Ухвала суду № 82077686, 30.05.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.05.2019
Номер справи
640/8864/19
Номер документу
82077686
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 травня 2019 року м. Київ № 640/8864/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем`єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Савчука Сергія Дмитровича, Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Кабінету Міністрів України, Прем`єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Савчука Сергія Дмитровича, Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 квітня 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 у справі №640/6532/19 залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків шляхом подання до суду належним чином засвідчених копій позовної заяви та всіх документів, що додаються до неї, для відповідача в паперовому вигляді.

На виконання вимог ухвали суду ОСОБА_1 в підсистемі «Електронний суд» до Окружного адміністративного суду міста Києва подано позовну заяву до Кабінету Міністрів України, Прем`єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Савчука Сергія Дмитровича, Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб та клопотання щодо визнання усунутими недоліків позовної заяви у справі №640/6532/19.

Частиною другою статті 18 КАС України передбачено, що позовні та інші заяви, скарги та інші визначені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.

Оскільки електронний позов ОСОБА_1 направлений позивачем на реєстрацію як первинний позов, дана позовна заява до Кабінету Міністрів України, Прем`єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Савчука Сергія Дмитровича, Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб та клопотання щодо визнання усунутими недоліків позовної заяви у справі №640/6532/19, розподілена на суддю Чудак О.М.

Згідно з частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Таким чином, необхідною умовою для реалізації права на звернення до адміністративного суду є пред`явлення адміністративного позову шляхом подання позовної заяви із дотриманням вимог, встановлених КАС України, насамперед статтями 160-161 цього Кодексу.

Недотримання встановленого КАС України порядку звернення до адміністративного суду, залежно від обставин може тягнути за собою залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, відмову у відкритті провадження в адміністративній справі, залишення позовної заяви без розгляду.

Відповідно до пункту 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з частиною першою статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

За приписами частин третьої-четвертої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Однак з позовної заяви (клопотання) ОСОБА_1 вбачається, що дані вимоги КАС України позивачем не дотримані.

Так, статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23 листопада 2018 року №2629-VIII з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921 грн.

Таким чином, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір із розрахунку у сумі 768,40 грн за кожну вимогу немайнового характеру або 1% ціни позову за кожну майнову вимогу, з урахуванням положень частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір".

Окрім того, в поданій ОСОБА_1 в позовній заяві (клопотанні) не визначено змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів і відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Щодо обов`язку позивача надати суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України, суд зазначає, що частинами другою, п`ятою статті 94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Отже, додані позивачем до позовної заяви копії документів, як письмові докази у справі, повинні бути завірені належним чином.

За пунктом 15 частини першої розділу VII "Перехідні положення" КАС України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 VII "Перехідні положення" КАС України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

Згідно з підпунктом 15.3 пункту 15 VII "Перехідні положення" КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційної-телекомунікаційної системи розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

В газеті "Голос України" (№42 (7048) від 01 березня 2019 року) опубліковано повідомлення Державної судової адміністрації України, згідно якого відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28 лютого 2019 року №624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), Державна судова адміністрація України повідомила про відкликання оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" (№229 (6984) від 01 грудня 2018 року).

Таким чином, на сьогоднішній день Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система роботу не розпочала.

Зазначена правова позиція викладена, зокрема, у рішеннях Верховного Суду від 21 березня 2019 у справі №0440/5598/18 (провадження №К/9901/7487/19), від 21 березня 2019 у справі №0440/6951/18 (провадження №К/9901/7497/19), від 21 березня 2019 у справі №640/4013/19 (провадження №А/9901/66/19).

Враховуючи, що підсистеми "Електронний суд" функціонує в тестовому режимі, судами здійснюється реєстрація поданих позовних заяв, заяв, клопотань за допомогою такою системи, проте з огляду на приписи пункту 15 частини першої розділу VII "Перехідні положення" КАС України до введення в дію Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання документів до суду має здійснюватися в паперовій формі.

З огляду на вищенаведене, позивачу необхідно надати суду адміністративний позов на паперовому носії із зазначенням у ньому змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, разом з копіями позову для відповідачів у справі та долученими до позову доказами (документами) для суду і відповідачів у справі.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем`єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Савчука Сергія Дмитровича, Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб, - залишити без руху.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду:

- позовної заяви (з примірниками для відповідачів) із зазначенням у ній:

змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

- належним чином засвідчених копій документів, долучених до позову, з примірниками для суду та відповідачів;

- документа про сплату судового збору, виходячи з розрахунку у сумі 768,40 грн за кожну вимогу немайнового характеру або 1% ціни позову за кожну вимогу майнового характеру, з урахуванням положень частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір", на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: "Отримувач коштів - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897, рахунок отримувача - 34310206084021, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101".

Ухвала відповідно до частини другої статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Чудак