
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2019 року м. Київ № 320/924/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у місті Києві в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
о б с т а в и н и с п р а в и:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області і, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо надання довідки про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з Збройних сил;
- зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з лав Збройних Сил, а саме надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 15% посадового окладу, надбавки за військову кваліфікацію (майстер) у розмір 11%, надбавки за особливі умови служби у розмірі 15 % посадового окладу.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером військовослужбовцем, якому призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Стверджує, що внаслідок неправомірних дій Київського обласного військового комісаріату до розміру грошового забезпечення не було включено всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавку за роботу з таємними виробами, надбавку за військову кваліфікацію, надбавку за особливі умови служби), які він отримував при звільненні з лав Збройних Сил України та з урахуванням яких йому було обчислено пенсію. Як наслідок, вказане призвело до невірного розрахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області розміру його пенсії під час її перерахунку.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.
22.03.2019 від представника третьої особи через службу діловодства суду надійшли письмові пояснення по справі, в яких представник просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Стверджував, що органом Пенсійного фонду України, який не наділений повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, здійснено належні дії в межах чинного законодавства та згідно довідки про розмір грошового забезпечення позивача виданої Київським обласним військовим комісаріатом.
01.04.2019 від представника відповідача через службу діловодства суду надійшов відзив на позовну заяву в якому в задоволенні адміністративного позову просив відмовити в повному обсязі. Стверджував, що процедура перерахунку пенсії визначена Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідач не уповноважений надавати органам Пенсійного фонду України довідки про додаткові види грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, як того просить заявник. Він є носієм інформації щодо посади, військового (спеціального) звання та вислуги років, що міститься у особовій справі військовослужбовців звільнених з військової служби.
02.04.2019 від позивача через службу діловодства суду надійшла відповідь на відзив на позовну заяву та відповідь на письмові пояснення в яких він просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Стверджував, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018, залишеним без змін судом апеляційної інстанції, визнано протиправними та нечинними пункти 1,2 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до п. 5 і Додатку 2 Порядку № 45. Визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсії є однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців. Про це зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 03.05.2015 у справі № 1-9/2015 за конституційним зверненням громадянина щодо офіційного тлумачення положень ч. 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Абзац 7 пункту 5 Порядку № 45 змінює норми та умови пенсійного забезпечення, оскільки виключає певні види грошового забезпечення з переліку видів, що враховуються для перерахунку пенсій.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є пенсіонером Збройних Сил України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
При призначенні позивачу пенсії було враховано грошове забезпечення, що складалось із основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: (1) посадового окладу; (2) окладу за військове звання; (3) процентної надбавки за вислугу років у розмірі 40%; надбавки за кваліфікацію 11%, ОУС 15% 15%, роботи з таємними виробами, носіями, документами 15% 15%, надбавки за особливо важливі завдання 50%, премії у розмірі 10%.
У зв`язку з встановленням нових розмірів грошового забезпечення військовослужбовців у довідку про розмір грошового забезпечення позивача Київським обласним військовим комісаріатом були включені такі складові: (1) посадовий оклад у розмірі 4 090,00 грн.; (2) оклад за військовим званням у розмірі 1 340,00 грн.; (3) процентна надбавка за стаж служби 50% у розмірі 2 715,00 грн.
Позивач вважає, що у довідці про грошове забезпечення, на підставі якої був проведений перерахунок його пенсії, неправомірно не відображено додаткових видів грошового забезпечення, які він отримував до перерахунку, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходив з наступного.
Позивач є пенсіонером Збройних Сил України, перебуває на обліку у третьої особи та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Згідно з перерахунком пенсії по пенсійній справі № ФК 52017 Міноборони з 1 жовтня 2017 року пенсія позивача складалася з наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад – 970 грн. 00 коп.; оклад за військове звання – 125 грн. 00 коп.; процентна надбавка за вислугу років 40% - 438 грн. 00 коп.; надбавка за кваліфікаю в/сл, клас майстер 11% - 106 грн. 70 коп.; ОУС 15% 15% - 145 грн. 50 коп.; робота з таємними виробами, носіями, док. 15% 15% - 145 грн. 50 коп.; надбавка за особливо важливі завдання 50% - 766 грн. 50 коп.; премія 10% - 97 грн. 00 коп. Всього – 2794 грн. 20 коп.
