
Справа № 487/2542/19
Провадження № 3/487/785/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.05.2019 року м.Миколаїв
Заводський районний суд м. Миколаєва в складі:
головуючого-судді Притуляк І.О.,
за участю секретаря судового засідання – Янковець Г.А.
заступника начальника відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області Лєпішевої ОСОБА_1 .М.
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює на економіста відділу автоматизованої системи управління Миколаївської обласної станції переливання крові Миколаївської обласної ради, РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
В період з 15.11.2017 року по 20.11.52017 року, ОСОБА_3 ., яка згідно з Положенням про тендерний комітет Замовника, затвердженим наказом головного лікаря Миколаївської обласної станції переливання крові від 29.07.2016 року, №44/1 забезпечує розміщення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через автоматизовані електронні майданчики, знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , не оприлюднила на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель зміни до річного плану закупівельна 2017 рік затверджені протоколом засідання тендерного комітету від 15.11.2017 року, №47, за предметом «ДК021:2015-33140000-3» - Медичні матеріали (витратні матеріали для автоматичного плазмаферезу на апараті «Autopheresis-C») з очікуваною вартість предмета закупівлі 432000,00 грн. Зазначені зміни були оприлюднені 22.11.2017 року, тобто на 8-й день з дня їх затвердження. Тим самим ОСОБА_2 порушила вимоги статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року, №922-VII.
ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначила, що провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає частково. Зазначила, що 15.11.2019 року на засіданні Тендерного комітету було змінено очікувану вартість за предметом «медичні матеріали» на 432000,00 грн. за рахунок зменшення сум договорів, які укладаються без застосування ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі». Після проведеного аналізу відповідними працівниками Станції було виявлено наявність договорів, в яких вартість не співпадала з очікуваною, в результаті чого було прийнято рішення про укладення додаткових угод. Додаткові угоди були направлені на підписання контрагентам, однак були повернуті їй після здійснення процедури підписання з запізненням. Заперечувала, щодо наявності її провини у не оприлюдненні інформації з посиланням на те, що інформація була нею все ж таки оприлюднена, але з запізненням. Наголосила на тому, що в її діях не вбачалося бездіяльності та не було нанесено збитків.
Заступник начальника відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області ОСОБА_4 . в судовому засіданні зазначила, що відповідно до ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачено ніяких додаткових угод чи непереборних обставин з огляду на які особа звільняється від відповідальності.
Вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_2 , Заступника начальника відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суд приходить наступного.
Протоколом засідання Тендерного комітету (далі – ТК) від 01.08.2016, №1 ухвалено призначення заступником голови ТК Бєловол Т.Ю., секретарем ТК ОСОБА_5 , також, вказаним протоколом визначено відповідальною особою за оприлюднення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі уповноваженого органу економіста відділу АСУ Шелепугіну І.І.
Відповідно до наказу головного лікаря від 04.08.2016 №45 завідуючій відділу лабораторної діагностики СНІД ОСОБА_6 та економісту відділу АСУ ОСОБА_2 . надано право застосування електронного цифрового підпису, ведення обліку, зберігання та знищення їх особистих ключів.
В період, що підлягав ревізії, робота тендерного комітету регламентувалась «Положенням про тендерний комітет Станції» (далі - Положення), затвердженим наказом головного лікаря від 29.07.2016 року, № 44/1 із змінами та доповненнями внесеними до Положення затвердженими наказом в.о. головного лікаря від 26.12.2017 року, №45. Положення за структурою та змістом відповідає Типовому положенню про тендерний комітет, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.03.2016 року, №557.
Згідно з пунктом 2.13 Положення голова комітету несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Відповідно до пункту 2.15 Положення голова та секретар комітету несуть відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.
Згідно з Додатком до Положення «Функції членів тендерного комітету МОСПК» за оприлюднення інформації та звіту про публічні закупівлі відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» відповідальними є секретар ТК Дуднік С.Є. та економіст відділу АСУ Шелепугіна І.І.
Відповідно до вимог абзацу 3 частини 2 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-УІІІ (далі - Закон №922) голова тендерного комітету призначається замовником, організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Таким чином, тендерний комітет сформовано у відповідності до вимог статті 11 Закону № 922.
Порушень щодо формування та функціонування тендерного комітету Замовника в ході ревізії не встановлено.
Отже ОСОБА_2 є суб`єктом адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Ревізією наявності річного плану закупівель та додатків до нього проведено вибірковим способом за 2017 та 2018 роки.
Так, протоколом засідання ТК від 03.01.2017 року, №1 та від 06.01.2017 року, № 2 затверджено річний план закупівель на 2017 рік та додаток до річного плану закупівель на 2017 рік відповідно. Протягом 2017 року ТК вносились зміни до річного плану закупівель та додатку до річного плану закупівель.
Протоколом засідання ТК від 09.01.2018 року, №1 затверджено річний план та додаток до річного закупівель на 2018 рік. Протягом року комітетом вносились зміни до річного плану та додатку до річного плану закупівель. Порушень з перевірки вказаного напряму питання не встановлено.
Ревізією дотримання вимог щодо оприлюднення річного плану та змін до нього проведено суцільним способом за 2017, 2018 роки. Випадків щодо не оприлюднення річного плану та змін до нього не встановлено.
