Постанова № 82091546, 07.05.2019, Пологівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
07.05.2019
Номер справи
324/803/19
Номер документу
82091546
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 324/803/19

Провадження № 3/324/249/2019

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.05.2019 м. Пологи

Суддя Пологівського районного суду Запорізької області Іванченко М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого директором ТОВ «Аванте», проживає: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ст.163-1 ч.1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

До Пологівського районного суду Запорізької області надійшов протокол №312 про адміністративне правопорушення від 02.05.2019, складений головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП, в якому зазначено: «за результатами перевірки ТОВ «Аванте», ЄДРПОУ 31522861, 70640, Запорізька область, Пологівський район, с.Басань, вул.Шевченка, буд.10, було встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, у загальній сумі 379974грн., у тому числі за січень 2016 року на суму 813грн., за лютий 2016 на суму 914грн., за березень 2016 року на суму 1693грн., за квітень 2016 року на суму 1886грн., за травень 2016 року на суму 2208грн., за червень 2016 року на суму 141037грн., за липень 2016 року на суму 3532грн., за серпень 2016 року на суму 2851грн., за вересень 2016 року на суму 2491грн., за жовтень 2016 року на суму 65320грн., за листопад 2016 року на суму 1994грн., за грудень 2016 року на суму 1768грн., за січень 2017 року на суму 799грн., за лютий 2017 року на суму 1465грн., у тому числі за березень 2017 року на суму 2936грн., за серпень 2017 року на суму 65216грн., за вересень 2017 року на суму 3587грн., за жовтень 2017 року на суму 2935грн., за листопад 2017 року на суму 2249грн., за грудень 2017 року на суму 1655грн., за січень 2018 року на суму 1092грн., за серпень 2018 року на суму 60703грн., за вересень 2018 року на суму 3358грн., за жовтень 2018 року на суму 3315грн., за листопад 2018 року на суму 2383грн., за грудень 2018 року на суму 1774грн., порушено п.189.1 ст.189, 198.5 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-IV (зі змінами та доповненнями). Застосовується штрафна санкція в частині відсутності реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, , порушено п.201.1, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-IV ( зі змінами та доповненнями), про що складено акт перевірки 20.03.2019 №152/08-01-14-13-13/31522861».

Відповідно до ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо. Положення цього Кодексу поширюються і на адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачена законами, ще не включеними до Кодексу.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з`ясовує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст.256 ч.1 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

В порушення зазначених вимог ст.256 ч.1 КУпАП в протоколі №312 про адміністративне правопорушення від 02.05.2019, складеному головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме ОСОБА_1

Відповідно до ст.256 ч.2, ч.3 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Протокол №312 про адміністративне правопорушення від 02.05.2019, складений головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП, в порушення зазначених вимог ст.256 КУпАП, не підписаний особою, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, також у ньому відсутній запис про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не викладені мотиви відмовлення від його підписання.

При цьому, до вказаного протоколу був доданий акт відмови від підписання протоколу про адміністративне правопорушення №133/08-01-14-13-13/31522861 від 02.05.2019, підписаний заступником начальника відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Рибалка І.В., головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Шльомською О.М. та головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О., який не містить ні дати його складення, ні номеру вказаного документу.

Внаслідок допущених порушень суд позбавлений можливості належним чином визначити обставини, які відповідно до вимог ст.280 КУпАП, підлягають з`ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.

У зв`язку із цим, протокол №312 про адміністративне правопорушення від 02.05.2019, складений головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП, у зв`язку із порушенням вимог ст.256 КУпАП, разом із доданими матеріалами підлягає поверненню до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області протокол №312 про адміністративне правопорушення від 02.05.2019, складений головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП, разом із доданими матеріалами для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: М.В.Іванченко