Постанова № 8201378, 15.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.03.2010
Номер справи
2а-941/10/13/0170
Номер документу
8201378
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.03.10Справа №2а-941/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши за участю преддставників:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився;

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Південьбуделемент"

про стягнення заборгованості у сумі 510,00 грн.

Обставини справи: Сакська ОДПІ в АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Південьбуделемент" (далі відповідач) про стягнення 510,00 грн. заборгованості з штрафних санкцій з податку на додану вартість.

Позовні вимоги обґрунтовані п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та мотивовані тим, що відповідач порушує терміни подання податкової звітності, у зв’язку з чим нараховані штрафні санкції.

Позивач у судове засідання не з’явився. 12.03.2010 до Окружного адміністративного суду АР Крим від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином – оголошенням у засобах масової інформації.

Враховуючі, що відповідач був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомив та не заявляв клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечення явки у судове засідання відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України, керуючись принципом розумності строків, встановленим для розгляду адміністративних справ ч. 1 ст. 122 КАС України, суд вважає, що повторна неявка відповідача у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи та вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу по суті без участі відповідача.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

21.04.2008 відповідач зареєстрований Сакською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа за, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію Серії А01 (а.с.7), номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 1 133 102 0000 001319.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у Сакської ОДПІ в АР Крим.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

16.02.2009 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, в ході яких виявлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», абз. 13.15 п.9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації за грудень 2008.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000381502/0 від 25.02.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в загальній сумі 170,00 грн.

05.05.2009 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, в ході яких виявлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації за березень 2009.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001111502/0 від 25.05.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в загальній сумі 170,00 грн.

13.08.2009 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання свідоцтва платника ПДВ, в ході яких виявлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: несвоєчасне повернення свідоцтва платника ПДВ.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001731502/0 від 25.08.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в загальній сумі 170,00 грн.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Зазначені податкові повідомлення-рішення, у зв’язку з неможливістю їх вручення відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень, про що свідчать акти позивача № 174/1502/35813128 від 06.03.2009 (а.с.13), № 542/1502/35813128 від 14.08.2009 (а.с.21), № 597/1502/35813128 від 03.09.2009 (а.с.30).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На підставі пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу направлені перша податкова вимога від №1/125 від 23.03.2009, а також друга податкова вимога №2/249 від 17.06.2009 (а.с.32,34).

Зазначені податкові вимоги, у зв’язку з неможливістю їх вручення відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень, про що свідчать акти позивача № 48 від 14.05.2009 та № 49 від 05.08.2009 (а.с.33,35).

07.09.2009 заступником начальника Сакської ОДПІ в АР Крим прийнято рішення № 53/24-00 про стягнення грошових коштів і продажу інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.36).

Оскільки вищезазначені податкові вимоги та повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобов’язань відповідача є узгодженими.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 510,00 грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкового повідомлення-рішення.

Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 510,00 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобов’язань.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).

За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Південьбуделемент" (96528, АР Крим, Сакський район, с. Каменоломня, вул. Фестивальна, 21/15: ЄДРПОУ 35813128) заборгованість з штрафних санкцій з податку на додану вартість – код платежу 14010101 до Держбюджету Сакського району (р/р 31111029700243 в УДК в АРК, ЄДРПОУ 32740431, МФО 824026) у сумі 510,00 грн.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                         Ольшанська Т.С.