Постанова № 82069890, 29.05.2019, Немирівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
29.05.2019
Номер справи
140/1371/19
Номер документу
82069890
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 140/1371/19 Провадження № 3/140/729/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.05.2019 року Немирівський районний суд

Вінницької області

в складі: головуючого судді Алєксєєнка В.М.

при секретарі Путій З.О.

з участю прокурора Садовніка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові адміністративний матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя смт. Ситківці Немирівського АДРЕСА_1 , працюючого директором Ситковецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Немирівського району Вінницької області,

За ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

23.05.2019 року до Немирівського районного суду Вінницької області від Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 106, складеного 10.05.2019 року оперуповноваженим в ОВС відділу протидії злочинам у галузях економіки Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Білюга Л.Л. вбачається, що ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»(далі - Закон), без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за минулий рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Тобто, ОСОБА_1 відповідно до протоколу Немирівської районної виборчої комісії Немирівського району Вінницької області від 02.11.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом Немирівської районної ради 7-го скликання.

Згідно ст. З Закону ОСОБА_1 , як депутат Немирівської районної ради Немирівського району 7-го скликання є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, депутат Немирівської районної ради Немирівського району 7-го скликання ОСОБА_1 , будучи відповідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» 18.04.2018, тобто несвоєчасно без поважних причин подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно із ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а” і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства Декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив що вчасно не подавав декларацію через погану роботу сайту НАЗК.

Прокурор Садовнік О.В. судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просить ОСОБА_1 визнати винним у вчинені даного адімнправопорушенні та призначити покарання у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена повністю протоколом про адміністративне правопорушення №106 від 10.05.2019 року та доданими матеріалами справи про адмінправопорушення.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції`правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першоїст. 3 цього Закону, зобовязані щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 6172, згідно з яким доповнено розділ ХІІІ Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту:«Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Враховуючи вище викладене, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив встановлені ЗУ «Про запобігання корупції`строки подання декларації осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і як наслідок, вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6КпАП України.

При визначенні розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі п"ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.24,33,40-1, ч.1 ст.172-6, п.4 ч.1 ст.213, ст. ст.221,256,283-285 КпАП України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КпАП Українита накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п"ятдесят) гривень в дохід держави перерахувавши кошти УК у Немирівському районі 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37336738, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31411542002380, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384,20 гривень судового збору - отримувач коштів ГУК у м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Суддя: (підпис)

Копія вірна:

Суддя: