
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 травня 2019 року № 826/13431/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Маруліної Л.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в місті Києвіпро визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі також - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві), в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:
- визнати бездіяльність Відповідача (Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві) щодо неналежного перерахунку пенсії Позивача відповідно до вимог чинного законодавства, виходячи з 85 (вісімдесяти п`яти) відсотків від загального розміру грошового забезпечення, протиправною;
- зобов`язати Відповідача (Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві) вчинити дії щодо поновлення прав та законних інтересів Позивача шляхом:
а) здійснення Відповідачем належного перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 із застосуванням 85 (вісімдесяти п`яти) відсотків від нинішнього розміру грошового забезпечення за відповідною посадою;
б) здійснення Відповідачем щомісячних виплат Пенсії позивачу відповідно до належного перерахунку, зазначеного у підпункті а) пункту 3 позовних вимог;
в) доплати Відповідачем Позивачу різниці пенсійних виплат між належним (зазначеним у підпункті а) пункту 3 позовних вимог) та попереднім (що здійснювався з 70 відсотків розміру грошового забезпечення) перерахунком пенсії Позивача за минулий період часу, починаючи з 01.01.2018.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при перерахунку пенсії позивачу неправомірно зменшено розмір пенсії з 85% до 70% відсотків від загальної суми грошового забезпечення, що на думку позивача є порушенням його прав та законних інтересів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 серпня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) Окружного адміністративного суду міста Києва 10 вересня 2018 року позивачем подано заяву щодо внесення уточнюючих змін до позовних вимог.
10 жовтня 2018 року засобами поштового зв`язку до Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог, з тих підстав, що при перерахунку пенсії позивачу відповідач керувався виключно вимогами діючого на момент перерахунку законодавства.
Через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) Окружного адміністративного суду міста Києва 24.09.2018 року позивачем подано відповідь на відзив, в якому зазначає, що відзив відповідача на позовну заяву не містить ніяких заперечень щодо наведених позивачем конкретних обставин та правових підстав позову.
Через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) Окружного адміністративного суду міста Києва 07.11.2018 року позивачем подано заяву про пришвидшення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Наказом Голови Державної податкової адміністрації України від 21 липня 2005 року №1198-о полковника податкової міліції Кочетова Володимира Ілліча (Н-130027), заступника начальника управління - начальника відділу оперативно-розшукового супроводження процесів протидії легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, аудиту та слідства управління вдосконалення процесів протидії податкових порушенням та корупції Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби звільнено 29 липня 2005 року з займаної посади та з органів податкової міліції у відставку на підставі пункту 65 підпункту «б» (через хворобу) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1991 року №114.
ОСОБА_1 є пенсіонером органів податкової міліції, з 2005 року, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у м. Києві, отримує пенсію за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Згідно з копією довідки Державної фіскальної служби України від 23 травня 2018 року №603 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої ОСОБА_1 , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 1 березня 2018 року, за посадою заступника начальника управління - начальника відділу оперативно-розшукового супроводження процесів протидії легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, аудиту та слідства управління вдосконалення процесів протидії податкових порушенням та корупції Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби: посадовий оклад 8 740,00 грн., оклад за військовим (спеціальним званням) полковник податкової міліції 1 480,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 5 110, 00 грн., усього 15330, 00 грн.
Відповідачем 01 березня 2018 року за допомогою Автоматизованої системи розрахунку пенсій здійснено розрахунок пенсії за вислугу років по пенсійній справі №N/A 2659 для ОСОБА_1 , в якому пенсію з надбавками нараховано в сумі 15330, 00 грн., проте з урахуванням максимального розміру пенсії: 10731 грн., попередньої суми пенсії 6331,78 грн. та підвищення 2199,61 грн. (50% від 4399,22 грн.) розмір пенсійної виплати після перерахунку з урахуванням статті 2 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" дорівнює 8531,26 грн.
Не погоджуючись із такою сумою перерахованої пенсій, позивач звернувся до відповідача із скаргою від 30 травня 2018 року вх. №К-408/2 щодо поновлення своїх прав та законних інтересів, а також отримання офіційної інформації з порушеного питання.
У відповідь на зазначену скаргу відповідачем, листом від 18 червня 2018 року №22538/02/К-408/2 повідомлено, що позивачу здійснено перерахунок пенсії у квітні 2018 року на підставі наданої уповноваженим органом довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 8 460,00 грн. та у травні 2018 - на підставі повторно наданої уповноваженим органом довідки про грошове забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 8 740,00. При проведенні перерахунку пенсії відповідно до постанови №103 розмір пенсії обчислювався, виходячи з 70% сум грошового забезпечення за посадою позивача відповідно до редакції Закону, чинної на дату, з якої проводився перерахунок пенсії.
Разом з тим, на вищезазначену скаргу позивача, Департаментом пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України, листом від 05 липня 2018 року №13032/К-11 повідомлено, що на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 02 квітня 2018 року №248 та уточненої довідки від 11 травня 2018 року № 60, виданих Державною фіскальною службою України, позивачу проведено перерахунок пенсії виходячи із сум грошового забезпечення - 15 330,00 грн., визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, до складу якого входять: посадовий оклад - 8 740,00 грн., оклад за військове звання - 1 480,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 5 110,00 грн. Виплату перерахованої пенсії забезпечено в порядку, встановленому постановою №103. Також повідомлено, що розмір перерахованої пенсії позивача станом на 01 червня 2018 року складає 8 531,39 грн.
