
Справа № 697/1107/19
Провадження № 3/697/461/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.05.2019 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
в складі - головуючого судді Льон О.М.
за участю секретаря с/з Дашковської Н.І.
прокурора - Лук`ященка Ю.І.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України за фактом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, ІПН НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
08.05.2019 старшим оперуповноваженим відділу Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Березневичем І.Є. складено протокол № 315070 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією відносно ОСОБА_1 .
Так, ОСОБА_1 , з 14 липня 2017 року займав посаду пожежника-рятувальника (молодший сержант служби цивільного захисту) 10 ДПРЧ УДСНС України в Черкаській області, будучи згідно підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-УІІ, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Пре запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за раніше неохоплений період, оскільки граничний термін подачі був до 23 год. 59 хв. 01.02.2019, а декларація фактичного подана 04.02.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення корупційного діяння не заперечував, свою вину у вчиненні правопорушення за обставин, зазначених у протоколі, визнав повністю. Зазначив, що дійсно з 14 липня 2017 року займав посаду пожежника-рятувальника (молодший сержант служби цивільного захисту) 10 ДПРЧ УДСНС України в Черкаській області, 01.02.2019 звільнився з займаної посади, не знав про те, що в день звільнення необхідно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки його проінформували про необхідність подання такої декларації на протязі 5 днів, тому подав її 04.02.2019. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати.
Прокурор Лук`ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.
Пунктом 1 «Положення Державну службу України з надзвичайних ситуацій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052 передбачено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Пунктом 1 «Положення про Управління Державної Служби України з Надзвичайних ОСОБА_2 у Черкаській області (скорочена назва - У ДСНС України у Черкаській області)», затвердженого наказом ДСНС України від 01.11.2016 № 560 (далі - Управління) передбачено, що управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Управління підпорядковується ДСНС України.
Персонал (кадри) Управління складають особи рядового і начальницького складу, які проходять -службу цивільного захисту за контрактом, державні службовці та інші працівники, з якими укладається трудовий договір. Порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та трудові відносини з державними службовцями та іншими працівниками регулюються відповідно до чинного законодавства.
У відповідності до статті 1 Закону № 1700-УП визначено, ще правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за як За законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст.45 Закону суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен подати декларацію.
Під припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.
Якщо звільнення відбувається з ініціативи працівника, то така декларації подається до припинення повноважень, але не пізніше дня звільнення.
Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення
Судом встановлено, що згідно з витягу з наказу (по особовому складу) УДСНС України в Черкаській області №241 від 14.07.2017 про кадрові питання (а.с.31) ОСОБА_1 прийнято на службу цивільного захисту в Державній службі України з надзвичайних ситуацій у запас ЗСУ , зарахувати в кадри ДСНС та призначено пожежником-рятувальником 10 ДПРЧ УДСНС України в Черкаській області, 01.02.2019 звільнився з займаної посади з 14.07.2019 .
Згідно з витягу з наказу (по особовому складу) УДСНС України в Черкаській області №15 від 01.02.2019 про кадрові питання (а.с.32) молодшого сержанта служби захисту ОСОБА_1 пожежника-рятувальника 10 ДПРЧ УДСНС України в Черкаській області звільнено зі служби цивільного захисту ДСНС України у запас Збройних Сил України.
Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua» (а.с.24), декларація перед звільненням, подана ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, 04.02.2019, тобто з простроченим терміном.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата наступна за граничною датою до закінчення якої ОСОБА_1 зобов`язаний був подати до Національного агентства з питань запобігання корупції вказану декларацію, тобто 02.02.2019.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є дата встановлення всіх обставин по справі та складання даного протоколу працівниками УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України, тобто 02.05.2019.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Визначаючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини та майновий стан, щире каяття, як обставину, що пом`якшує відповідальність за правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі наведеного, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді накладення штрафу, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 необхідно покласти сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч.1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
За вчинене правопорушення піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Розрахункові рахунки для сплати штрафів: ЄДРПОУ: 38048557, одержувач: Канівське УК/Канів/21081100, розрахунковий рахунок: 31110106023006, МФО: 899998, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код платежу: 21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Канівського
міськрайонного суду О. М. Льон
Постанова набирає законної сили “_____”____ 2019 року.
Строк пред`явлення постанови до виконання “_____”_____ 20___ року.
Суддя Канівського
міськрайонного суду О. М. Льон