
Провадження № 2-а/760/1006/19
В справі № 760/15093/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/ про передачу справи за підсудністю/
28 травня 2019 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України; третя особа: Київський міський військовий комісаріат про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії, суддя
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить:
-визнати бездіяльність відповідача щодо проведення перерахунку та виплати йому пенсії з 01 січня 2018 року без врахування у складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які були включені в розрахунок його пенсії до 01 січня 2018 року - неправомірною;
-зобов`язати Київський міський військовий комісаріат оформити Довідку про його грошове забезпечення, надавши її до Головного управління Пенсійного фонду України з врахуванням його складових для обрахунку пенсії, які визначенні ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», які застосовувались для розрахунку його пенсії до 01 січня 2018 року, а саме: посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, роботи з таємними виробами та носіями, надбавки за особливо важливі завдання і премії у відповідності до постанови Кабінету міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704;
-зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату його пенсії з 01 січня 2018 року у відповідності до вимог ч. 3 ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, ст.. 9 Закону України № 2011-ХІІ від 20 грудня 1991 року з урахуванням її складових для обчислення пенсії, які йому враховувались до 01 січня 2018 року, а саме: окладу за посадою, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, роботи з таємними виробами та носіями, надбавки за особливо важливі завдання і премії у відповідності до постанови Кабінету міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704.
Справа підлягає передачі за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва, виходячи з наступного.
З 15 грудня 2017 року набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України № 2147-VII від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
За змістом ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті .
Згідно з ч. 2 даної статті Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п.п. 4, 6 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, у тому числі, чи:
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, виходячи з предмету позову, справа не підсудна Солом`янському районному суду м. Києва як адміністративному.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, непідсудності даної справи Соломянському районному суду м. Києва, в порядку застосування вимог ст.8 ЦК України, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, справа підлягає передачі до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ст. 8 ЦК України, ст. ст. 4, 7, 20, 29, 171, 318 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України; третя особа: Київський міський військовий комісаріат про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Шостого апеляційного адміністративного судучерез суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: Л.А.Шереметьєва