Ухвала суду № 81996889, 15.05.2019, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
15.05.2019
Номер справи
405/3586/19
Номер документу
81996889
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 405/3586/19

1-кс/405/1958/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2019 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Льон С.М., при секретарі Люльчак А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області капітана податкової міліції Мигловець Олександра Максимовичау кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-1, ч.3 ст.212 КК України, про призначення експертизи,

в с т а н о в и в:

слідчий звернувся до суду з клопотанням, в якому просить призначити у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-1, ч.3 ст.212 КК України, судово-економічну експертизу.

На обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.212-1, ч.3 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код ЕДРПОУ 00185330), а саме директор ОСОБА_1 та головний бухгалтер ОСОБА_2 в період з 01.01.2016 по 20.11.2018, маючи у розпорядженні підприємства кошти, які надійшли в тому числі від послуг теплопостачання та отриманої субвенції в загальній сумі 260 208 631,06 грн., в порушення пп.2, п.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010, умисно ухилились від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, збір якого здійснюється в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством в загальній сумі 894865 грн., тобто у значних розмірах.

Крім того, службові особи КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код 00185330), за період з 01.01.2016 по 30.09.2018 при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам підприємства здійснювали нарахування податку на доходи фізичних осіб, при цьому, маючи на те реальну можливість, частину нарахованого податку на доходи фізичних осіб до бюджету не перераховували, а саме: в 2016 році в сумі 1 723 967,45 грн., в 2017 році 1 713 905,43 грн., в 2018 році 377 458,77 грн., чим умисно ухилились від сплати податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 3 815 331,65 грн., що становить 5072 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на зазначений період часу, та крім цього ухилилися від сплати військового збору в загальній сумі 344 759 грн., що призвело до фактичного ненадходження в бюджет держави грошових коштів у особливо великих розмірах.

Крім того, відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, 77.3 та п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), плану – графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2019 рік, на підставі наказу ГУ ДФС у Кіровоградській області від 28.02.2019 року №345 проведена планова виїзна документальна перевірка Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код ЄДРПОУ 00185330) (скорочена назва – КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради) з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року відповідно до затвердженого плану документальної планової виїзної перевірки.

08.04.2019 складено акт №19/11-28-13-04/00185330 «Про результати документальної планової виїзної перевірки Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код ЄДРПОУ 00185330), з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року».

Документальною перевіркою встановлено порушення КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради:

- пункту 14.1.156, пункту 14.1 статті 14, підпункту 168.1.2 пункту 168.1 статті 168, пункту 168.1.5 статті 168, пункту 171.1, пункту 171.2 «а» статті 171, пункту 176.2 «а» «г» статті 176 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року не сплачено (не перераховано) податок на доходи фізичних осіб в сумі 5050158,50 грн.

- пункту 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень – Кодексу, пункту 14.1.156, пункту 14.1 статті 14, статті 18, підпункту 168.1.2 пункту 168.1 статті 168, пункту 168.1.5 статті 168, пункту 171.1, пункту 171.2 «а» статті 171, пункту 176.2 «а» «г» статті 176 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року не сплачено (не перераховано) до бюджету військовий збір в сумі 476897,68 грн.

Слідчий вважає, що за викладених обставинє необхідність у призначенні судово-економічної експертизи.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просить провести розгляд клопотання у його відсутність та задовольнити.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду не здійснювалося.

Дослідивши надані стороною кримінального провадження матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Встановлено, що у провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-1, ч.3 ст.212 КК України, за обставин викладених вище (витяг з ЄРДР від 08.05.2019 року - а.п.4-5).

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Статтею 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч. 1, 6 ст. 244 КПК України у разі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді. Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судово-економічної експертизи у кримінальному провадженні №32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-1, ч.3 ст.212 КК України, задовольнити.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 244 КПК України,

п о с т а н о в и в :

клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області капітана податкової міліції Мигловець Олександра Максимовичау кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-1, ч.3 ст.212 КК України, про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018120010000058 від 28.11.2018, судово-економічну експертизу, проведення якої доручити експертам Черкаського відділення Київського науково дослідного інституту судових експертиз.

На вирішення експертам поставити наступні питання:

- Чи підтверджується документально висновок аналітичного дослідження від 30.01.2019 року №7/11-28-16-07/00185330 сектору боротьби з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області, щодо несплати КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради за період з 01.01.2016 року по 30.09.2018 року податку на доходи фізичних осіб в сумі 3 815 331,65грн., а також несплати військового збору в загальній сумі 344 759,36 грн.?

- Чи мало фінансову можливість КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради у період з 01.01.2016 року по 30.09.2018 року сплатити нараховані податки та збори в повному обсязі, а саме: податку на доходи фізичних осіб в сумі 3 815 331,65грн. та військовий збір в сумі 344 759,36 грн.?

- Чи підтверджується нормативно та документально, враховуючи акт документальної планової виїзної перевірки Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради №19/11-28-13-04/00185330 від 08.04.2019, несплата податку на доходи фізичних осіб в сумі 5050158,50 грн. та несплата військового збору в сумі 476897,68 грн. КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради.?

- Чи мало фінансову можливість КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради у період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року сплатити нараховані податки та збори в повному обсязі, а саме: податок на доходи фізичних осіб в сумі 5050158,50 грн. та військовий збір в сумі 476897,68 грн.?

При проведенні експертизи врахувати:

- матеріали кримінального провадження №32018120010000058 від 28.11.2018, а саме: пояснення ОСОБА_2 від 08.01.2019; пояснення ОСОБА_1 від 08.01.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_3 від 11.01.2019; пояснення ОСОБА_4 від 25.01.2019; пояснення ОСОБА_5 від 23.01.2019; пояснення ОСОБА_6 від 21.01.2019; пояснення ОСОБА_7 від 21.01.2019; пояснення ОСОБА_8 від 23.01.2019; пояснення ОСОБА_9 від 25.01.2019; пояснення ОСОБА_9 від 13.03.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_10 від 29.03.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 01.04.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_11 від 29.03.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_12 від 29.03.2019; пояснення ОСОБА_8 від 25.02.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_13 від 11.02.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 12.02.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_14 від 29.03.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_15 від 29.03.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_16 від 29.03.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_8 від 02.04.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_17 від 12.04.2019; протоколу додаткового допиту свідка ОСОБА_3 від 15.04.2019; протоколу додаткового допиту свідка ОСОБА_5 від 18.04.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_18 від 18.04.2019; протоколу додаткового допиту свідка ОСОБА_12 від 18.04.2019; протоколу додаткового допиту свідка ОСОБА_8 від 23.04.2019; протоколу допиту свідка ОСОБА_19 від 23.04.2019; реєстраційних документів КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради;

- по податку на доходи фізичних осіб: накази по підприємству; накази, заяви про застосування соціальної пільги по податку з доходів фізичних осіб; податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманих з них податку (Звіти 1 – ДФ); відомості про нарахування заробітної плати; розрахунково-платіжні відомості рах. 661, 641; оборотно-сальдові відомості по рах. 301, 311, 372, 377, 64, 661, 642 та первинні документи до них; реєстри банківських виписок руху грошових коштів рах. НОМЕР_1 ;

- по військовому збору: оборотно-сальдові відомості по рах. 301, 311, 372, 377, 64, 661, 642 та первинні документи до них; відомості про нарахування заробітної плати, розрахунково-платіжні відомості рах.661, 642.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.

Роз`яснити експертам Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що відповідно до ч. 9 ст. 244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Світлана Михайлівна Льон