
Справа № 645/2953/19
Провадження № 3/645/980/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2019 року місто Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Федорова О.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС у Харківській області ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головного бухгалтера ТОВ "Авангард СВ+", проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , -
встановив:
До Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП ОСОБА_1 (протокол № 75 про адміністративне правопорушення від 17.04.2019 року) - для розгляду.
ОСОБА_1 , яка є посадовою особою - головним бухгалтером ТОВ "Авангард СВ+", яке розташовано за адресою: м. Харків, вул. Хабарова, буд. 1, вчинила порушення ведення податкового обліку, а саме: несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ за 4 квартал 2018року, по терміну подання - 11.02.2019 року, фактично подано - 14.02.2019 року, чим порушено п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п.п. 51.1 ст. 51, п.п. б п. 17.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).
Притягувана в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду адміністративного матеріалу повідомлялася шляхом надсилання судової повістки на адресу вказану в протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Відповідно до вимог ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, підлягають для з`ясування питання про те, чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, які мають істотне значення для правильності вирішення справи.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною 1 статті 163-4 КУпАП неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 75 про адміністративне правопорушення від 17.04.2019 року, копією акту про результати камеральної перевірки Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ від 17.04.2019 року за № 1069/20-40-58-06-08/41595674.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Однак відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Також, згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчились строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
Із протоколу № 75 про адміністративне правопорушення від 17.04.2019 року, вбачається, що порушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП було вчинено ОСОБА_1 – 11.02.2019 року, тому на момент направлення адміністративного матеріалу до суду та розгляду справи по суті, закінчились строки, передбачені ст. 38 КУпАП, що відповідно до вимог п. 7 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження в справі.
Враховуючи те, що на момент розгляду адміністративного матеріалу закінчились строки притягнення до адміністративної відповідальності правопорушника, оскільки з дня його вчинення минуло більше ніж три місяці, а також, з огляду на те, що вказане адміністративне правопорушення не є триваючим, тому в силу ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення відносно ОСОБА_1 не може бути накладено, а адміністративна справа підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, ч. 1 ст. 163-4, п. 7 ст. 247 КупАП, суддя –
постановив:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП ОСОБА_1 закрити, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладання адміністративного стягнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Федорова О.В.