ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.04.09Справа №2а-4346/09/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіСидоренко Д.В. , при секретарі Джигіль В.Є. розглянув за участю представників сторін
від позивача - Жан Олена Валентинівеа, довіреність № 5 від 13.03.09р.,завідуючий юридичним сектором,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим
до Приватного підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості у сумі 170,00 грн.
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в Джанкойськомурайоні АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємця ОСОБА_2 (далі відповідач) 170,00 грн. заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач всупереч вимог ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” несвоєчасно надав відомості до системи персоніфікованого обліку та інформаційних систем, у звязку з чим до нього застосовані фінансові санкції.
Позивач у судовому засіданніпідтримав позовні вимоги, та надав суду довідку про те, що заборгованість відповідача за станом на 16.04.09р. не погашена.
Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення про вручення йому поштового відправлення (а.с.10), про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим за реєстраційним номером 11-6782.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону виключно цім Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі-Закон), пунктом 11.12 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі Інструкція), платники - фізичні особи субєкти підприємницької діяльності надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком.
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
За несвоєчасне надання відповідачем відомостей до системи персоніфікованого обліку, у відповідності зі ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.03 р. позивачем прийняте рішення № 2058 від 15.10.08р. про застосування фінансових санкцій за ненадання у систему персоніфікованого обліку відомостей у строки встановлені законодавством в сумі 170,00 грн.
Зазначене рішення отримане відповідачем 28.01.2009р., про що свідчить підпис відповідача на ньому.
Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення позивача № 2058 від 15.10.08р. у встановленому законом порядку не оскаржене, фінансові санкції у добровільному порядку відповідачем не сплачені.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування фінансових санкцій винесено з порушенням діючого законодавства.
За таких обставин суд вважає, що сторони в порядку, передбаченому Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, узгодили суму, яка підлягає сплаті відповідачем, у розмірі 170,00 грн., що підтверджується наявними у справі матеріалами.
В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошені у судовому засіданні 16.04.09р. Постанова оформлена та підписана 21.04.2009 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1: ідент. код: НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим (96100, АРК, м.Джанкой, вул. Леніна, 8: р/р 25601010045001 в КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України”, МФО 324805, ЄДРПОУ 20727218) 170,00 грн. заборгованості.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.