ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.03.10Справа №2а-13122/09/8/0170 (11:07) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі МалярК.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим
до Фірми "Реал-Інвест"
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача : ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1
Суть справи: Державна податкова інспекція в м.Керчі АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фірми «Реал - Інвест» про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 9983,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 9, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями та ст.ст.3,7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від2.03.1996р. із змінами та доповненнями, на підставі якого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 9983,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.11.2009р. відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до розгляду на 16.02.2010р.
Слухання справи відкладалося на підставі ст.150 КАС України за заявою відповідача.
Позивач явку свого представника у судове засідання 11.03.2010р. не забезпечив, надіславши до суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, однак зауважив, що рішення Державної податкової інспекції в м.Керчі АРКрим №0001562303 від06.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій оскаржене не було.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, заслухавши представника відповідача, суд
ВСТАНОВИВ:
Виконавчим комітетом Керченської міської ради АРКрим 13.07.2000р. проведено державну реєстрацію юридичної особи - Фірми «Реал - Інвест», про що видане свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи (а.с.11).
Фірма «Реал - Інвест» взята на облік як платник податків у Державній податковій інспекції в м.Керчі АРКрим.
Державною податковою інспекцією в м.Керчі АРКрим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці «магазин - Артемида», розташованого за адресою: АРКрим, м.Керч, ш.Героїв Сталинграда,50, підприємницьку діяльність у якому здійснює Фірма «Реал - Інвест».
За результатами перевірки було встановлено порушення п.9, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон №265/95) та ст.ст.3,7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від2.03.1996р. із змінами та доповненнями (далі Закон №98/96-ВР), а саме: відсутність в КУРО Z-звіту №1258, здійснення господарської діяльності без придбання відповідного торгового патенту, встановленого зразка, невідповідність суми наявних готівкових коштів сумі, вказаній у денному звіті.
Відповідно до п.9, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з ч.1, 2, 3 ст.3 Закону №98/96-ВР патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Під пунктами продажу товарів у цьому Законі слід розуміти:
магазини та інші торгові точки, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;
кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців;
автомагазини, розвозки та інші види пересувної торговельної мережі;
лотки, прилавки та інші види торгових точок у відведених для торговельної діяльності місцях, крім лотків, прилавків, що надаються в оренду суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним особам та знаходяться в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;
стаціонарні, малогабаритні і пересувні автозаправні станції, заправні пункти, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами та стиснутим газом;
фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування;
оптові бази, склади-магазини або інші приміщення, які використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності має структурні (відокремлені) підрозділи, торговий патент придбавається окремо для кожного структурного (відокремленого) підрозділу (торгової точки).
Відповідно до ст.7 Закону №98/96-ВР1. торговий патент повинен бути розміщений:
на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату;
на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;
на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;
у пунктах обміну іноземної валюти;
у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.
Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому суб'єкту. Передача торго вого патенту іншому суб'єкту підприємницької діяльності або іншому структурному (відокремленому) підрозділу суб'єкта підприємницької діяльності не дозволяється.
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті (довідці) перевірки №000189 від25.06.2009р. (а.с.22-25). Даний Акт №000189 від25.06.2009р. був підписаний продавцем Фірми «Реал Інвест» ГуриновоюН.І. (зворотній бік а.с. 23).
У судовому засіданні 11.03.2010р. ОСОБА_1 стверджував, що позивачем не взятий до уваги та не відображений у Акті перевірки той факт, що виручка від реалізації товарів належала фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, який здійснював в цьому магазині підприємницьку діяльність окремо від фірми «Реал Інвест», однак доказів вказаного факту надано суду не було, у звязку з чим судом не береться до уваги вищенаведене пояснення відповідача.
На підставі Акту перевірки №000189 від25.06.2009р. ДПІ в м.Керчі АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001562303 від06.07.2009р. на суму 9983,00грн. (а.с.27).
Вказане рішення №0001562303 від06.07.2009р. на суму 9983,00грн. було отримане відповідачем 11.07.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.29).
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001562303 від06.07.2009р. на суму 9983,00грн. не було оскаржено відповідачем, що підтвердив представник відповідача у судовому засіданні.
Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
Відповідно до п.4 ст.17 Закону №265/95 у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено відсутність у обліку розрахункових операцій Z-звіту №1258, фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 340,00 грн. (17 х 20=340).
Згідно зі ст.22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті (сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 2042грн., сума, яка зазначена в денному звіті 113,40грн, невідповідність склала 1928,60грн.) фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 9643,00 грн. (1928,60 х 5).
Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 9983,00 грн.(340 +9643), розрахунок є вірним.
Вищезазначене рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалося, та на момент розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.
Тобто заборгованість відповідача становить 9983,00 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
У повному обсязі постанову складено 16.03.2010р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фірми «Реал - Інвест» (98320, АРКрим, м.Керч, вул.Свердлова,31, кв.81; ідентифікаційний код30999265, р/р26001259785001 у філії Кримського РУ«Приватбанк» м.Сімферополь, МФО384436, або іншого рахунку) 9983,00грн. заборгованості по штрафним санкціям за рішенням ДПІ в м.Керчі №0001562303 від06.07.2009р. у доход Державного бюджету на р/р31118104700019, код платежу21080900, УДК в АРК м.Сімферополь, МФО824026, ЄДРПОУ34740946.
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис Кушнова А.О.
16.03.2010