
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи
29 травня 2019 року м. Харків Справа №520/5305/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Котеньов О.Г., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи Головного управління ДФС у м. Києві до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, треті особи - Державна фіскальна служба України, Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛБАНИ" про скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у м. Києві з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, треті особи - Державна фіскальна служба України, Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛБАНИ" про скасування постанови державного виконавця від 18.02.2019 року ВП № 58235597 щодо накладення на ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві штрафу у розмірі 5100,00 грн.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду, суд зазначає наступне.
Відповідно до приписів ч.ч.1,2 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Частина друга зазначеної статті є спеціальною нормою щодо визначення юрисдикції адміністративних судів в частині оскарження постанов про накладення штрафу, тобто, позови щодо оскарження постанови державного виконавця про накладення штрафу подаються до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Оскарженню в Харківському окружному адміністративному суді як суді, який видав виконавчий документ, підлягають рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення у справі №820/1262/17, натомість позивачем оскаржується постанова про накладення штрафу, що підпадає під перелік ч.2 ст.74 Закону України "Про виконавче провадження", а тому має розглядатись судом з урахуванням правил предметної, інстанційної та територіальної підсудності, визначених КАС України.
Статтею 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Судом встановлено, що місцезнаходження позивача та відповідача зареєстровано у м.Києві.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі – Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі «Zand v. Austria» від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про те, що судом, визначеним законом, для розгляду справи №520/5305/19 є Окружний адміністративний суд міста Києва.
Згідно із п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено (ч.6 ст.29 КАС України).
За правилами ч.8 ст.29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.20, 29, 30, 243, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №520/5305/19 за позовом Головного управління ДФС у м. Києві до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, треті особи - Державна фіскальна служба України, Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛБАНИ" про скасування постанови передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності редакцією Кодексу адміністративного судочинства України від 15.12.2017.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу у повному обсязі виготовлено та підписано 29 травня 2019 року.
Суддя О.Г. Котеньов