ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
01.03.10Справа №2а-742/10/4/1070 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Заєвській Н.В.,
За участю сторін:
від позивача – Григор’єв І.О., представник за дов.,
від відповідача – не з’явився,
розглянув адміністративну справу за позовом ДПІ у м. Євпаторія АРК,
до відповідача Закритого акціонерного товариства «Кримвтормет»
про стягнення заборгованості в сумі 33441,60 грн.
Суть спору: ДПІ у м. Євпаторія (далі – позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Приватного Закритого акціонерного товариства «Кримвтормет» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 33441,60 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, докази чого є в матеріалах справи (а.с.71), про причини неявки суд не повідомив, заперечень проти позову суду не надіслав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності сторін.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі – Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно із п.11 ст.10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 22.08.1996р. як юридична особа, знаходиться на обліку в ДПІ у м.Сімферополі як платник податків, зборів (обов’язкових платежів), та знаходиться на обліку в ДПІ у м.Євпаторія як платник окремих видів податків, а саме: земельного податку та орендної плати за землю.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі – Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Статтею 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із п.“б” пп.4.1.4 п.4.1 ст 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що відповідачем подано до ДПІ податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності від 28.01.09р., відповідно до яких задекларовано суму податкового зобов'язання з орендної плати з терміном сплати на 31.08.09 – 6021,26 грн., 30.09.09. – 6021,26 грн., 30.10.09. – 6021,26 грн., 30.11.09. – 6021,26 грн. При цьому відповідачем податкове зобов'язання сплачено не було. Таким чином, заборгованість відповідача з орендної плати з урахуванням часткової сплати складає 24085,04 грн. На суму несплаченого боргу розрахована пеня у сумі 1831,55 грн.
Згідно з п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов’язання по орендної плати за землю за 2009 рік №1533/15-3 від 04.08.09р. позивачем були направлені податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій :№0003161503/0 від 11.08.09р. на суму 302,50 грн.(отримано відповідачем 17.08.09); №0003151503/0 від 11.08.09р. на суму 2701,20 грн. (отримано відповідачем 17.08.09);.
На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов’язання по орендної плати за землю за 2009 рік №1751/15-3 від 02.09.09р. позивачем були направлені податкові повідомлення-рішення №0003661503/0 від 10.09.09р. про застосування штрафних санкцій у сумі 1931,26 грн.(отримано відповідачем 17.09.09); №0003651503/0 від 10.09.09р. на суму 384,78 грн.(отримано відповідачем 17.09.09).
На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов’язання по орендної плати за землю за 2009 рік №1973/15-3 від 05.10.09р. позивачем було направлено податкове повідомлення-рішення №0004101503/0 від 13.10.09р. про застосування штрафних санкцій у сумі 2310,69 грн.(отримано відповідачем 16.10.09).
На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов’язання по орендної плати за землю за 2009 рік №2108/15-3 від 02.11.09р. позивачем було направлено податкове повідомлення-рішення №0004251503/0 від 10.11.09р. про застосування штрафних санкцій у сумі 1505,32 грн.(отримано відповідачем 13.11.09).
У зв’язку з несплатою відповідачем суми заборгованості позивачем були направлені перша податкова вимога №1/1 від 08.01.09р., яка була розташована на дошці податкових оголошень 01.04.09р., та друга податкова вимога №2/203 від 05.05.09р.(отримана відповідачем 15.05.09р.); прийнято рішення №37/24-0 від 22.06.09р. про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
Відповідачем в порядку, встановленому ст. 71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості або зміни сум податкового зобов'язання, самостійно визначеного платником податків, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Таким чином, станом на день розгляду справи загальна заборгованість складає 33441,60 грн., у тому числі пеня – 1831,55 грн., що підтверджується особовою карткою та розрахунком суми боргу.
Право позивача як суб’єкта владних повноважень – контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону №509.
За таких обставин вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158– 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Кримвтормет» (м.Сімферополь, вул.Суворовський спуск, 5, ЄДРПОУ 00190638) у дохід місцевого бюджету м. Євпаторія (код платежу 5313050200, р/р 33219812700015 в ГУДКУ в АРК м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740798) заборгованість по орендної платі з юридичних осібу сумі 33441,60 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Циганова Г.Ю.