Рішення № 82044939, 29.05.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.05.2019
Номер справи
826/13476/18
Номер документу
82044939
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 травня 2019 року № 826/13476/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши у порядку спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправним та скасування рішення, оформленого листом від 04.07.2018

№ 32762/02/С-2128 та стягнення коштів у розмірі 94 722,48 грн.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, оформленого листом від 04.07.2018 № 32762/02/С-2128 та стягнення коштів у розмірі 94 722,48 грн.

Ухвалою суду від 29.08.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

26.09.2018 позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог в якій пункт 2 прохальної частини позовної заяви викладено а наступній редакції: "Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 42098368 на користь ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії в сумі 16698,68 (шістнадцять тисяч шістсот дев`яносто вісім грн.68 коп.)". Зазначені уточнення прийняті судом.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що при здійсненні перерахунку та виплати недоотриманої суми пенсії за постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 31.10.2017 у справі №761/31109/17, якою визнано протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-70609 від 16.05.2017 та зобов`язано здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016, виходячи з розміру 65 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-70609 від 16.05.2017 без обмеження максимального розміру пенсії, не була нарахована компенсація втрати частини доходів у зв`язку з порушенням ним строків виплати пенсії за минулий час відповідно до частини другої статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що постановою Верховного Суду України від 18.11.2014 у справі №21-518а14 було визначено, що основною умовою для виплати громадянину компенсації статті 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 є порушенням встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії), при цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією в даному випадку (органом УПФУ) добровільно чи на виконання рішення суду.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив у якій зазначено про те, що відзив відповідача сформований на законодавчій базі, яка повністю підтверджує право на отримання компенсації втрати частини у зв`язку з порушенням строку виплати пенсії.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 31.10.2017 у справі №761/31109/17 позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа - Міністерство внутрішніх справ України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, позов задоволено повністю, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-70609 від 16.05.2017 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, виходячи з розміру 65 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-70609 від 16.05.2017 без обмеження максимального розміру пенсії.

ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з заявою від 31.08.2018 в якій просила керуючись частиною другою статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» нарахувати та здійснити виплату компенсації втрати частини доходів від нарахованої суми пенсії (01.01.2016-31.12.2017), яка не була вчасно мною отримана з вини Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві. Також в зазначеній заяві вона просила повідомити про розмір компенсації, яка буде нарахована їй та виплачена з 01.01.2016.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 04.07.2018 № 32762/02/С-2128 повідомило ОСОБА_1 наступне: "Згідно з постановою Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/31109/17 управлінням здійснено перерахунок Вашої пенсії в порядку, встановленому судовим рішенням. Сума нарахованих коштів за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 становить 102616,02 грн. Доплату різниці пенсії за січень-лютий 2018 року в сумі 7893,54 грн. виплачено Вам у березні поточного року.

З 01.03.2018 Вам встановлено для щомісячної виплати визначений судом розмір пенсії, в сумі 10355,23 грн.

Зазначаємо, що суму коштів нарахованих на виконання постанови Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/31109/17 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 94722,48 грн. перераховано на Ваш вкладний рахунок в квітні 2018 року.

Водночас повідомляємо, що механізм обчислення суми компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати (далі- компенсація) відповідно до Закону України від 19.10.2000 № 2050 «Про компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» (далі - Закон) визначений відповідним порядком проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159.

Статтями 1, 2 Закону передбачено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, в тому числі пенсії та інші соціальні виплати.

Пунктом 5 Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.02.2002 за № 1 12/6400 (далі - Методика), визначено доходи громадян, які входять до сукупного доходу одержувачів, зокрема, визначено пенсію.

Відповідно до підпункту 7.1 1 пункту 7 Методики суми пенсій та допомог за рішенням суду враховуються в тому місяці, в якому вони фактично виплачені.

Враховуючи зазначене, донарахована сума коштів на виконання рішень суду була здійснена одноразовою виплатою, тобто має разовий характер.

Зазначений Закон не передбачає виплату компенсації за втрату частини доходу у зв`язку з виплатою доходів громадян, що мають разовий характер."

