Ухвала суду № 81997992, 27.05.2019, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
27.05.2019
Номер справи
621/1375/19
Номер документу
81997992
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

621/1375/19

2-а/621/39/19

УХВАЛА

27 травня 2019 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області

головуючий - суддя Овдієнко В. В.

позивач - ОСОБА_1 ,

відповідач - інспектор патрульної поліції УПП у Харківській області Вєдєньйов Микола Сергійович,

у справі за позовною заявою про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

у с т а н о в и в:

24.05.2019 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, з наступними вимогами:

- визнати протиправними дії інспектора УПП в Харківській області молодшого лейтенанта поліції Вєдєньйова М. С. щодо винесення постанови серії ЕАВ №1123883 від 04.05.2019 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, згідно якої до нього застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн 00 коп. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП;

- визнати протиправною та скасувати постанову серії ЕАВ №1123883 від 04.05.2019 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху зафіксоване не в автоматичному режимі, згідно якої до нього застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн 00 коп. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП;

- закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення;

- розглядати справу за правилами та в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та додатками до неї, дійшов наступного:

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.

На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.

В позовній заяві зазначаються:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб`єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;

11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.

У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

До заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Позовна заява не відповідає наступним вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України:

- у позовній заяві написання прізвища позивача - " ОСОБА_1 " не збігається із відомостями паспорта громадянина України, копія якого додана до позовної заяви;

- не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти позивача;

- не зазначено повне найменування посадової особи - відповідача, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) за місцем служби відповідача, номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Щодо строку оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04.05.2019.

Відповідно до статті 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Позивачем пропущено десятиденний строк на подання скарги та не подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач ОСОБА_1 06.05.2019 звернувся зі скаргою на дії інспектора Вєдєньйова М. С. щодо складання постанови від 04.05.2019 до УПП в Харківській області, а 21.05.2019 отримав лист №К-984/41/14/02-2019 від 13.05.2019 про залишення його скарги без задоволення.

Проте, факт оскарження постанови до вищестоящої посадової особи не впливає на перебіг строків звернення до суду зі скаргою відповідно до статті 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, позивачем не надано докази щодо часу отримання ним відповіді на скаргу від 13.05.2019.

Частиною 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі, шляхом подання позовної заяви, зміст якої має відповідати вимогами статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також для подання заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду з адміністративним позовом, і роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься не поданою та буде йому повернута.

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и в:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції Вєдєньйова Миколи Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху, запропонувати позивачеві в десятиденний строк зі дня отримання копії цієї ухвали привести заяву у відповідність із законом шляхом усунення недоліків, зазначених в цій ухвалі, та подати заяву про поновлення пропущеного строку на звернення до суду з адміністративним позовом, і роз`яснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і йому повернута.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

3. Повний текст ухвали складено та підписано суддею 27.05.2019.

Суддя: В. В. Овдієнко