Рішення № 82014417, 28.05.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2019
Номер справи
520/2885/19
Номер документу
82014417
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2019 р. № 520/2885/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бабаєва А.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

25.03.2019 року Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, в якому просить суд стягнути до бюджету кошти у розмірі 321590,75 гривень в рахунок погашення податкового боргу з Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (код 22714272), податкова адреса: вул. Комарова, буд. 1, м. Первомайський, Харківська область, 64102, з усіх відкритих розрахункових рахунків.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податковий борг в розмірі 321590,75 грн., який станом на час розгляду справи відповідачем не сплачено.

Первомайським комунальним виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства надано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що податковий борг було погашено. Також, зазначено, що відповідач за 2015-2017 роки має право на отримання субвенції, яка б дала можливість погасити усі борги перед бюджетом, в тому числі і податковий борг.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно визначено грошові зобов`язання за липень 2018 року зі строком сплати 30.08.2018 року у сумі 40191,00 грн., згідно податкової декларації №9175826413 від 20.08.18 року.

ГУ ДФС в Харківській області проведено камеральну перевірку Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами якої складено акт перевірки №12740/20-40-12-12-09/22714272 від 06.09.2018 року.

Згідно висновків акту перевірки встановлено порушення граничних термінів реєстрації

податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, чим порушено абз.14 п. 201.10 ст.201 Податкового Кодексу України. Відповідальність платника передбачена абзацом другим п.120-1.1 ст. 120-1 розділу ІІ Податкового кодексу України.

На підставі висновків акту перевірки №12740/20-40-12-12-09/22714272 від 06.09.2018 року ГУ ДФС в Харківській області винесено податкове повідомлення - рішення №0166051212 від 16.10.2018 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 108936,43 грн.

Також, ГУ ДФС в Харківській області проведено камеральну перевірку Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства з питання дотримання термінів сплати податкових зобов`язань з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №16154/20-40-12-12-09/22714272 від 07.11.2018 року.

Згідно висновків акту перевірки встановлено несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з податку на додану вартість Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства допущена несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов`язання з податку на додану вартість, визначеного у податкових повідомленнях рішеннях: від 25.05.2017 року №0000401201, №0000411201, від 16.08.2017 року №0034001212, №0033981212 (форма ІІІ) на суму 239244,96 грн., податкових деклараціях з податку на додану вартість : від 20.07.2017 року №9140841516, від 18.08.2017 року №9166479270, від 19.09.2017 року №9191080459, від 20.10.2017 року №9218274547 на суму 26307,00 грн. уточнюючих розрахунках податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок: від 03.11.2017 року №9229284023, від 03.11.2017 року №9229285889, від 03.11.2017 року №9229196467, від 03.11.2017 року №9229197127 на суму 600261,00 грн. чим порушено п.57.1, 57.3, ст.57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Відповідальність платника передбачена абзацом другим пункту 126.1 статті 126 розділу ІІ Податкового кодексу України.

На підставі висновків акту перевірки №16154/20-40-12-12-09/22714272 від 07.11.2018 року ГУ ДФС в Харківській області винесено податкові повідомлення - рішення від 17.12.2018 року №0001351212 та №0001361212, якими до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 172463,32 грн.

Також, ГУ ДФС у Харківській області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства була направлена податкова вимога форми "Ю" № 685-17 від 05.07.2017 року на суму 144962,60 грн. Доказів оскарження податкової вимоги відповідачем до суду не надано.

Згідно з виписками з інтегрованої картки платника податків наявна несплачена сума податкового боргу Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства у розмірі 321590,75 грн.

Приписами п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України (далі по тексту - ПК України) встановлено, що платник податків зобов`язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 36.1 ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 38.1 ст. 38 цього Кодексу виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктами 49.1. та 49.2 статті 49 ПК України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань.

Пунктом 57.3 ст.57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Згідно п. 58.2 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

Згідно з виписками з інтегрованої картки платника податків несплачена сума податкового боргу Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства складає 321590,75 грн.

Вищезазначене свідчить про невиконання відповідачем свого податкового обов`язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що на момент звернення до суду податковим органом вжито всі заходи на погашення суми заборгованості, проте остання відповідачем не сплачена, що підтверджується виписками з інтегрованої картки платника податків.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Механізм погашення заборгованості регулюється правилами пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України, у якому встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов`язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 131.2 статті 131 Податкового кодексу України при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов`язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.

З аналізу вказаних правових норм Податкового кодексу України вбачається, що законом імперативно встановлено обов`язок податкового органу здійснювати зарахування коштів, що сплачує платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків, а платнику податків встановлено заборону спрямовувати кошти на погашення грошового зобов`язання перед погашенням податкового боргу (крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування).

Вказана правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 09 лютого 2016 року (К/800/39363/15).

