ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.02.10Справа №2а-13045/09/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Габрись П.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Комунального підприємства «Гаспринське об’єднання житлово-комунального господарства»
про стягнення заборгованості у сумі 19173,97 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Гаспринське об’єднання житлово-комунального господарства» про стягнення 19173,97 грн. заборгованості з податку на додану вартість.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України «Про систему оподаткування» та мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законами терміни суми податків та зборів (обов’язкових платежів).
Позивач у судове засідання не з’явився, 24.02.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином – судовою повісткою.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
26.07.1996р. відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як юридична особа за, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.11), номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 11461050003001773.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у Державній податковій інспекції у м. Ялта АР Крим.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за лютий 2009р., що підтверджується податковою декларацією № 15671 від 20.03.09р. на суму 61353,00 грн. (а.с.13-14). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив, у зв’язку з чим була нарахована пеня у сумі 309,11 грн. Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 32470,74 грн.
Відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за березень 2009 року, що підтверджується податковою декларацією № 28801 від 21.04.2009 року на суму 20806,00 грн. (а.с.15-16). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив. Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 20500,00 грн.
Відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за квітень 2009 року, що підтверджується податковою декларацією № 39976 від 19.05.2009 року на суму 13837,00 грн. (а.с.17-18). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив. Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 12500,00 грн.
Відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за травень 2009 року, що підтверджується податковою декларацією № 48100 від 22.06.2009 року на суму 15018,00 грн. (а.с.19-21). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив. Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 14000,00 грн.
19.05.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 1514/15-2/23664760, в якому зафіксоване порушення строків сплати податкового зобов’язання, передбаченого пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.21).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000941502/0 від 26.05.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 1948,15 грн. Зазначене рішення було отримане відповідачем 26.05.2009 року, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення-рішення (зворотній бік а.с.22). Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 1900,00 грн.
Відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за червень 2009 року, що підтверджується податковою декларацією № 56664 від 10.07.2009 року на суму 22833,00 грн. (а.с.23-24). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив. Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 22300,00 грн.
20.07.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 1895/15-2/23664760, в якому зафіксоване порушення строків сплати податкового зобов’язання, передбаченого пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.25-27).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001241502/0 від 30.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 10116,87 грн. Зазначене рішення було отримане відповідачем 04.08.2009 року, про що свідчить належним чином завірена копія поштового повідомлення (а.с.28). Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 10000,00 грн.
Відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за липень 2009 року, що підтверджується податковою декларацією № 69512 від 07.08.2009 року на суму 29023,00 грн. (а.с.29-30). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив. Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 19000,00 грн.
05.08.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 2018/15-2/23664760, в якому зафіксоване порушення строків сплати податкового зобов’язання, передбаченого пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.32).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення № 0001391502/0 та № 0001401502/0 від 12.08.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 833,17 грн. та 2767,41 грн. (а.с.33). Зазначені рішення були отримані відповідачем 22.08.2009 року, про що свідчить належним чином завірена копія поштового повідомлення (зворотній бік а.с.28).
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобов’язань відповідача є узгодженими.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 27000,00 грн.
Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 19173,97 грн. (61353,00 + 309,11 + 20806,00 + 13837,00 + 15018,00 + 1948,15 + 22833,00 + 10116,87 + 29023,00 + 833,17 + 2767,41 - 32470,74 – 20500,00 – 12500,00 – 14000,00 – 1900,00 – 22300,00 – 10000,00 – 19000,00 – 27000,00).
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкових повідомлень-рішень.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 19173,97 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобов’язань.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Підпунктом 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).
За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 24.02.10р.
У повному обсязі постанову складено 01.03.10р.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Гаспринське об’єднання житлово-комунального господарства» (98660, АРК, м. Ялта, смт. Гаспра, вул. Горького, 1: ЄДРПОУ 23664760) заборгованість у сумі 19173,97 грн. в дохід Держбюджету м. Ялта на р/р №31110029700039 в УГК в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026, код платежу 14010100
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.