
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 травня 2019 року м. Київ № 640/8570/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 до Київського міського центру зайнятостіпро скасування наказу В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 з позовом до Київського міського центру зайнятості, в особі Дарницької та Печерської районних філій, в якому просить суд: скасувати наказ Дарницького районного центру зайнятості №77 від 17.12.2015 щодо повернення незаконно отриманих коштів безробітним (ою).
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, ч. 6 ст. 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
В силу норм ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Аналогічні норми про процесуальні строки існували в ч. 1 і 2 ст. 99 цього Кодексу у редакції чинній до 15.12.2017.
Суд встановив, що предметом оскарження у межах поданого позову є правомірність наказ Дарницького районного центру зайнятості №77 від 17.12.2015 щодо повернення незаконно отриманих коштів безробітним (ою). Відповідно до тексту цього Наказу від 17.12.2015 ОСОБА_1 зобов`язано у певний визначений строк повернути суму одержаної допомоги по безробіттю у розмірі 37 651,01 грн.
У тексті своєї позовної заяви позивач стверджує, що оскаржуваний наказ нею отримано лише 11.02.2019, у відповідь на адвокатський запит від 29.01.2019 №39-19. У зв`язку з цим позивач вважає, що строк звернення до адміністративного суду із цим позовом нею не був пропущений.
Водночас за даними автоматизованої інформаційної системи «Діловодство спеціалізованого суду» суд встановив, що зі змістом оскаржуваного Наказу №77 від 17.12.2015 ОСОБА_1 була ознайомлена ще у 2016 році, а саме: під час розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва справи №8267570/16 за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів (допомоги по безробіттю). За результатами розгляду такої іншої справи Окружним адміністративним судом міста Києва винесено ухвалу від 11.07.2016 про закриття провадження у справі, з тексту якої вбачається, що станом на 03.06.2016 відповідач ( ОСОБА_1 ) була ознайомлена з предметом та підставами позову Київського міського центру зайнятості (а саме: про стягнення з ОСОБА_1 допомоги по безробіттю у розмірі 37 651,01 грн., як незаконно виплаченої, на підставі ряду документів, в т.ч. акту №1836 від 17.12. а наказу від 17.12.2015).
У контексті наведеного суд вважає, що із цим адміністративним позовом ОСОБА_1 мала звернутися до суду ще до початку 2017 року.
Разом з тим, ця позовна заява подана до Окружного адміністративного суду міста Києва лише 17.05.2019 без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Приписами ч.ч. 1 та 2 ст. 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із цим позовом та документального підтвердження на обгрунтування наведених у такій заяві обставин.
Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок