
ПОСТАНОВА
іменем України
28 травня 2019 рокуСправа №451/721/19 Провадження № 3/451/504/19
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли від Радехівського ВП ЧВП ГУНПУ у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,-
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-
у с т а н о в и л а :
Із протоколу серії БД №320152 від 18.05.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 , 18.05.2019 року, о 23 год. 00 хв., в м. Радехів по вул. Витківська керував скутером ОСОБА_2 із явними ознаками алкогольного сп`яніння, зокрема, різким запахом алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння із застосуванням приладу «Драгер» відмовився в присутності двох понятих, чим порушив вимоги п.2.5 правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП (а.с.1)Відповідно до протоколу серії БД №026980 від 25.03.2019 року, зазначені дії ОСОБА_3 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.
Дослідивши зібрані у справі докази, суддя вважає, що матеріали справи №451/553/19 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, необхідно відправити на доопрацювання для належного оформлення із наступних міркувань.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У розумінні вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із матеріалів справи вбачається, що в протоколі серії БД №026980 від 25.03.2019 року є закреслення. Так, згідно з вимогами Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 р. не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Враховуючи те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складенні з порушеннями, які перешкоджають повному та об`єктивному розгляду справи, тому на даний час не являється можливим безпосередньо в суді усунути недоліки, які виявлені під час оформлення матеріалів справи, а також не можливо всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи, вважаю, що матеріали справи №451/504/19 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , необхідно повернути до Радехівського ВП ЧВП ГУНПУ у Львівській області, для належного їх оформлення.
Керуючись ст.ст.254,256,265,265-2,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
п о с т а н о в и л а :
Матеріали справи №451/721/19 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.130 КУпАП повернути до Радехівського ВП ЧВП ГУНПУ у Львівській області для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
СуддяСеменишин О. З.