
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
27 травня 2019 р. Справа № 520/5003/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сагайдак В.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду письмового документа з найменуванням "Позовна заява", що поданий ОСОБА_1 із зазначенням відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, -
В С Т А Н О В И В :
До Харківського окружного адміністративного суду 22.05.2019 р. надійшов один аркуш паперу білого кольору формату А-4 з текстом наступного змісту: "уведомляю суд что уточню это заявление так как не имел возможности и сре_".
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Приписами ч. 1 ст. 5 КАС України встановлено. що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
У позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб`єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
Отже, обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.
Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) права чи інтереси особи, яка стверджує про їх порушення.
Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджуване порушення було обґрунтованим.
Статтею 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (ч. 1).
Таким чином, адміністративне судочинство здійснюється виключно стосовно реально існуючих спорів між учасниками суспільних відносин.
Суддя вважає, що поданий ОСОБА_1 письмовий документ не містить жодних ознак адміністративного позову, окрім самого найменування документа і зазначення учасників справи - позивача і відповідача.
У згаданому документі позивач не висунув жодних, хоча б щонайменше конкретизованих поза розумним сумнівом вимог про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, не виклав відомостей про існування ознак виникнення юридичного спору.
Отже, розгляд та вирішення даного документа у порядку адміністративного судочинства, як і виконання вимог ч. 6 ст. 170 КАС України, видається неможливим, позаяк за сформульованими вимогами взагалі відсутні ознаки існування публічно-правового спору.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 170 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 6-9, 19, 160, 170, 172, 241-243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за одержаним Харківським окружним адміністративним судом 22.05.2019р. аркушем паперу білого кольору формату А-4 з текстом наступного змісту: "уведомляю суд что уточню это заявление так как не имел возможности и сре_".
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Сагайдак В.В.