Рішення № 81948429, 16.05.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2019
Номер справи
520/707/19
Номер документу
81948429
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

16 травня 2019 р. № 520/707/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.

за участю:

секретаря судового засідання - Василенко А.А.,

представника позивача - Бусуєк Л.А. (договір від 21.01.2019, ордер Серія ХВ№455 від 21.01.2019)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Лозівської міської ради Харківської області (вул. Я.Мудрого, буд.1, м.Лозова, Лозівський район, Харківська область, 64602, код ЄДРПОУ 06716633) , скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії (вул. Ярослава Мудрого, буд.1, м.Лозова, Лозівський район, Харківська область, 64602, код ЄДРПОУ 04058829) про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог від 26.02.2019 року, просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення LІ сесії VІІ скликання Єлизаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області від 11 вересня 2018 року "Про дострокове припинення повноважень сільського голови ОСОБА_1 ";

- поновити ОСОБА_1 на посаді Єлизаветівського голови Лозівського району Харківської області з 11.09.2018 року, та вважати ОСОБА_1 з 20.12.2018 р. виконуючим обов`язки старости Єлизаветівського старостинського округу Лозівської міської ради Харківської області, з урахуванням рішення Єлизаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області від 18.12.2018 р. "Про добровільне приєднання територіальної громади м.Лозова, с.Гесеванівське, с.Лісове, Лозівської міської ради Харківської області", рішення Лозівської міської ради Харківської області від 20.12.2018 р. №1259 "Про реорганізацію Єлизаветівської сільської ради", ст.8-3 ЗУ "Про добровільне об`єднання територіальних громад";

- стягнути з Лозівської міської ради Харківської області (ідентифікаційний код 06716633) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 11 вересня 2018 р. по день набрання чинності рішення суду про поновлення на посаді;

- стягнути з Лозівської міської ради Харківської області (ідентифікаційний код 06716633) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) моральну шкоду 5000,00 грн.;

- допустити негайне виконання постанови суду і частині поновлення ОСОБА_1 на посаді з 11.09.2018 р. на посаді Єлизаветівського голови Лозівського району Харківської області, та з 20.12.2018 р. визнання ОСОБА_1 виконуючим обов`язки старости Єлизаветівського старостинського округу Лозівської міської ради Харківської області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішення Єлизаветінської сільської ради Лозівського району Харківської області LІ сесії VІІ скликання від 11.09.2018 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови" безпідставне та протиправне, оскільки, прийняте з порушенням процедури дострокового припинення повноважень сільського голови визначеної ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" та з порушенням норм Конституції України, ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування", ЗУ "Про доступ до публічної інформації", Кодексу законів про працю. Також, позивач посилався на те, що протиправними діями депутатів сільської ради та спірним рішенням ОСОБА_1 , завдано моральну шкоду, яка полягає у приниженні її честі, гідності та ділової репутації, у зв`язку з чим просить її відшкодувати.

Ухвалою суду від 29.01.2019 року відкрито провадження по справі, та призначено проведення підготовчого засідання.

Ухвалою суду від 18.04.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті.

У судовому засіданні представник позивача - Бусуєк Л.А. (договір від 21.01.2019, ордер Серія ХВ№455 від 21.01.2019), позовні вимоги підтримав у повному обсязі, позов просив задовольнити з підстав, викладених вище.

Представник відповідачів позов не визнав, проти заявленого позову заперечував, надіслав на адресу суду письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що оскаржуване позивачем рішення від 11.09.2018 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови" є законним, таким що відповідає вимогам Закону України "Про місцеве самоврядування", оскільки, повноваження сільського голови Єлизаветівської сільської ради припинені достроково через порушення позивачем Конституції України та законів України, прав і свобод жителів села, а не забезпечення здійснення наданих позивачу як сільському голові повноважень. Враховуючи, що позивач в порушення вимог Закону України "Про місцеве самоврядування" не забезпечила виконання повноважень сільського голови, що стало підставою для суспільного незадоволення, яке виразилось не проведенні щорічного звіт перед членами територіальної громади, порушення прав громадян стосовно користування земельними ділянками, невтручання у конфлікту ситуацію, яка склалась у громадян з виконавцем робіт по автономному газовому опаленню, недотримання регламенту роботи сільської ради, непрозоре розпорядження місцевим бюджетом, наявність підозри у використанні службового становища у корисних цілях, моральна поведінка голови, що полягає у донесення неправдивої інформації до членів територіальної громади, втручання у виборчий процес з використанням адміністративного ресурсу, у зв`язку з чим поставлено розгляду питання про дострокове припинення її повноважень. Відповідач вважає, що позов є необґрунтованим, а позовні вимоги такими, що не підлягають до задоволенню.

У судове засідання представник Лозівської міської ради Харківської області та Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений судом належним чином, у письмовому відзиві на позов просив розглядати справу без його участі.

