Рішення № 82105630, 30.05.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2019
Номер справи
520/4213/19
Номер документу
82105630
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

30 травня 2019 р. № 520/4213/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Зінченко А.В.

при секретарі- Алавердян Е.А.

за участі представників сторін:

позивача - Халаєвої Г.О.

відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МКР РИТЕЙЛ" (вул. Полтавський шлях, буд. 33,м. Харків,61052, код ЄДРПОУ 40942299) до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (просп. Ушакова, буд. 75,м. Херсон,73026, код ЄДРПОУ 39394259) про визнання протиправними та скасування наказу і рішення,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "МКР РИТЕЙЛ" з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі , в якому просило суд визнати протиправним та скасувати наказ № 323 від 01.03.2019р. Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та М.Севастополі “Про проведення фактичних перевірок” та визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та М.Севастополі № 000024/21-22- 40-40942299 від 28.03.2019р. про застосування фінансових санкцій.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, але надав відзив на позов, в якому в задоволенні позовних вимог просив відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши долучені до матеріалів справи документи, судом встановлено наступне.

Відповідачем на підставі наказу Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Симферополі від 01.03.2019 року №323 проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог діючого законодавства у сфер обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Копію наказу та направлення пред`явлено особі, що проводила розрахункові операції, а саме : ОСОБА_1 , 15.03.2019 р. відповідно до розписки.

Перевірка позивача була проведена 14.03.2019р. За її результатами складено акт від 14.03.2019 №18/40/22/40942299. Висновками вищезазначеного акту встановлено, що позивачем на порушення ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі Закон №481) здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій.

Суд вказує, що відповідно до ст. 75, 80 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з обставин передбачених ПКУ.

Зважаючи на викладене відповідачем дотримано всі приписи законодавства щодо порядку проведення фактичних перевірок.

Щодо змісту самого правопорушення, відповідно до вимог Закону №481, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб`єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб`єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов`язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб`єкта господарювання.

Відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов.

Згідно з ч. З ст. 13 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», на території України органи ліцензування використовують бланки ліцензії єдиного зразка. Бланк ліцензії єдиного зразка затверджується Кабінетом Міністрів України.

У ліцензії зазначаються: найменування органу ліцензування, що видав ліцензію; вид господарської діяльності, вказаний згідно з частиною третьою статті 9 цього Закону (в повному обсязі або частково), на право провадження якого видається ліцензія; найменування юридичної особи або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов`язкових платежів; місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця; дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії; строк дії ліцензії у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України; посада, прізвище та ініціали особи, яка підписала ліцензію; дата видачі ліцензії; наявність додатка (із зазначенням кількості сторінок).

Як вбачається з матеріалів справи позивачу було видано ліцензії, за реєстраційними №№8-21-12-64-28530, 8-21-12-66-28531 на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами відповідно, які дійсні з 21.02.2018 р. до 21.02.2019.

Наступні ліцензії за реєстраційними №№21150308201900310, 21150311201900261 дійсні з 24.02.2019 р. до 24.02.2020 р..

В той же час, на підставі баз даних відповідача встановлено, що позивачем здійснювалась реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів 22.02.2019 р. тобто на час відсутності у позивача діючих ліцензій, а саме: о 0:29 год. сигарети DAVIDOFF GOLD SLIMS, чек №1658;о 6:33 год. сигарети WINSTON XSpression, чек №1824;о 7:26 год. сигарети Philip Morris Blue, чек №1155;о 18:04 год. пиво Жигулівське, 0,5 л., чек №775;о 19:25 год. пиво Оболонь нефіл., 0,5 л., чек 780.

Тобто, позивачем порушено вимоги ст. 15 Закону №481, за що ст. 17 цього закону передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

Таким чином, відповідачем винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 28.03.2019 №000024/21-22-40-40942299, яким позивачу нараховано грошове зобов`язання за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 34000 грн., яке суд вважає таким, що повністю відповідає нормам чинного законодавства, а тому не підлягає скасуванню.

Проаналізувавши наведене, суд зазначає, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242– 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "МКР РИТЕЙЛ" (вул. Полтавський шлях, буд. 33,м. Харків,61052, код ЄДРПОУ 40942299) до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (просп. Ушакова, буд. 75,м. Херсон,73026, код ЄДРПОУ 39394259) про визнання протиправними та скасування наказу і рішення - залишити без задоволення.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення у повному обсязі складено 31 травня 2019 року.

Суддя Зінченко А.В.