Позивач вважаючи, що їй було протиправно відмовлено у виплаті компенсації втрати частини доходу у зв`язку з порушенням строку виплати пенсії, оформлене листом від 04.07.2018 №32762/02/С-2128 звернулась з відповідним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Частиною другою статті 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Статтею 1 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" встановлено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Відповідно до статті 2 вказаного Закону компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Пунктом 2 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 встановлено, що компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати (далі - компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.

Згідно з пунктом 3 вказаного Порядку компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат); соціальні виплати (допомога сім`ям з дітьми, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, матеріальна допомога по безробіттю, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомога дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності, тощо); стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення).

Відповідно до пункту 4 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100. Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом. Приклади обчислення суми компенсації наведено у додатку.

Статтею 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" визначено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Згідно зі статтею 4 вказаного Закону виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Відповідно до статті 6 України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" компенсацію виплачують за рахунок: власних коштів - підприємства, установи і організації, які не фінансуються і не дотуються з бюджету, а також об`єднання громадян; коштів відповідного бюджету - підприємства, установи і організації, що фінансуються чи дотуються з бюджету; коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.

Отже, основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах 20.02.2018 (справа №336/4675/17, справа №522/5664/17), від 21.06.2018 (справа №523/1124/17), від 03.07.2018 (справа №521/940/17) та від 15.08.2018 (справа №653/3356/17).

Право на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати особа набуває незалежно від того, чи були такі суми їй попередньо нараховані, але не виплачені, оскільки нормативне регулювання не встановлює першості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів. Правове значення має те, чи з порушенням строків був виплачений нарахований дохід, чи не нараховувався і не виплачувався грошовий дохід, право на який визнано судовим рішенням. Саме ці події є тими юридичними фактами, з якими пов`язується виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплат.

Використане у статті 3 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та пункті 4 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 формулювання, що компенсація обчислюється як добуток «нарахованого, але не виплаченого грошового доходу» за відповідний місяць, означає, що має існувати обов`язкова складова обчислення компенсації - невиплачений грошовий дохід, який може бути або нарахований, або який можна нарахувати, зокрема, і на підставі судового рішення.

Постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 31.10.2017 у справі №761/31109/17, факт набрання чинності яким сторонами не заперечується, позов задоволено повністю, визнано протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-70609 від 16.05.2017 та зобов`язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2016, виходячи з розміру 65% від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-70609 від 16.05.2017 без обмеження максимального розміру пенсії.

Відповідно до листа відповідача від 04.07.2018 №32762/02/С-2128 згідно з постановою Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/31109/17 останнім здійснено перерахунок позивачу пенсії в порядку, встановленому судовим рішенням та сума нарахованих коштів за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 становить 102616,02 грн. Також в зазначеному листа вказано про те, що доплату різниці пенсії за січень-лютий 2018 року в сумі 7893,54 грн. виплачено позивачу у березні поточного року та суму коштів нарахованих на виконання постанови суду за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 94722,48 грн. перераховано на вкладний рахунок позивача в квітні 2018 року.

Таким чином, оскільки тривале не нарахування та невиплата пенсії за минулі періоди сталися з вини відповідача, зокрема, призначення і виплати позивачу заниженого розміру пенсії, то остання має право на компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з несвоєчасним отриманням щомісячних пенсійних виплат, донарахованих їй на підставі рішення суду.

Суд також враховує правову позиція ЄСПЛ, викладену в рішенні по справі «Стреч проти Сполучного Королівства» («Stretch - United Kingdom» № 44277/98), в якому Суд, здійснюючи прецедентне тлумачення ст. 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зазначив, що право власності може бути «існуючим майном» або «виправданими очікуваннями» щодо отримання можливості ефективного використання права власності чи «законними сподіваннями» отримання права власності.

Крім того, у справі «Фон Мальтцан та інші проти Німеччини» («Von Maltzan and Others v. Germany» № 71916/01, № 71917/01 та № 10260/02) ЄСПЛ надав тлумачення поняттю «майно» саме в контексті ст. 1 Першого протоколу до Конвенції, відповідно до якого таке поняття охоплює як «наявне майно», так і активи включаючи право вимоги, з посиланням на які заявник може стверджувати, що він має принаймні законні очікування стосовно ефективного здійснення свого «права власності». При цьому, Суд зробив висновок, що певні законні очікування заявників підлягають правовому захисту, та формує позицію для інтерпретації вимоги як такої, що вона може вважатися «активом»: вона повинна мати обґрунтовану законну підставу, якою, зокрема є чинна норма закону, тобто встановлена законом норма щодо виплат (пенсійних, заробітної плати, винагороди, допомоги) на момент дії цієї норми є «активом», на який може розраховувати громадянин як на свою власність.

