Ухвала суду № 82045141, 28.05.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.05.2019
Номер справи
640/8386/19
Номер документу
82045141
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 травня 2019 року м. Київ № 640/8386/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аверкова В.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Національної поліції в Київській області

про визнання протиправним та скасування наказів від 28 лютого 2019 року №383,

від 07 березня 2019 року №124 о/с та поновлення на роботі

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання протиправним та скасування наказів від 28 лютого 2019 року №383, від 07 березня 2019 року №124 о/с та поновлення на роботі.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно частин першої та другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною п`ятою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

З аналізу вказаних норм статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що початком обчислення строку звернення до суду із адміністративним позовом вважається день, коли особа дізналася про порушення своїх прав.

Позивач у позовній заяві зазначає, що оскаржуваний наказ від 28 лютого 2019 року №383 отримав у відділі кадрів 23 квітня 2019 року.

Також, як вбачається з позовної заяви, наказ від 07 березня 2019 року №124 о/с позивач отримав 07 березня 2019 року, отже місячний строк на оскарження вказаного рішення розпочався з 07 березня 2019 року, та відповідно закінчився 08 квітня 2019 року, проте позивач звернувся до суду 15 травня 2019 року.

Тобто позивач пропустив строк на оскарження наказу від 07 березня 2019 року №124 о/с про звільнення зі служби в поліції.

Разом з позовної заявою позивачем подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, в якій в обґрунтування причин, що зумовили пропуск строку звернення до суду з даним позовом, зазначив наступне.

Позивач з 26 лютого 2019 року по 22 квітня 2019 року перебував під цілодобовим домашнім арештом на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, режим з цілодобового арешту на нічний арешт був змінений 22 квітня 2019 року. У зв`язку з чим у позивача з`явилась можливість лише з 22 квітня 2019 року підготувати всі необхідні документи.

Водночас, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом лише 15 травня 2019 року та як вбачається з позовної заяви, позивачем не зазначено причин пропуску звернення до суду з кінця квітня по 15 травня 2019 року.

За таких обставин, суд пропонує позивачу обґрунтувати поважність причин пропуску звернення до суду з даним позовом та надати відповідні пояснення.

Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу 10-денний строк з дня отримання даної ухвали на усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини другої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України що, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Аверкова