Ухвала суду № 82075544, 30.05.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2019
Номер справи
815/1012/16
Номер документу
82075544
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1012/16

УХВАЛА

30 травня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» про зміну (встановлення) способу і порядку виконання судового рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Союз» з адміністративним позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, заступника директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кургана Сергія Павловича, головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Лисого Сергія Олександровича про скасування постанови про накладення штрафу в сфері містобудівної діяльності №52 від 26.02.2016 року Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, визнання протиправними дій головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Лисого Сергія Олександровича щодо прийняття постанови про накладення штрафу в сфері містобудівної діяльності №52 від 26.02.2016 року, щодо проведення позапланової перевірки в порушення п. 9 «Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011 року, скасування припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 12.02.2016 року, визнання протиправними дій заступника директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кургана Сергія Павловича щодо складання та підписання припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 12.02.2016 року.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2016 року у задоволенні позову Товариству з обмеженою відповідальністю «Союз» відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.06.2016 року апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» задоволено частково, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2016 року скасовано, прийнято нову постанову, якою позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» задоволено частково. Визнано протиправними дії департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо проведення 12 лютого 2016 року позапланової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» (направлення від 9 лютого 2016 року № 176), Припис департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 12 лютого 2016 року щодо зупинення замовником будівельних робіт (товариство з обмеженою відповідальністю «Союз») за адресою м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 55/1 та Постанову департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 26 лютого 2016 року № 52 - скасовано. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

5 грудня 2017 року Одеським апеляційним адміністративним судом по справі прийнято додаткову постанову, якою стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» (код ЄДРПОУ 23871789) судові витрати в розмірі 44 853,90 (сорок чотири тисячі вісімсот п`ятдесят три) гривні 90 копійок.

Зазначене рішення набрало законної сили та на його виконання виданий виконавчий лист.

Від Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» надійшла заява про встановлення способу і порядку виконання додаткової постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.12.2017 року у справі №815/1012/16.

В судове засідання сторони не з`явилися, а тому на підставі ч. 9 ст. 205 КАС України заява розглянута в порядку письмового провадження.

Суд вважає зазначену заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

В обґрунтування заяви представник заявника зазначив, що 12 квітня 2018 року до Головного управління Державної казначейської служби Товариством з обмеженою відповідальністю «Союз» подана заява про повернення судового збору на підставі додаткової постанови суду.

Проте, листом від 14 травня 2018 року Управління Державної казначейської служби України у Дніпровському районі м. Києва повернуло виконавчий лист без виконання.

Під час аналізу виконавчого листа по справі № 815/1012/16 Управлінням Державної казначейської служби України у Дніпровському районі м. Києва встановлено, що зазначений у виконавчому листі боржник - Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не є юридичною особою та не має власних рахунків в органах Казначейства, а всі рахунки відкриті у центрального органу Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, розміщеного на веб - сайті Міністерства юстиції України така установа, як Державна архітектурно - будівельна інспекція України значиться за кодом ЄДРПОУ 37471912.

Згідно п.2 «Порядку виконання рішень про стягнення коштів, державного та місцевих бюджетів або боржників», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року, безспірне списання - це операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.

Боржники - це визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.

Виконавчі документи - це оформлені у встановленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому документі зазначається, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань боржника.

Згідно із п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №294 від 09.07.2014 року «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України», на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України покладено обов`язок забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі.

Департамент ДАБІ в Одеській області утворено як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України з метою реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Одеській області

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету міністрів України №150 від 23.04.2014 року «Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції», Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо утворення її територіальних органів, як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі.

На виконання п. 2 зазначеної постанови утворено Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області як територіальний структурний підрозділ Державної архітектурно - будівельної інспекції України.

Крім того, відповідно до наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України №230 від 01.10.2014 року «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції», Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області забезпечує здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Таким чином, боржник по справі №815/1012/16 Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не має власних рахунків в органах Казначейства, а всі рахунки відкриті в центральному органі - Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

Відповідно до ч.3 ст.378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Отже, обставини, зазначені в заяві Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз», унеможливлюють виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат, та є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Враховуючи зазначені обставини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» про встановлення способу і порядку виконання додаткової постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.12.2017 року у справі №815/1012/16 та наявність підстав для її задоволення.

Керуючись ст. ст. 205, 248, 256, 293, 378 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» про встановлення або зміну способу і порядку виконання судового рішення - задовольнити.

Встановити спосіб і порядок виконання додаткової постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.12.2017 року у справі №815/1012/16 в частині стягнення судових витрат шляхом стягнення судових витрат у сумі 44853,90 грн. з Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз» (вул. Академіка Вільямса, 77, м. Одеса, 65122, код ЄДРПОУ 23871789).

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.І. Свида