
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПОЗОВУ
27 травня 2019 рокуСправа № 280/2424/19 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Стрельнікова Н.В., розглянувши заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про забезпечення позову у адміністративній справі
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
до Головного управління Держпраці у Запорізькій області
про визнання протиправним та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Держпраці у Запорізькій області, в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову відповідача від 07.05.2019 №ЗП 1518/564/АВ/П/МГ/-ФС про накладення штрафу в розмірі 333 840 грн.
Наразі провадження у справі ще не відкрито.
Одночасно позивачем подана заява про забезпечення позову, в якій вона просить суд зупинити дію постанови про накладення штрафу від 07.05.2019 №ЗП 1518/564/АВ/П/МГ/-ФС до набрання законної сили судовим рішенням у даній справі.
В обґрунтування поданої заяви позивачем зазначено, що оскаржувана постанова є виконавчим документом, який набирає законної сили з моменту прийняття, тобто з 07.05.2019 та підлягає примусовому виконанню незалежно від факту його судового оскарження.
Відповідно ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Приймаючи рішення про забезпечення позову, суд оцінює наявність обставин, що зумовлює винесення відповідної ухвали, з урахуванням доказів, що містяться в матеріалах справи та керуючись законом.
Відповідно до частини першої статті 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Тобто, забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Суд зазначає, що статтею 150 КАС України визначено вичерпний перелік підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а суд повинен, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи існують зазначені підстави, і оцінити, чи не може застосування заходів забезпечення позову завдати більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.
Згідно з ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено:
1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;
2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;
3) встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до ч.2 ст. 151 КАС України, заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачм вимогами. Суд також повинен враховувавти співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів зебезпечення позову для заінтересованих осіб.
З матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позивачем оскаржується постанова від 07.05.2019 №ЗП 1518/564/АВ/П/МГ/-ФС про накладення штрафу в сумі 333840 грн. Зазначена постанова є виконавчим документом і пред`являється до виконання органам державної виконавчої служби протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили постанови. Відповідно до відомостей, зазначених на постанові, вона набрала законної сили 07.05.2019, а отже може бути пред`явлена до виконання в строк до 07.08.2019.
Відповідно до вимог Закону України "Про виконавче провадження", відкриття виконавчого провадження може призвести до накладення арешту на майно боржника та оголошення його в розшук, до накладення арешту на банківський рахунки позивача та подальше безспірне списання грошових коштів з них до розгляду питання щодо правомірності винесення оскаржуваної постанови.
Це, в свою чергу, може призвести до негативних фінансових наслідків для позивача у вигляді стягнення не лише суми штрафної санкції, яка є спірною, а й витрат виконавчого провадження, що порушить права та законні інтереси ФОП ОСОБА_2 .
Суд зазначає, що позивачем в обґрунтування заяви наведено та надано докази у підтвердження того, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає заяву про забезпечення адміністративного позову позивача обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 150, 151, 154 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про забезпечення позову задовольнити.
Зупинити дію постанови Головного управління Держпраці у Запорізькій області від від 07.05.2019 №ЗП 1518/564/АВ/П/МГ-ФС про накладення штрафу на Фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в розмірі 333 840 грн., до набрання законної сили судовим рішенням по справі №280/2424/19.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Стрельнікова