копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2010 р. Справа № 2а-2094/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.
за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до відкритого акціонерного товариства "Селмі" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, згідно зі списком № 2, за період з 01 січня 2010 року по 27 січня 2010 року, у розмірі 20350 грн. 10 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з ВАТ "Селмі" заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, згідно зі списком № 2, за період з 01 січня 2010 року по 27 січня 2010 року, у розмірі 20350 грн. 10 коп.
Від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с.15,16), у якому він зазначав, що заборгованість перед позивачем виникла у зв’язку з тяжким фінансовим станом відповідача, а також посилався та те, що ухвалою Господарського суду від 11 січня 2010 року відносно ВАТ "Селмі" було порушено справу про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав суду заяву (а.с.18) у якій зазначав, що позовні вимоги визнає, заборгованість станом на 16 лютого 2010 року відповідачем залишається несплаченою та просив розглядати справу без його участі.
Представник відповідача, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи (а.с.14), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України про причини неявки суд не повідомив.
Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити повністю, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ "Селмі", зареєстроване як юридична особа та включене в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та все ще залишається зареєстрованим як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми, що підтверджується копіями довідок з ЄДРПОУ (а.с.6,7).
Згідно частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
Пункт 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року зазначає, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
З розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за 2010 рік (а.с.8,9,10,11), які відповідач отримав 21 січня 2010 року, що підтверджується копією поштового повідомлення (а.с.9), вбачається, що сума плати на покриття витрат управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми по сплаті витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (Список 2) за 2010 рік складає 20350 грн. 10 коп. У зв’язку з порушенням відповідачем строків відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з 01 січня 2010 року по 27 січня 2010 року за ним утворилася заборгованість в розмірі 20350 грн. 10 коп.
Відповідно до поданої відповідачем ухвали Господарського суду Сумської області від 11 січня 2010 року, відносно нього була порушена справа про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (а.с.16).
Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства.
Враховуючи вищевикладене, позивач має право звертатися до суду із своїми вимогами щодо стягнення суми боргу, яка виникла до порушення провадження у справі № 6/1-10 про банкрутство відповідача, при цьому дія мораторію на задоволення вимог кредиторів, застосована судовою ухвалою від 11 січня 2010 року по справі про банкрутство відповідача, поширюється на випадки прямо передбачені ст. 12 зазначеного Закону, в т.ч. на дії виконавчої служби щодо вчинення виконавчих дій, щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства.
Відповідно до п.2 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередньому засіданні господарський суд розглядає реєстр вимог кредиторів, вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. За результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, та призначається дата проведення зборів кредиторів.
На даний час немає ухвали суду про затвердження вимог кредиторів, яка набрала законної сили відповідно до закону, таким чином суд вважає правомірним прийняти рішення про стягнення з відповідача боргу по страховим внескам за спірний період, оскільки господарський суду Сумської області не позбавлений можливості врахувати дане рішення при прийнятті ухвали про затвердження вимог кредиторів.
Виходячи з вищевикладеного посилання відповідача на мораторій на задоволення вимог кредиторів є безпідставним.
Частина 1 ст. 11 КАС України зазначає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Також згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу за спірний період суду не надав.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в розмірі 20350 грн. 10 коп. залишаються невідшкодованими, що підтверджується розрахунком (а.с.5), заявою представника позивача (а.с.18), суд, враховуючи п. 6.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ВАТ "Селмі" заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах згідно зі списком № 2, за період з 01 січня 2010 року по 27 січня 2010 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до відкритого акціонерного товариства "Селмі" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, згідно зі списком № 2, за період з 01 січня 2010 року по 27 січня 2010 року, у розмірі 20350 грн. 10 коп. –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Селмі" (і.к.04799336) на користь управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми 20350 грн. 10 коп. заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, згідно зі списком № 2, за період з 01 січня 2010 року по 27 січня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Повний текст постанови складений 24 лютого 2010 року