
м. Лиман Справа № 236/1867/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Красний Луч Луганської області, громадянина України, з середньою освітою, який не працює, РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз”яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 15 січня 2018року відносно ОСОБА_1 був встановлений адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, який ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 14 січня 2019 року продовжено на 6 (шість) місяців та встановлені наступні обмеження: заборонено залишати житло за обраним місцем мешкання ( АДРЕСА_1 ) в період з 20:00 годин поточної доби до 04:00 години ранку наступної доби, крім випадків виходу на роботу; виїздити за межі Лиманского району Донецької області без дозволу начальника Лиманского ВП Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області; відвідувати бари, ресторани винно-горілчані магазини та інші місця продажу спиртних напоїв з метою придбання таких напоїв; зобов"язано прибувати на реєстрацію до територіального органу поліції за місцем мешкання (до Лиманского ВП Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області, адреса: м. Лиман, Донецької області, вул. Свободи, 27), кожну четверту суботу кожного місяця,
Згідно постанови Краснолиманського міського суду Донецької області від 25.03.2019 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Однак, незважаючи на це продовжив порушувати встановлені правила адміністративного нагляду.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 234533 від 29.04.2019 року, 27.04.2019 року ОСОБА_1 без поважної причини не з"явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228486 від 14.05.2019 року, 11.05.2019 року о 20 годині 30 хвилин ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , без поважної причини, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228487 від 14 березня 2019 року, 12.05. 2019 року о 21 годині 30 хвилин ОСОБА_1 був відсутній за
місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , без поважної причини, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 144541 від 27.05.2019 року, 25.05.2019 року ОСОБА_1 без поважної причини не з"явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 144542 від 28.05.2019 року, 27.05. 2019 року о 21 годині 00 хвилин ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , без поважної причини, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 2 ст. 187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року.
Враховуючи, що судом одночасно розглядаються матеріали про вчинення ОСОБА_1 кількох адміністративних правопорушень, ухвалою суду від 28.05.2019 року матеріали адміністративної справи об`єднані в одне провадження, якому присвоєно № 236/1867/19 (номер провадження 2/236/551/19.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованих йому у вину правопорушень з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ГП № 234533 від 29.04.2019 року, ГП № 228486 від 14.05.2019 року, ГП № 228487 від 14.05.2019 року, ГП № 144541 від 27.05.2019 року, ГП № 144542 від 28.05.2019 року, копією ухвали Краснолиманського міського суду Донецької області від 14 січня 2019 року відносно ОСОБА_1 про продовження адміністративного нагляду строком на 6 (шіть) місяців; заявою ОСОБА_1 щодо здійснення відносно нього адміністративного нагляду від 14.01.2019 року; реєстраційним листком Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області відносно ОСОБА_1 ; копією постанови Краснолиманського міського суду Донецької області від 25.03.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП; поясненнями ОСОБА_1 працівникам Лиманського відділення поліції Слов`янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області та в судовому засіданні.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, ступінь вини і дані про особу, правопорушника, який кається у скоєному, вчинив декілька адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП, у виді адміністративного арешту, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З огляду на викладене, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, 280, 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винним ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 7 (сім) діб.
Виконання постанови про застосування адміністративного арешту покласти на Лиманський ВП Слов"янського ВП Головного управління Національної поліції в Донецькій області.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманськийміський суд Донецькоїобласті шляхом подачіапеляційноїскарги у десятиденний строк з дня їївинесення.
Суддя-