Згідно зі статтею 17 Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Позивач звернулась до відповідача з заявою від 31.08.2018 в якій просила керуючись частиною другою статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» нарахувати та здійснити виплату компенсації втрати частини доходів від нарахованої суми пенсії (01.01.2016-31.12.2017), яка не була вчасно нею отримана.

За результатами розгляду вказаної заяви відповідач листом від 04.07.2018 № 32762/02/С-2128 повідомив позивача про те, що донарахована сума коштів на виконання рішень суду була здійснена одноразовою виплатою, тобто має разовий характер, у той час, як Закон України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» не передбачає виплату компенсації за втрату частини доходу у зв`язку з виплатою доходів громадян, що мають разовий характер.

Таким чином, відповідач за результатами розгляду заяви позивача від 31.08.2018, в порушення вимог чинного законодавства, відмовив позивачу у виплаті їй суми компенсації втрати частини доходу у зв`язку з порушенням строку виплати пенсії.

Водночас враховуючи те, що відповідно до положень статті 4 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» виникнення у відповідача обов`язку щодо виплати позивачу компенсації частини доходу у зв`язку з порушенням строку виплати пенсії пов`язано не з фактом подання позивачем відповідної заяви, а з фактом виплати позивачу відповідної заборгованості, суд дійшов висновку про те, що юридично значимою для позивача є саме бездіяльність відповідача щодо невиплати позивачу суми компенсації втрати частини доходу у зв`язку з порушенням строку виплати пенсії.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку про те, що позовна вимога щодо визнання протиправним та недійсним рішення про відмову у виплаті позивачу суми компенсації втрати частини доходу у зв`язку з порушенням строку виплати пенсії, оформлене листом від 04.07.2018 №32762/02/С- 2128 та підписане заступником начальника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - начальник управління обслуговування громадян О.В. Бойко підлягає задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та не виплати позивачу компенсації втрати частини грошових доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21.02.2001 № 159, у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення.

Положеннями Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» чітко передбачено обов`язок підприємств, установ і організації здійснити компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати та статтею 3 вказаного Закону визначено механізм здійснення нарахування та виплати відповідної компенсації.

Як було встановлено судом, відповідачем було допущено бездіяльність, як щодо виплати, так і щодо нарахування позивачу компенсації втрати частини грошових доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21.02.2001 № 159, у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення.

Таким чином, оскільки відповідачем не було здійснено нарахування позивачу розміру компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення, у суду відсутні підстави для зобов`язання відповідача здійснити відповідне нарахування у певному розмірі, з огляду на те, що задоволення відповідної позовної вимоги буде спрямоване на майбутній захист прав, свобод та інтересів позивача, який вважає, що нарахування відповідних сум можу бути здійснено відповідачем не у відповідності до вимог чинного законодавства, які на час розгляду справи не були порушені.

Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи встановлення судом допущення відповідачем бездіяльності щодо ненарахування та не виплати позивачу компенсації втрати частини грошових доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21.02.2001 № 159, у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення, суд дійшов висновку про необхідність для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача вийти за межі позовних вимог та зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу компенсацію втрати частини грошових доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21.02.2001 № 159, у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення.

З огляду на зазначене, керуючись статтями 241, 243, 244, 245, 246, 262, 263, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправним та скасування рішення, оформленого листом від 04.07.2018 № 32762/02/С-2128 та стягнення коштів у розмірі 94 722,48 грн. - задовольнити частково та вийти за межі позовних вимог.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо ненарахування та не виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) компенсації втрати частини грошових доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21.02.2001 № 159, у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) компенсацію втрати частини грошових доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21.02.2001 № 159, у зв`язку з порушенням строків виплати належних сум пенсійного забезпечення.

4. В решті позовних вимог - відмовити.

5. Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, код ЄДРПОУ 42098368) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 400,00 грн. (чотириста грн. 00 коп.).

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом нею тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.П. Огурцов