Не погоджуючись з перерахуванням пенсійних виплат, позивач звернувся до суду.
Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, відповідь на відзив, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Законом №2262-XII визначено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до положень частини другої статті 13 Закону №2262-XII (в редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії), максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2 - 95 процентів.
Позивачу з 30 липня 2005 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 85 % грошового забезпечення.
Пунктом 8 розділу II Закону України від 08 липня 2011 року №3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон № 3668-VI), який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року, та пунктом 23 розділу II Закону України від 27 березня 2011 року №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 01 травня 2014 року, до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри " 90" замінено цифрами " 80" та цифри " 80" замінено цифрами " 70" відповідно.
Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії у відсотковому відношенні відбулася вже після призначення позивачу пенсії.
Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Згідно положень статті 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій). У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Аналогічну позицію викладено в Постанові Верховного Суду від 03 квітня 2018 року у справі №175/1665/17 (2-а/175/41/17) адміністративне провадження №К/9901/9550/18.
Таким чином, зміна максимального розміру пенсії, що відбулася у частині другій статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку з 01 січня 2018 року.
Внесені Законами №3668-17 та №1166-VII зміни до частини другої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% та 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні нових пенсій.
Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що при перерахунку пенсії за рішенням суду відповідач повинен був застосувати норми частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії, якою максимальний розмір грошового забезпечення для призначення пенсії встановлювався не більше 90% від розміру грошового забезпечення, яке враховано при обчисленні пенсії.
Частиною третьою статті 1-1 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Однак, Законом № 2262-ХІІ та Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" також не передбачено зменшення встановленого на момент призначення пенсії відсотку основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.
Отже, оскільки перерахунок пенсії позивачу пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Аналогічну правову позицію викладено в постанові Верховного Суду від 03 березня 2018 року у справі №564/2288/16-а (№К/9901/23573/18).
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 зобов`язано перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно з Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Як вбачається з наявного в матеріалах справи розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі N/А 2659 для ОСОБА_1 , відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача відповідно до постанови №103 у розмірі 70% грошового забезпечення та складається із сум грошового забезпечення: посадовий оклад 8740,00 грн.; оклад за військове звання 1480,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% у сумі 5110,00 грн.
Аналізуючи встановлені у справі обставини та враховуючи положення норм законодавства у їх сукупності, суд дійшов висновку, що положення статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якими встановлено розмір пенсії, виходячи з 70% від грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, які виникли після набрання ними чинності, та стосуються питань саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Адже до останнього застосовуються спеціальні норми, що регулюють умови та підстави встановлені саме щодо перерахунку пенсії.
Проте, всупереч наведеному, при здійснені перерахунку пенсії позивача, відповідач безпідставно керувався положеннями Постанови Кабінету Міністрів України №103, та застосував норми, які регулюють питання призначення пенсії, а не її перерахунку.
Окремо суд акцентує увагу відповідача на тому, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами та встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 85%, а потім 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії.
Відтак, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Аналогічного висновку дійшла колегія Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду в постанові від 24 квітня 2018 року справа №686/12623/17 (провадження №К/9901/849/17).
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
За сукупністю наведених обставин, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо перерахунку пенсії позивача з травня 2018 року та зменшення відсотку основного розміру пенсії з 85 % на 70% при проведені перерахунку пенсії позивача на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №103.
Зважаючи на наявність порушеного права та необхідність його відновлення, керуючись повноваженнями, наданими частиною другою статті 245 КАС України, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві з 01 січня 2018 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із визначенням основного розміру пенсії як 85% сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше проведених виплат.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем у справі, як суб`єктом владних повноважень, не виконано покладеного на нього обов`язку щодо доказування правомірності вчинення дій при винесенні оспорюваних постанов.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку, про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з наявної в матеріалах справи квитанції від 17 серпня 2018 №75 ОСОБА_1 під час звернення з даним позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн., які підлягають присудженню на користь останнього.
Керуючись статтями 77, 134, 139, 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В :
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) задовольнити в повному обсязі.
2. Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04116, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) щодо неналежного перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) відповідно до вимог чинного законодавства, виходячи з 85 (вісімдесяти п`яти) відсотків від загального розміру грошового забезпечення, протиправною;
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04116, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) вчинити дії щодо поновлення прав та законних інтересів Позивача шляхом:
а) здійснення Відповідачем належного перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року із застосуванням 85 (вісімдесяти п`яти) відсотків від нинішнього розміру грошового забезпечення за відповідною посадою;
б) здійснення Відповідачем щомісячних виплат Пенсії позивачу відповідно до належного перерахунку, зазначеного у підпункті а) пункту 3 позовних вимог;
в) доплати Відповідачем Позивачу різниці пенсійних виплат між належним (зазначеним у підпункті а) пункту 3 позовних вимог) та попереднім (що здійснювався з 70 відсотків розміру грошового забезпечення) перерахунком пенсії Позивача за минулий період часу, починаючи з 01.01.2018.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368).
Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно ч. 1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України. апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідно до пп. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України:
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04116, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368).
Суддя Л.О. Маруліна