Постанова № 81961925, 23.05.2019, Городнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
23.05.2019
Номер справи
732/820/19
Номер документу
81961925
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 732/820/19

провадження № 3/732/326/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2019 року м. Городня

Городнянський районний суд Чернігівської області у складі :

головуючого - судді Березовського О.Д.,

секретаря - Марченко Т.А.,

за участі прокурора - Сваткова О.В.,

особи, яка притягується до

адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городня матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шабалинів, Коропського району, Чернігівської області, українця, громадянина України, працюючого на посаді заступника директора Бутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер ІПН НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,

У С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , перебуваючи з 27.04.2014 року по 12.03.2018 року на посаді начальника відділу освіти Городнянської районної державної адміністрації, являючись державним службовцем категорії „Б” та відповідно до пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” № 1700-VІІ від 14.10.2014 року є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” ( до 01.04.2019 року ) несвоєчасно, без поважних причин, після припинення діяльності подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий ( 2018 ) рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подав таку декларацію 17.04.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до розпорядження голови Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області № 20-ос від 26.02.2014 року „Про переведення ОСОБА_1 ” останнього з 27.02.2014 року було призначено на посаду начальника відділу освіти відділу освіти Городнянської районної державної адміністрації, посада якого відноситься до посади державного службовця категорії „Б”.

Розпорядженням голови Городнянської районної державної адміністрації № 17-к від 07.03.2018 року „Про звільнення ОСОБА_1 останнього було звільнено з посади начальника відділу освіти Городнянської районної державної адміністрації за угодою сторін.

Згідно ст. 8 Закону України „Про державну службу” державний службовець зобов`язаний додержуватись вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Згідно листа Городнянської районної державної адміністрації № 01-31/542 від 16.04.2019 року ОСОБА_1 був ознайомлений з вимогами Закону України „Про запобігання корупції”.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України, не знання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України „Про запобігання корупції ( далі Закону ) правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону, передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах „а” і „в” пункту 2., пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП „Порушення вимог фінансового контролю”, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України „Про запобігання корупції” зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином ОСОБА_1 являється суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ст. 172-6 КУпАП, та, являючись особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був у наступному (2019) році, після припинення такої діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий ( 2018 ) рік до 01.04.2019 року.

Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті – https:\\publik.nazk.gov.ua, було встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2018 рік лише 17.04.2019 року, о 15 год. 59 хв..

Таким чином, датою фактичного подання ОСОБА_1 щорічної декларації ( після звільнення ) за 2018 рік є 17.04.2019 року.

Отже, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які, передбачена т. 172-6 КУпАП, у порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” ( до 12.03.2018 року ) несвоєчасно, без поважних причин, після припинення діяльності подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий ( 2018 ) рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 17.04.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України ОСОБА_1 визнав повністю, зі складеним відносно нього протоколом про адміністративне правопорушення погодився. Вказав, що він не подав щорічну декларацію за 2018 рік вчасно через те, що не знав про необхідність подавати щорічну декларацію, оскільки він після звільнення вчасно подав всі необхідні декларації. Про необхідність подачі саме такої декларації він вже дізнався від слідчого, після чого одразу подав декларацію.

Прокурор Сватков О.В. в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та наполягав на притягненні його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

За змістом ст. ст. 252, 280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно абз. 2 частини 2 статті 45 Закону, передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах „а” і „в” пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 27 лютого 2014 року був переведений на посаду начальника відділу освіти Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області та 12 березня 2018 року звільнений з даної посади розпорядженням голови Городнянської районної державної адміністрації від 07.03.2018 року № 17-к ( а.с. 18-19 ).

17 липня 2013 року ОСОБА_1 був попереджений про обмеження, встановлені Законами України „Про державну службу” та „Про засади запобігання і протидії корупції” ( а.с. 17 ).

Зі скриншоту з веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що в реєстрі наявна декларація ( після звільнення ) подана начальником відділу Гриценко Юрієм Михайловичем, дата публікації декларації – 17.04.2019 року ( а.с. 9 ).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, ч 1 ст. 172-6, 247, 283, 284 КпАП України, ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції", ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 КпАП України і накласти адміністративне стягнення у мінімального виді штрафу в розмірі 50 ( п`ятдесяти ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесяти) гривень.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КпАП України штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

Відповідно до ст. 308 КпАП України у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КпАП України, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. на користь держави / отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ / 22030106, код отримувача ( код за ЄДРПОУ ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП ), код банку отримувача ( МФО ): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 /.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Чернігівського апеляційного суду через Городнянський районний суд Чернігівської області.

Суддя О.Д.Березовський