Основний розмір пенсії: 90% грошового забезпечення (вислуга років 36) у розмірі: 2514 грн. 78 коп. Вид підвищення або надбавки до пенсії: бойові дії в інших країнах учасник бойових дій (ст.6) - 363грн. 00 коп.; 4 категорія ЧАЕС - 56грн. 94 коп.; учасник бойових дій - 56 грн. 94 коп.; підвищення за пост. КМУ 2012 р. № 355 (35% від 2514 грн. 78 коп. = 880 грн. 17 коп., макс. розмір = 341 грн. 38 коп.) (з 1 по 31) – 341 грн. 38 коп.; доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації 9 грн. 17 коп.; доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 01.10.2012) - 58грн. 81коп. Загальний підсумок пенсії за вислугу років позивача складає (з надбавками) – 3384 грн. 08 коп.
Пенсію позивачу призначено із грошового забезпечення, що складалось із основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: 1) посадового окладу, 2) окладу за військове звання, 3) надбавки за вислугу років у розмірі 40%, 4) надбавки за кваліфікаю в/сл, клас майстер 11%; 5) ОУС 15%; 6) роботи з таємними виробами, носіями, док. 15% ; 7) надбавки за особливо важливі завдання 50%; 8) премії у розмірі 10% посадового окладу.
У травні 2018 року у зв`язку із зміною розміру грошового забезпечення військовослужбовців, на підставі довідки, виданої відповідачем, позивачеві здійснено перерахунок пенсії.
Так, згідно з перерахунком пенсії по пенсійній справі № ФК 52017 Міноборони з 1 травня 2018 р. пенсія позивача складалася з наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад – 4090 грн. 00 коп.; оклад за військове звання – 1340 грн. 00 коп.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2715 грн. 00 коп.; премія % - 0 грн. 00 коп. Всього – 8145 грн. 00 коп.
Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 36) у розмірі: 5701 грн. 50 коп. З урахуванням доплати: 6161 грн. 44 коп.; в т.ч. збільшення основного розміру пенсії (50%) – 2777 грн. 36 коп.
Вид підвищення або надбавки до пенсії: бойові дії в інших країнах учасник бойових дій (ст. 6) - 363 грн. 00коп.; 4 категорія ЧАЕС - 56грн. 94 коп.; учасник бойових дій - 40 грн. 00 коп.;
Загальний підсумок пенсії за вислугу рогів позивача складає (з надбавками) – 6161 грн. 44 коп.
У зв`язку з тим, що у довідці про грошове забезпечення, на підставі якої був проведений перерахунок його пенсії, не відображено надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у ромзірі 15% посадового окладу; надбавки за військову кваліфікацію (мйастер) у розмірі 11%; надбавки за особливі умови служби у розмірі 15% посадового окладу.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.
Пунктами 1 - 3 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 р. № 2011-ХІІ (далі – Закон № 2011-ХІІ) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця
Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ (далі – Закон № 2262-ХІІ) регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ.
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», зокрема стаття 63 передбачає, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», п. 1 якої встановлено необхідність перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (далі – Порядок № 45).
Згідно з вимогами п. 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою № 103 внесені зміни до Порядку № 45, зокрема в п. 5 зазначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Крім того, додаток 2 до Порядку № 45 викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавка, доплати, підвищення) та премії.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 (далі – Постанова № 704), яка набрала чинності з 01.01.2018 та відповідно до якої було збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до вимог п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 (далі – Порядок № 3-1) про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
У п.п. 2-3 Порядку № 45 містяться тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м.м. Києві та Севастополі (далі – головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі – списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Суд звертає увагу, що за правилами ч. 18 статті 43 Закону № 2262 у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30 січня 2001 року № 3-1.
