ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-48288/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,
при секретарі Кусайло Я.Г.,
за участю:
представника прокуратури - Черновської О.О.,
представника позивача - Крутько Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
08 грудня 2009 року Полтавський транспортний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій.
В обґрунтування своїх вимог, позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»та Закону України «Про автомобільний транспорт», у звязку із чим до нього було застосовано фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн., яка до теперішнього часу до Державного бюджету України не перерахована, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник прокуратури та представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в судовому засідання позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в адміністративному позові.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення із підписом зазначеної особи про отримання.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін.
Заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа підприємець Гадяцькою районною державною адміністрацією Полтавської області 8 липня 2005 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію №НОМЕР_1.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі Головавтотрансінспекція), що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190.
Для виконання покладених на Головавтотрансінспекцію завдань згідно пункту 8 зазначеного Положення утворюються територіальні органи Головавторансінспекції в межах граничної чисельності її працівників.
Відповідно до пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових, рейдових перевірок.
Як вбачається з матеріалів справи, 10 листопада 2008 року, в м. Гадяч, на підставі завдання на перевірку №014797 від 7 листопада 2008 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області Кемовим М.К. та Кроленко Є.Б. було проведено рейдову перевірку транспортного засобу з ознаками таксі марки «ДЕО», д.р.н. НОМЕР_2, який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 належить ОСОБА_1, який і знаходився за кермом автомобіля.
В ході проведення перевірки, державними інспекторами було виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з перевезення пасажирів на таксі без оформлення ліцензії на даний вид діяльності, ліцензійної картки та дорожнього листа обовязкових документів для виконання перевезень пасажирів та таксі.
Про виявлене порушення було складено в акт перевірки №057769 від 10 листопада 2008 року, з яким було ознайомлено водія ОСОБА_1, про що свідчить підпис зазначеної особи в акті.
Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає поняття автомобільного перевізника це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Згідно пункту 33 статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, як надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт».
Стаття 9 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачає видачу ліцензії на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт як надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.
Ліцензійна картка на таксі надається за умови підтвердження у встановленому порядку відповідальності його облаштування вимогам визначення «таксі», викладеним у статті 1 цього Закону.
Відповідно до статті 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п.п. 25 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
Про час та місце розгляду справи про правопорушення ОСОБА_1 повідомлявся належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення із підписом відповідача про отримання.
Відповідач на розгляд справи не зявився, заяв про перенесення не надсилав.
Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
8 грудня 2008 року на підставі акту №057769 від 10 листопада 2008 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Полтавській області винесено постанову від 8 грудня 2008 року №016899 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі по 1700,00 грн.
Згідно із п.п. 28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Зазначена постава направлялася позивачем ОСОБА_1 та була отримана останнім 12 грудня 2008 року, що підтверджується копією наявного в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення №25346 із підписом відповідача про отримання.
У встановленому Законом порядку, постанови про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалися.
Зважаючи на те, що постанови про застосування фінансових санкцій відповідачем були отримані, у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржені, при цьому фінансові санкції до Державного бюджету не сплачені, позов про їх стягнення є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського транспортного прокурора в інтересех Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_4, АДРЕСА_1) до Державного бюджету України (р/р 31115106700002 в УДК у м. Полтава, код за ЄДРПОУ 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, м. Полтава, МФО 831019 код бюджетної класифікації 21081100, символу 106) фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 5 березня 2010 року.
СуддяН.Ю. Алєксєєва