Ухвала суду № 82040860, 29.05.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2019
Номер справи
160/4885/19
Номер документу
82040860
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

29 травня 2019 року Справа 160/4885/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Златін С.В., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашер 8"

про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,

ВСТАНОВИВ:

29.05.2019 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовною заявою звернулося Головне управління ДФС у Дніпрпетровській області (далі – заявник) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашер 8" (далі – відповідач), в якому заявник просить суд підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашер 8" застосованого на підставі рішення заступника начальника Головного управління ДФС у Дніпропетроввській області від 27.05.2019 року.

Заява подана без додержання вимог, встановлених ч. 2 ст. 283 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з огляду на наступне.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області подало саме "позовну заяву", при цьому заявник посилається на норми статті 283 КАС України.

Згідно частини 2 статті 283 КАС України огран доходу і зборів повинен подати до суду саме "заяву", а не позовну заяву. І у провадженні орган доходів і зборів є заявником, а не позивачем.

За вказаних обставин "позовна заява" Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за формою не відповідає вимогам частини 2 статті 283 КАС України.

Крім того, судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області пропущеного 24 годиний строк звернення до адміністративного суду із заявою передбаченою статтею 283 КАС України, а саме: рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків прийнято 27.05.2019 року, а з "позовною заявою" Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звернулося до адміністративного суду лише 29.05.2019 року, що вбачається із штампу суду на позовній заяві.

Клопотання про поновлення строку звернення до суду Головне управління ДФС у Дніпропетровській області не подало.

Крім того, відповідно до ч.2 ст. 283 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред`являються до заяв органів доходів і зборів. Водночас, у частині, що не врегульована статтею 283 КАС України, вимоги до таких заяв визначаються загальними нормами, зокрема, статтями 160, 161 КАС України.

За приписами ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За визначенням статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Тобто, Закон України "Про судовий збір" передбачає сплату судового збору за подання до суду позовної заяви чи будь-якої іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Закон України "Про судовий збір" визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об`єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.

Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір наведено у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.

Виходячи зі змісту статті 283 КАС України дана заява є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому, відповідно, вважається особливою формою позовної заяви, яка є об`єктом справляння судового збору.

При цьому, за приписами ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із пп. 1 п. 3 з ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб`єктом владних повноважень ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1 921,00 грн.

Таким чином, розмір судового збору, який повинен сплачуватися заявником при зверненні до адміністративного суду із даною заявою становить 1 921,00 грн.

Заявник не має пільг щодо сплати судового збору (не звільнений від сплати судового збору), відповідно до приписів ст.5 Закону України "Про судовий збір".

Отже, за звернення до суду із заявою, в порядку ст. 283 КАС України, ГУ ДФС України повинно сплачувати судовий збір.

Проте, доказів сплати судового збору у визначеному розмірі заявником суду надано не було.

Згідно з ч. 3 ст. 283 КАС України, у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів.

Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

За таких обставин заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 243, 248, 283 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління ДФС у Дніпропетровьскій області - залишити без руху.

Надати Головному управлінню ДФС у Дніпропетровській області строк для усунення недоліків заяви до 30 травня 2019 року до 14 год. 00 хв.

Недоліки заяви можуть бути усунені шляхом надання заявником суду:

- документу про сплату судового збору в розмірі 1 921,00 грн., оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв`язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів - УК у Чечел.р. м. Дніпра/Чечел.р/22030101, код отримувача коштів - 37989253, банк отрумувача - Казначейство України, код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 34316206084014, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101 _____(код платника за ЄДРПОУ для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір за позовом ____ (назва позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд;

- клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду;

- оформити заяву про підтвердження умовного адміністративного арешту у відповідності до вимог статті 283 КАС України, а саме: виправити назву документу та найменування учасників справи.

Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя (підпис) С.В. ЗлатінЗ оригіналом згідно Помічник судді Лісна А.М.