
Справа № 266/2373/19
Провадженя№ 3/266/911/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2019 року м.Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Д`яченко Д.О., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівник ПП "Сайт Медіа", адреса: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Як слід з протоколу про адміністративне правопорушення № 30/45-05 від 22.04.2019 року, ОСОБА_1 будучи керівником ПП "Сайт Медіа" вчинив правопорушення, яке полягає у несвоєчасному поданні платіжного доручення на перерахування належної до сплати суми з єдиного податку за 1 півріччя 2018 року, термін сплати 19.08.2018 року на суму 1134,06 гривен. Фактично сплачено 27.03.2019 року. Порушення встановлено 05.04.2019 року об 11:00 год. за адресою: АДРЕСА_2 , 93, що підтверджується актом № 321/05-99-46-05/05-584/32939501 від 05.04.2019 року, чим порушено п. 57.1 ст. 57 та п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України.
Суд, перевіривши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності, прийшов до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 2,3,4 статті 256 КУпАП України визначено, що протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таки питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення № 30/46-05 від 22.04.2019 року вбачається, що вказаний протокол складено за відсутності особи відносно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, належних доказів того, що ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про дату, час та місце складання протоколу до матеріалів не додано.
З диспозиції ч. 1 ст. 163-2 КУпАП вбачається, що неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до статті 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
При цьому до матеріалів протоколу не додано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є керівником ПП "Сайт Медіа".
Окрім того, в протоколі не зазначено адресу проживання/перебування/реєстрації особи відносно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, що позбавляє суд можливості належним чином повідомити особу про дату та часу розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що складання та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, тому необхідно справу направити для усунення вищевказаних недоліків.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 14,245,251,256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути начальнику Головного управління ДФС у Донецькій області, на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д`яченко Д. О.