Перевіркою дотримання порядку оприлюднення змін до річного плану закупівель на 2017 рік встановлено, що протоколом засідання тендерного комітету від 10.11.2017 №45 затверджено зміни до річного плану закупівель на 2017 рік за кодом «ДК021:2015-33140000-3» - Медичні матеріали (витратні матеріали для автоматичного плазмаферезу на апараті «Autopheresis-C») за процедурою відкриті торги з очікуваною вартістю 312 000,00 грн.
Вищевказані зміни до річного плану закупівель на 2017 рік оприлюдненні в системі електронних закупівель 10.11.2017 року.
Разом з цим, перевіркою дотримання порядку оприлюднення змін до річного плану закупівель на 2017 рік встановлено, що протоколом засідання тендерного комітету від 15.11.2017 року, №47 затверджені зміни до річного плану закупівель, в частині зміни очікуваної вартості предмета закупівлі (витратні матеріали для автоматичного плазмаферезу на апараті «Autopheresis-C») за процедурою закупівлі – відкриті торги.
Разом з цим, зміни до річного плану закупівель оприлюдненні в електронній системі закупівель 22.11.2017 року, чим не дотримано вимоги статті 4 Закону № 922, в частині порушення порядку оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель.
Пунктом 2 другого питання протоколу засідання ТК від 15.11.2017 року, №47 ухвалено рішення щодо доручення відповідальній особі за оприлюднення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через автоматизований електронний майданчик «Держзакупівлі.Онлайн» ОСОБА_2 оприлюднити оновлену форму оголошення про закупівлю, перелік змін, що вносяться до тендерної документації, нову редакцію тендерної документації в терміни, визначені законодавством.
Протокол підписаний всіма учасниками тендерного комітету.
Вказане порушення допущено відповідальною особою за оприлюднення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу економіста відділу АСУ ОСОБА_2 . яка відповідно до Положення та Додатку до Положення «Функції членів тендерного комітету МОСПК» відповідає за оприлюднення інформації та звіту про публічні закупівлі відповідно до вимог Закону № 922.
Частиною 1 ст. 164-14 КУпАП України передбачено відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п`яти днів з дня їх затвердження.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується наступними матеріалами: протокол про адміністративне правопорушення від 26.03.2019 року, №14/27/2019пр, Витягом з Акта від 21.03.2019 року, №15-14-11/4, Наказом в.о. головного лікаря ОСОБА_7 . №44/1 від 29.07.2016 року; Додатком до наказу МОСПК від 29.07.2016 року, №44/1; Положенням про тендерний комітет Миколаївської обласної станції переливання крові, затвердженого Наказом головного лікаря від 29.07.2016 року, №44/1; Наказом в.о. головного лікаря ОСОБА_7 від 18.04.2017 року №29; Додатком до наказу МОСПК від 18.04.2017 року, №29 Про склад тендерного комітету Миколаївської обласної станції переливання крові; Додатком до Положення про тендерний комітет щодо функціональних обов`язків членів тендерного комітету Миколаївської обласної станції переливання крові; Наказом в.о. Головного лікаря ОСОБА_7 №34 від 29.06.2017 року, Наказом в.о. головного лікаря ОСОБА_7 від 26.12.2017 року, №45; Змінами та доповненнями, що вмостяться до Положення про тендерний комітет Миколаївської обласної Станції переливання крові; Положенням про тендерний комітет Миколаївської обласної станції переливання крові (зі змінами), затвердженого наказом головного лікаря від 26.12.2017 року, №45; Протоколом №1 засідання тендерного комітету Миколаївської облесної станції переливання крові від 01.08.2016 року; Протоколом №47 засідання тендерного комітету Миколаївської обласної станції переливання крові від 15.11. 2017 року; Змінами до річного плану закупівель на 2017 рік від 15.11.2017 року, №47; Скріншотом з веб-порталу https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2017-11-10-003266-b; Запитом Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області від 13.03.2019 року; Поясненнями ОСОБА_2 від 13.03.2019 року.
Таким чином, ОСОБА_2 вчинила порушення статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі».
З урахуванням викладеного, суд вважає доведеним наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КпроАП України.
Суд критично ставиться до пояснень правопорушника щодо порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі внаслідок підписання ряду додаткових угод, оскільки вказані обставини не спростовують вину ОСОБА_2 в порушенні вищезазначених вимог Закону.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення,особу правопорушника,ступінь його вини,суд вважає що виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення нею нових правопорушень можливо шляхом призначення стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі визначеному санкцією даної статті, яке є необхідним і достатнім, та згідно ст. 23 КпАП України, відповідає меті адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП Україниу разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що визначено ст. 4 Закону України « Про судовий збір» в новій редакції.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.40-1,278,280,283,284 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП України та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 11900,00 грн.
(Отримувач Миколаївське ГУК/Микол.обл./21081300, ЄДРПОУ 37992030, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача 31114149014001, Код класифікації доходів бюджету 21081300).
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 384,20 грн. у доход держави.
(Отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, Рахунок отримувача 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена в Миколаївському апеляційному суді через Заводський районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя І.О.Притуляк