
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 травня 2019 року м. Київ № 640/8861/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Зміна" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Зміна" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної фіскальної служби України про:
- визнання протиправними та скасування рішень Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову в такій реєстрації:
від 24 квітня 2019 року №1149022/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 01 лютого 2019 року №1;
від 24 квітня 2019 року №1149023/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 31 жовтня 2018 року №16;
від 25 квітня 2019 року №1150011/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 03 грудня 2018 року №1;
від 25 квітня 2019 року №1150012/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 31 грудня 2018 року №7;
від 25 квітня 2019 року №1150013/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 31 грудня 2018 року №8;
від 25 квітня 2019 року №1150014/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 03 січня 2019 року №1;
від 25 квітня 2019 року №1150015/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 31 січня 2019 року №3;
від 25 квітня 2019 року №1150016/31351265 щодо відмови у реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 28 лютого 2019 року №2;
- зобов`язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні товариства від 01 лютого 2019 року №1, від 31 жовтня 2018 року №16, від 03 грудня 2018 року №1, від 31 грудня 2018 року №7, від 31 грудня 2018 року №8, від 03 січня 2019 року №1, від 31 січня 2019 року №3, від 28 лютого 2019 року №2.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Пунктом 4 частини п`ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Так, позивачем оскаржуються рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову в такій реєстрації.
Однак, слід зазначити, що організаційні та процедурні засади діяльності Комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також права та обов`язки її членів, визначаються Порядком роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117.
Відповідно до пункту 2 цього Порядку, Комісії контролюючих органів складаються з Комісій регіонального рівня (Головних управлінь Державної фіскальної служби в областях, місті Києві та Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби) та Комісії центрального рівня (Державної фіскальної служби).
Згідно з пунктом 23 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117, Комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Таким чином, вимоги щодо оскарження рішення про відмову в реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю "Зміна" зверненні до Комісії регіонального рівня (Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві). Однак відповідачем визначено лише Державну фіскальну службу України.
Згідно з частиною другою статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
За приписами частин першої, третьої статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до частини першої статті 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
З відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що особа, якою підписано позов, є керівником товариства, проте у директора товариства існують обмеження повноважень згідно статуту.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно надати належним чином засвідчену копію статуту товариства з метою підтвердження наявності права підпису даного позову у ОСОБА_1
Згідно з частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Зміна" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви (з примірниками для інших учасників справи) із зазначенням у ній складу відповідачів та змісту позовних вимог щодо кожного з них;
- належним чином засвідченої копії статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Зміна".
Ухвала відповідно до частини другої статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Чудак