Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2009 р. Справа № 2а-842/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Соколова В.М.,
за участю секретаря Нероди Г.М.
представника позивача –Герасименко В.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом Лебединського міськрайонного центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ополонівська»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач –товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ополонівська», який є страхувальником і перебуває на обліку як платник страхових внесків в Лебединському міськрайонному центрі занятості, всупереч вимог ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»за 2008 рік не сплатив у передбачений законом строк та розмірі страхові внески в загальній сумі 2775грн. 66коп. Дану суму позивач просить стягнути з відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, додатково пояснив, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просив її стягнути в судовому порядку.
Представник відповідача, повторно належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.12,26), в судове засідання не з’явився, про причини неявки, всупереч ч. 2 ст. 40КАС України суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач –товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ополонівська», який зареєстрований як юридична особа та включений в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України відповідно до ст. 1 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»є страхувальником та значиться на обліку в Лебединському міськрайонному центрі зайнятості, що підтверджується поясненнями представника позивача.
Згідно поданої розрахункової відомості до Лебединського міськрайонного центру зайнятості, відповідачем самостійно була розрахована сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 2008 рік в загальній сумі 4305грн. 98коп., з яких 1650грн. 34коп. - заборгованість зі сплати страхових внесків, 1030грн.07коп. - штраф, 95грн. 25коп. нарахована пеня, 1530грн. 32коп. сума страхових внесків, строк сплати яких не настав. На момент розгляду справи зазначений борг відповідачем не погашено. Зазначені обставини підтверджуються поясненнями представника позивача та матеріалами справи, зокрема копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2008 рік (а.с.8), копією рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків від 04.12.2008 року (а.с.15), копією акту №103 перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з додатком (а.с.16-19), розрахунком заборгованості та пені за результатами перевірки (а.с.20).
Згідно ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення»ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»Фонд загального державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.
Частина 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону. Страхові внески, які відповідно до цього Закону підлягають сплаті із сум виплат (доходу) за період з дня виникнення у страхувальника зобов'язання щодо взяття на облік як платника страхових внесків до дня його реєстрації в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, сплачуються (стягуються) на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період.
Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не були сплачені, що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с.9), поясненнями представник позивача, факт заборгованості у розмірі 2775грн. 66коп. (без врахування суми, строк сплати якої ще не настав –1530грн.32коп.) відповідач сам визнає у поданій розрахунковій відомості, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ополонівська»заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 2008 рік є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Що стосується вимог про стягнення судових витрат, у зв’язку з ненаданням відповідних підтверджуючих доказів таких витрат, та згідно з ч.2 ст. 94 КАС України, суд вважає за необхідне в їх задоволенні відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1, 17, 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, ст. ст. 9,11,60, 94, 159,161,162,163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Лебединського міськрайонного центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ополонівська»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття задовольнити частково.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ополонівська»(код ЄДРПОУ 34583995) на користь Лебединського міськрайонного центру зайнятості 2775грн. 66 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 2008 рік.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити за їх безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання її повного тексту та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно:
Суддя В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 01.06.2009 року