
Справа № 196/666/19
№ провадження 3/196/226/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.05.2019 смт. Царичанка
Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Гудим О.М., при підготовці до розгляду матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 ТОВ "Дельта",
за ст.163-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В:
23 травня 2019 року до Царичанського районного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, а саме за те, що він, керівник ТОВ "Дельта", 08 квітня 2019 року, в смт.Царичанка вул.Кірова, 125 Царичанського району Дніпропетровської області, допустив несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належного до сплати єдиного податку: у сумі 190,17 грн. терміном сплати 19.08.2018 року, у сумі 136,83 грн. терміном сплати 25.08.2018 року, у сумі 24,02 грн. терміном сплати 15.10.2018 року, у сумі 900,00 грн. терміном сплати 19.11.2018 року, у сумі 300,00 грн. терміном сплати 21.02.2019 року, фактично борг погашено 28.03.2019 року, про що складено акт камеральної перевірки від 08.04.2019 року №19985/04-36-55-06/23068963; порушено п.295.3 ст.295 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (зі змінами та доповненнями), чим порушив вимоги ст.163-2 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підпису.
При складанні протоколу порушникові роз`яснюються його права і обв`язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
В даному випадку протокол №34/04-36-55-42-17 від 07.05.2019 року складений відносно ОСОБА_1 не підписаний особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, та відсутній підпис про роз`яснення йому прав, передбачених ст.268 КУпАП, а також в протоколі відсутні будь-які інші відповідні, завірені підписом особи, яка складала протокол, зазначення про відмову ОСОБА_1 від підпису протоколу, або інші причини його відсутності при складанні протоколу.
Також, всупереч положенням статті 251 КУпАП, якою визначені докази та засоби доказування у адміністративній справі, а саме: пояснення особи, яка притягається до адмінвідповідальності, надані суду матеріали взагалі не містять. При цьому, і в самому протоколі відсутні пояснення правопорушника по суті адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Проте, всупереч вказаним нормам закону, матеріали справи не містять доказів про вручення правопорушнику під розписку, належного йому екземпляра протоколу про адміністративне правопорушення.
При цьому, матеріали даної справи надійшли до суду 23 травня 2019 року, проте в протоколі взагалі відсутні дані підтверджуючі про належність сповіщення про дату, час і місце розгляду даної справи та явку до суду гр. ОСОБА_1 після направлення адміністративного протоколу до суду.
Таким чином, виявлені недоліки неможливо усунути в ході судового розгляду справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року (зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, з метою повного, всебічного та неупередженого судового розгляду, об`єктивного та справедливого вирішення справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для повернення адміністративного матеріалу до Кам`янського управління Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал складений у відношенні ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, повернути до Кам`янського управління Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.ГУДИМ