Постанова № 82082747, 28.05.2019, Сватівський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
28.05.2019
Номер справи
426/4431/19
Номер документу
82082747
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 426/4431/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2019 року , м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з 3 управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та луганській області Служби безпеки України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює головним спеціалістом з питань мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Сватівської районної державної адміністрації Луганської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за п.п. 5,6 ч.1 ст. 212-2 України про адміністративні правопорушення,-

Встановив:

Громадянин ОСОБА_1 04.04.2019 відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про державну таємницю» (далі - Закон) в ході здійснення спеціальної експертизи щодо наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, в Сватівській районній державній адміністрації Луганської області, комісією Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях виявлені триваючи порушення законодавства про державну таємницю з боку головного спеціаліста з питань мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Ващенка С.П. Відповідно до вимог ст. 21 Закону та пунктів 41, 42 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженого Постановою КМ України від 18.12.2013 № 939 (далі - Порядок № 939), здійснення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за його додержанням в Сватівській РДА розпорядженням керівника установи від 16.01.2016 №02-07/5 покладено на головного спеціаліста з питань мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Ващенка С.П. (далі - уповноважений РСО).

ОСОБА_1 . взяв на себе зобов`язання громадянина України, у зв`язку з допуском до державної таємниці, виконувати вимоги режиму секретності та додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю, відповідно до ст. 28 Закону та п. 116 Порядку № 939. Розпорядженням УСБУ в Луганській області від 06.04.2016 №25д ОСОБА_1 надано допуск до державної таємниці за формою 3.

В порушення вимог ст.21 Закону та п.228 Порядку №939, ОСОБА_1 не розробив, у зв`язку з чим голова райдержадміністрації не затвердив, іпструкцію на випадок надзвичайної ситуації (пожежі, аварії, стихійного лиха, спрацювання сигналізації тощо), яка повинна визначати порядок виклику посадових осіб, відкриття режимних приміщень, рятування та подальше зберігання і охорону матеріальних носіїв секретної інформації. Ним не складено список відповідальних осіб за здавання (приймання) з-під охорони режими о і и приміщення, із зразками їх підписів, як того вимагає п.220 Порядку №939, правила пропускного режиму в установі уповноваженим РСО не приведені у відповідність до вимог пунктів 232-235 Порядку №939. ОСОБА_1 до теперішнього часу не здійснені заходи щодо виконання вимог ст. 21 Закону та пунктів 40, 767 Порядку № 939, тобто кандидатуру головного спеціаліста з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Радченка О.Б. не погоджено з режимно-секретним органом установи вищого рівня та органом СБУ, як особу, на яку буде покладено обов`язки із забезпечення охорони державної таємниці у разі відсутності уповноваженого РСО.

ОСОБА_1 , в порушення вимог пунктів 122, 162 Порядку № 939, перед керівництвом райдержадміністрації не ініційовано створення експертної комісії з питань таємниць для здійснення заходів щодо перегляду грифів секретності матеріальних носіїв інформації; проведення експертної оцінки матеріальних носіїв інформації щодо наявності відомостей, що становлять державну таємницю тощо.

Також, ним не розроблені поіменні списки осіб, які мають доступ до номенклатурних справ, чим порушено вимоги пунктів 98, 362 Порядку №939.

Маршрути доставки секретної кореспонденції в межах та у виняткових випадках за межами населеного пункту не визначені уповноваженим РСО та не затверджені керівником установи, робочі папки не заведено, як це передбачено п. 318 Порядку № 939.

При здійсненні прийому іноземців і роботи з ними ОСОБА_1 , як особою, призначеною розпорядженням голови райдержадміністрації від 14.03.2017 №16ДСК, яка безпосередньо організовує прийом іноземців і роботу з ними, не виконуються вимоги п.716 Порядку № 939 щодо розробки програм прийому та роботи з іноземцями; не розроблено план заходів щодо забезпечення режиму секретності під час прийому іноземних делегацій в Сватівській РДА, як того вимагає п. 720 Порядку № 939,

Крім того, в порушення п. 49 Порядку № 939, ОСОБА_1 до теперішнього часу до органу СБУ не надано документи, передбачені пунктом 56 Порядку № 939, для розгляду питання про надання допуску до державної таємниці начальнику управління економічного розвитку райдержадміністрації Кобзевій Л.М., яка призначена на посаду розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.09.2015 №02-07/198, чим порушив встановлений законодавством порядок надання допуску та доступу до державної таємниці.

В результаті цього, на даний час в Сватівській РДА створені передумови для розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, у разі ознайомлення з ними ОСОБА_2 , так як вона працює на номенклатурній посаді без оформлення допуску та надання доступу до державної таємниці та не в змозі у повному обсязі виконувати свої функціональні обов`язки, пов`язані з роботою з відомостями, що становлять державну таємницю.

Таким чином, своїми діями, які виразилися в порушенні встановленого законодавством порядку надання допуску та доступу до державної таємниці, у невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпеченні контролю за охороною державної таємниці, ОСОБА_1 . в результаті неналежного виконання службових обов`язків порушив вимоги статей 21,22, 27 Закону «Про державну таємницю» та пунктів 40, 41,42, 49, 98, 122, 162, 220, 228, 232-235, 3,18, 362, 716, 720, 767 Порядку № 939, здійснив триваюче адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.п. 5,6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП. ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, повністю визнав свою провину, в скоєному щиро розкаявся.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Дослідивши матеріали справи, суд визнає доведеним, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене п.п. 5,6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП, оскільки його вина підтверджується наступними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення № 78/3/26-3277 від 19 квітня 2019 року, актом спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею від 12 квітня 2019 року.

Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який внаслідок невиконання покладених на нього посадових обов`язків, вчинив адміністративне правопорушення, ступінь його вини, обставиною, що пом`якшує відповідальність є щире каяття, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу.

Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 9, 33-35, 40-1, п.п. 5,6 ч. 1 ст.212-2, ст.ст. 283, 284 КУпАП,-

Постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого п.п. 5,6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень /Одержувач УК у Сватівському районі 21081100, код ЄДРПОУ 37928384, номер рахунку 31116106012271, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998/.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок на рахунок для зарахування до Державного бюджету України /отримувач УК у Сватівському районі, код ЄДРПОУ 37928384, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, номер рахунку 31210206012271, код класифікації доходів бюджету 22030101/.

Відповідно до ч.1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.

У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень. Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.М. Попова