Рішення № 82106704, 29.05.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.05.2019
Номер справи
826/8881/18
Номер документу
82106704
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29 травня 2019 року № 826/8881/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту захисту економіки Національної поліції України про зобов`язання вчинити дії.

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про зобов`язання Департаменту захисту економіки Національної поліції України зарахувати старшому оперуповноваженому в ОВС відділу протидії злочинам в бюджетній сфері Департаменту захисту економіки Національної поліції України підполковнику поліції ОСОБА_1 до вислуги років у поліції, наявну на момент переходу на службу у Національну поліцію України вислугу років у податковій міліції, що станом на 07.11.2015 становила 08 років 11 місяців 05 днів.

Ухвалою суду від 15.06.2018 відкрито провадження в справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання та встановлено сторонам строки для подання заяв по суті. В судовому засіданні 24.09.2018 розгляд справи продовжено в письмовому провадженні.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно не включено до вислуги років у поліції вислугу років за час проходження служби в податковій міліції.

У судовому засіданні позивач позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач - Департамент захисту економіки Національної поліції України участі повноважного представника в судовому розгляді справи не забезпечив, подав до суду відзив, відповідно до якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки згідно з Законом України "Про державну податкову службу України" в період з 24.09.2004 по 28.08.2013 податкова міліція не входила до складу органів внутрішніх справ, а тому вислуга років в органах державної податкової служби України не зараховується до стажу служби в поліції.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, судом встановлено.

Відповідно до трудової книжки та послужного списку, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) з 24.09.2004 по 28.08.2013 проходив службу в органах податкової міліції, з 28.08.2018 по 06.11.2015 - в органах внутрішніх справ.

Відповідно до наказу від 07.11.2015 №62о/с ОСОБА_1 прийнятий на службу до Національної поліції України в Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Позивач звернувся до Департаменту захисту економіки Національної поліції України з заявою від 04.05.2018 про надання інформації щодо вислуги років станом на 07 листопада 2015 року.

Листом від 16.05.2018 №5720/39/03-2018 Департамент захисту економіки Національної поліції України повідомив позивача, що станом на 07.11.2015 вислуга років останнього становила 03 роки 7 місяців 14 днів, вислуга років в органах державної податкової служби України з 24.09.2004 по 28.08.2013 не зараховується до стажу служби в поліції.

Вважаючи дії відповідача щодо обчислення вислуги років протиправними, позивач звернувся з позовом до суду.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII.

Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про національну поліцію" служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Згідно зі статтею 78 Закону України "Про національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки (частина перша). До стажу служби в поліції зараховуються: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих; дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР (пункти 1-6 частини другої).

Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 №509-XII (у редакції, чинній станом на час проходження позивачем служби в податковій міліції, втратив чинність з 12.08.2012) податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції (частина перша статті 19); особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ (частина перша статі 24); держава гарантує правовий і соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" (стаття 26).

Частиною четвертою статті Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлювалось, що особам, яких прийнято на службу до податкової міліції на посади начальницького складу, присвоюються такі спеціальні звання: Вищий начальницький склад: генерал-лейтенант податкової міліції, генерал-майор податкової міліції. Старший начальницький склад: полковник податкової міліції, підполковник податкової міліції, майор податкової міліції. Середній начальницький склад: капітан податкової міліції, старший лейтенант податкової міліції, лейтенант податкової міліції. Молодший начальницький склад: старший прапорщик податкової міліції, прапорщик податкової міліції.

Як убачається з послужного списку ОСОБА_1 , наказом Державної податкової адміністрації України від 22.10.2004 позивачу присвоєно звання лейтенант податкової міліції, наказами Державної податкової адміністрації в Донецькій області від 04.11.2005 №767-о та від 03.11.2008 №491-в - старший лейтенант податкової міліції, капітан податкової міліції, наказом Державної податкової адміністрації України від 30.06.2010 №1008-о - майор податкової міліції.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби у зв`язку з проведенням адміністративної реформи в України" від 05.07.2012 №5083-VI (набрав законної сили 12.08.2012) ПК України доповнено розділами XVIII-1 та XVIII-2.

Зокрема, змінами до ПК України встановлено: особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (пункт 353.1 статті 353); держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" (пункту 356.1 статті 356).

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.1996 №1486 "Про деякі питання проходження служби в податковій поліції" до врегулювання в установленому порядку питань проходження служби в податковій поліції поширено на працівників податкової поліції дію "Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991 №114.

Як уже зазначалось, позивач проходив службу в податковій міліції з 24.09.2004 по 28.08.2013 на посадах начальницького складу. Отже, під час проходження позивачем служби в органах податкової міліції згідно з Законом України "Про державну податкову службу в Україні" та ПК України на нього, як службовця начальницького складу податкової міліції, поширювались гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

З огляду на проаналізоване правове регулювання та встановлені обставини, суд погоджується з доводами позивача, що його служба в органах податкової міліції має такий же правовий статус як і служба в органах внутрішніх справ на посадах начальницького складу, тому така служба підлягає зарахуванню до вислуги років в поліції на підставі пункту 3 частини другої статті 78 Закону України "Про Національну поліцію".

Враховуючи викладене, суд вважає необґрунтованим незарахування Департаментом захисту економіки Національної поліції України до вислуги років ОСОБА_1 . службу в податковій міліції, відповідно підлягає задоволенню вимога про зобов`язання відповідача зарахуватипозивачу до вислуги років у поліції вислугу років у податковій міліції з 24.09.2004 по 28.08.2013.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн. (квитанція від 08.06.2018 №0.0.1055176020.1). Отже, на користь позивача слід присудити судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Зобов`язати Департамент захисту економіки Національної поліції України зарахувати до вислуги років старшого оперуповноваженого в ОВС відділу протидії злочинам в бюджетній сфері Департаменту захисту економіки Національної поліції України, підполковника поліції ОСОБА_1 вислугу років час служби в податковій міліції, з 24 вересня 2004 року по 28 серпня 2013 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 704,80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.) судових витрат зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Департамент захисту економіки Національної поліції України (ідентифікаційний номер 40111732, місцезнаходження: 01601, місто Київ, вулиця Академіка Богомольця, будинок 10).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.А. Донець