
Справа №522/8561/19
Провадження №3/522/5650/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2019 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Донцов Д.Ю., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали, які отримано суддею 22.05.19 року, з Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства України про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення №001443/263 від 02.05.19 р. навпроти пляжу Отрада, санаторій «Чкаловський» за координатами 46'21.2 південної широти 30'47.1 східної довготи 02.05.19 р. об «13» год. «12» хв. військовослужбовцями Одеського загону морської охорони було виявлено дерев`яний човен, на борту якого знаходився ОСОБА_1 , в діях якого вбачається наявність порушення п. 4.6, п. 4.10 Правил спортивного та любительського рибальства України та ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та здійснення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 необхідно повернути для належного оформлення до Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Так, відповідно до приписів ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушення заподіяно матеріально шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права та обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
Зі змісту ст.245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вимоги ст. 255 КУпАП встановлюють коло посадових осіб відповідних органів, які наділені повноваженнями для складання протоколів при виявленні порушень правил використання об`єктів тваринного світу.
Згідно до вимог ст. 257 КУпАП, протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості, які необхідні для вирішення справи.
Так з протоколу про адміністративне правопорушення №001443/263 від 02.05.19 р. не вбачається за можливе установити фактичні обставини справи, адже неможливо прочитати суть вчиненого порушення, через нерозбірливий почерк, що позбавляє суд можливості здобуття доказів провини особи у вчиненні такого виду правопорушень та обумовлює необхідність повернення адміністративних матеріалів на дооформлення.
Керуючись ст.ст. 254, 255, 256, 278 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, повернути до Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства України для належного оформлення з підстав, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Суддя Д.Ю. Донцов.
24.05.2019