Отже, контролюючий орган зобов`язаний зарахувати кошти, що сплачує платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Як вбачається з відповіді позивача на відзив, згідно даних ІКП по ПДВ підприємством проведено наступну сплату та зарахування коштів в рахунок погашення податкового боргу:

- надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ - платіжне доручення №36584476 від 23.08.2018 року в сумі 40191,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно визначених помилок №92291927 від 03.11.2017 року в сумі 40191,00 грн.;

- сплата суми податків і зборів єдиного внеску - платіжне доручення № 515 від 22.112018 року в сумі 6000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229197990 від 03.11.2017 року в сумі 6000,00 грн.;

- сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб - платіжне доручення № 473 від 22.11.2018 року в сумі 25000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229197990 від 03.11.2017 року в сумі 9878,71 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 15121,29 грн.;

- сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб - платіжне доручення № 472 від 22.11.2018 року в сумі 26000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 26000,00 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 123017-17 від 22.11.2018 року в сумі 374,87 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 374,87 грн.;

- сплата суми податків і зборів/єдиного внеску - платіжне доручення № 516 від 23.11.2018 року в сумі 35000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 35000,00 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 474 від 23.11.2018 року в сумі 16936,43 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 16936,43 грн.;

- сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб - платіжне доручення №618 від 22.12.2018 року в сумі 31000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 26745,34 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 4254,66 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення №І12228LMKL від 22.12.2018 року в сумі 405,79 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 405,79 грн.;

- сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб - платіжне доручення № 617 від 22.12.2018 року в сумі 10000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 10000,00 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 2994-55 від 22.12.2018 року в сумі 20499,81 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 20499,81 грн.;

- сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб - платіжне доручення № 616 від 22.12.2018 року в сумі 21000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 21000,00 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 620 від 26.12.2018 року в сумі 31000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 29210,74 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229196467 від 03.11.2017 року в сумі 1789,26 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 619 від 24.12.2018 року в сумі 39000,00 грн., яким погашено заборгованість по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229196467 від 03.11.2017 року в сумі 8620,74 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229197127 від 03.11.2017 року в сумі 4011,00 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229197990 від 03.11.2017 року в сумі 3000,00 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229199016 від 03.11.2017 року в сумі 5762,00 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229224864 від 03.11.2017 року в сумі 2561,00 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229284023 від 03.11.2017 року в сумі 2683,00 грн., уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229285889 від 03.11.2017 року в сумі 903,00 грн., зменшено боргу по пені КОР нарахованої у минулих роках, уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229196467 з 31.12.2015 року по 28.12.2018 року в сумі 11459,26 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 2993-55 від 26.12.2018 року в сумі 241,69 грн., по якому зменшено боргу по пені КОР нарахованої у минулих роках уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229196467 з 31.12.2015 року по 28.12.2018 року в сумі 241,69 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 619 від 26.12.2018 року в сумі 39764,02 грн., по якому зменшено боргу по пені КОР нарахованої у минулих роках уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229196467 з 31.12.2015 року по 28.12.2018 року в сумі 39764,02 грн.;

- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску - платіжне доручення № 624 від 26.12.2018 року в сумі 699,30 грн., по якому зменшено боргу по пені КОР нарахованої у минулих роках уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9229196467 з 31.12.2015 року по 28.12.2018 року в сумі 699,30 грн.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що зарахування податковим органом коштів, що надходили від позивача в оплату податкових зобов`язань за відповідний період на погашення податкового боргу, що виник у попередніх податкових періодах, є правомірним, а отже відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу України.

Щодо посилань відповідача про право на отримання за 2015-2017 роки субвенції, яка б дала можливість погасити усі борги перед бюджетом, в тому числі і податковий борг, суд зазначає наступне.

Так, постановою Кабінету Міністрів України №332 від 18.05.2017 року затверджено порядок та умови надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (далі по тексту - Порядок №332).

Відповідно до пп.8 п.6 Порядку №332 надавачі послуг подають до місцевого фінансового органу видану територіальним органом ДФС довідку про розмір податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість та податку на прибуток і частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму такого реструктуризованого або розстроченого (відстроченого) боргу).

Отже, вищевказаним порядком передбачено погашення податкового боргу на підставі виданої територіальним органом ДФС відповідної довідки.

Проте, відповідачем не доведено того, що він звертався до контролюючого органу із запитом щодо надання довідки про розмір податкового боргу для проведення розрахунків з різниці між фактичною вартістю послуг з центрального водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, в рахунок погашення податкового боргу відповідно до Порядку № 332.

Вказане, свідчить про недотримання відповідачем процедури погашення податкового боргу з урахуванням положень Порядку № 332.

Суд зазначає, що саме по собі право відповідача на отримання субвенції для погашення податкового боргу, не може свідчити про звільнення платника податків від обов`язку погашення податкових зобов`язань та спростування факту наявності узгодженого податкового боргу.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про безпідставність вищевказаних посилань відповідача.

Відповідно до підпункту "е" пункту 176.1 статті 176 Податкового Кодексу України платники податку зобов`язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов`язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Суд зазначає, що на час розгляду справи податковий борг в розмірі 321590,75 грн. відповідачем не сплачений. Доказів оскарження податкової вимоги відповідачем до суду не надано.

Таким чином, у Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства утворилась податкова заборгованість у розмірі 321590,75 грн., яка не сплачена та на думку суду підлягає стягненню, як законна та обґрунтована.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (вул. Пушкінська, 46, м. Харків, 61057) до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (вул. Комарова, буд. 1, м. Первомайський, Харківська область, 64102) про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з усіх відкритих розрахункових рахунків Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (код 22714272, податкова адреса: вул. Комарова, буд. 1, м. Первомайський, Харківська область, 64102) до бюджету України кошти у розмірі 321590 (триста двадцять одна тисяча п`ятсот дев`яносто) грн. 75 коп. в рахунок погашення податкового боргу.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаєв А.І.