Відповідно до вимог пункту 4 Порядку подання документів заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.
Аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути заява позивача, як пенсіонера, та додані до неї документи.
Суд звертає увагу відповідача, що Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не позбавляє позивача права на самостійне звернення до органів Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії. При цьому право на перерахунок пенсії є об`єктом захисту за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, позивач, має право отримати довідку про розмір його грошового забезпечення у повному обсязі.
Крім того, суд зазначає наступне, Конституційним Судом України у справі за конституційним зверненням щодо офіційного тлумачення положень ч. 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №4-рп/2015 від 13 травня 2015 року вказано, що аналіз положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (стаття 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63).
Натомість, запровадження різних правил проведення перерахунку розміру пенсії, що не засновані на Законі № 2262, не узгоджується з його спрямуванням на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
З огляду на це, Конституційний Суд України дійшов висновку, що встановлення різних правил проведення перерахунку розмірів пенсій для осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, не відповідають положенням ст.1 Протоколу № 12 до Конвенції та ст.24 Конституції України.
Також у рішенні Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 р. у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення ч. 7 статті 43, першого речення ч. 1 статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Конституційний Суд України зафіксовано, що норми-принципи ч. 5 ст. 17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв`язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.
Крім того, ст. 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-ХІІ від 20 грудня 1991 р. визначено, що ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
Отже, ненадання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, обмежує надані державою права соціального захисту позивача, що перебував на службі у Збройних Силах України.
У постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 р. у справі № 826/3858/18 суд дійшов висновку, що п. п. 1, 2 Постанови № 103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45 щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, оскільки скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував військовий пенсіонер під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій.
Також обов`язковою умовою віднесення додаткових виплат до складу грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється), перераховується пенсія військовослужбовців є регулярність сплати страхових внесків.
Аналіз зазначених норм дає підстави вважати, що додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Оскільки при призначенні пенсії позивачу було враховано надбавку за роботу з таємними виробами (косіями) у ромзірі 15% посадового окладу; надбавку за військову кваліфікацію (майстер) у розмірі 11%; надбавки за особливі умови служби у розмірі 15% посадового окладу, а також з урахуванням того, що ці надбавки виплачувались йому в подальшому до моменту перерахунку пенсії, то позивач має право на отримання довідки для перерахунку пенсії з урахуванням зазначених видів грошового забезпечення.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідач, не вказавши у довідці про розмір грошового забезпечення позивача надбавку за роботу з особовим складом - 7,5 % посадового окладу, надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% та премію у розмірі 10% посадового окладу, діяв протиправно, отже порушено права позивача та не дотримано вимоги, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.
Суд звертає увагу відповідача та третьої особи, що предметом спору у цій справі є включення до вказаної довідки тих чи інших складових грошового забезпечення, тоді як заперечення цих учасників справи стосуються врахування вказаних складових при здійсненні перерахунку пенсії позивачу. Проте, саме з такими позовними вимогами позивач до суду не звертався і це не є предметом спору у даній справі.
Позивачем під час розгляду справи надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем.
Наведене свідчить, що бездіяльність відповідача щодо ненадання довідки була протиправною, отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки позивач є звільненим від сплати судового збору, то підстави для вирішення питання щодо судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату (провул. Артилерійський, 5-В, м. Київ, 03113, код ЄДРПОУ - 07910662) щодо надання довідки про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) отримував на час звільнення з Збройних сил;
- зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат (провул. Артилерійський, 5-В, м. Київ, 03113, код ЄДРПОУ - 07910662) надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (вул. Ярославська, 40, м. Київ, 04071, код ЄДРПОУ - 22933548) довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з лав Збройних Сил, а саме надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 15% посадового окладу, надбавки за військову кваліфікацію (майстер) у розмір 11%, надбавки за особливі умови служби у розмірі 15 % посадового окладу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Я.В. Горобцова