Відповідно ч.1 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Заслухавши пояснення та доводи позивача, вивчивши письмовий відзив представника відповідачів, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом із наявної у матеріалах справи копії трудової книжки ОСОБА_1 , згідно рішення Єлизаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області від 09.11.2015 позивач була обрана на посаду голови Єлизаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області (а.с.24).

07.09.2018 на ім`я секретаря Єлизаветівської сільської ради ОСОБА_2 від семи депутатів Єлизаветівської сільської ради, що складає 2/3 від загального складу депутатського корпусу, надійшла заява про включення до порядку денного пленарного засідання, що відбудеться 11.09.2018 питання щодо дострокового припинення повноважень сільського голови ОСОБА_1 Як підстави дострокового припинення повноважень сільського голови депутатами вказано:

1) більшість членів територіальної громади м.Єлизаветівка на всіх виборчих округах висловлюють бажання звільнити ОСОБА_1 з посади голови сільської ради;

2) голова порушує ст.42 п.7 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме, не проводить щорічного звіту перед членами територіальної громади;

3) порушує права громадян стосовно користування земельними ділянками, наданими їм в законному порядку. Саме з її сприяння люди залишилися без городів;

4) не відстоює інтереси громади в багатьох питаннях, зокрема, не втрутилась у конфліктну ситуацію, яка склалась у громадян, які проводять автономне газове опалення з виконавцем робіт, який ошукав громадян на тарифі за надані послуги, навіть навпаки, активно підтримувала підрядника-шахрая;

5) не дотримується регламенту роботи сільської ради, та не вимагає дотримання регламенту апаратом управління;

6) веде не прозоре розпорядження місцевим бюджетом;

7) наявна підозра, що голова у використанні службового становища у корисних цілях, що є корупцією;

8) моральна поведінка сільського голови викликає неповагу як у депутатів, так і мешканців села. Доносить неправдиву інформацію до членів територіальної громади і постійно змінює її, в залежності від власної вигоди;

9) протягом всіх років роботи на посаді сільського голови постійно втручається у виборчі процеси різного рівня, з використанням адміністративного ресурсу, порушуючи цим Закони про вибори (а.с.27).

Сесією Єлизаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області VІІ скликання відповідно до ст.26, п.3 ст.79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" прийнято рішення від 11.09.2018 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови ОСОБА_1 " (а.с.40).

Не погоджуючись з вищевказаним рішенням, вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом для відновлення своїх порушених прав та законних інтересів.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд встановив, що Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідно до Конституції України.

Відповідно до статей 5, 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова входить в систему місцевого самоврядування. Сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях. Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Повноваження сільського, селищного, міського голови визначені статтею 42 вказаного Закону, зокрема частиною 4 цієї статті.

Згідно частин 1, 2, 3статті 42 зазначеного Закону, повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону. У разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв`язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження сільського, селищного, міського голови здійснює секретар відповідної сільської, селищної, міської ради. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади.

Пунктом 16 частини 1статті 26 вказаного Закону передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом.

Таким чином, вказаними вище нормами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що повноваження сільського голови можуть бути припинені достроково лише у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону. Рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови може бути прийнято виключно на пленарному засіданні відповідної сільської ради, шляхом таємного голосування і лише у визначених цим Законом випадках.

Відповідно до статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження сільського, селищного, міського голови вважаються достроково припиненими у разі: 1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; 2) припинення його громадянства; 3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 3-1) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; 4) відкликання з посади за народною ініціативою; 5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; 6) його смерті.

Крім цього, відповідно до ч.2 ст.79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом 1 частини 2 цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради (ч.3 ст.79 Закону).

Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з підстав, зазначених в абзаці 1 частини 2 цієї статті, з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень (ч.11 ст.79 Закону).

Таким чином, наведеними вище правовими нормами передбачено, що повноваження сільського голови можуть бути припинені достроково за рішенням відповідної сільської ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради, лише за наявності підстав, передбачених частиною 2статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", тобто в разі якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Цей перелік підстав є вичерпним.

При цьому, відповідне рішення сільської ради щодо дострокового припинення повноважень сільського голови повинно бути прийнято у визначеному порядку та згідно встановленої процедури.

Так, відповідно до частин 4-17статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць. У разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради. У цих випадках сесія скликається: 1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом; 2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті. Сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради. У разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб`єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Порядок діяльності Єлизаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області, її органу та посадових осіб регулюється Регламентом роботи Єлизаветівської сільської ради, затвердженого рішенням сесії від 20.11.2015 року (далі - Регламент) (а.с. 44-59).

Регламентом передбачено, що відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Сесія скликається головою ради в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал або за пропозицією не менше 1/3 депутатів від загального складу ради або виконкому. У разі невмотивованої відмови сільського голови або неможливості ним скликати сесію ради сесія скликається секретарем ради у випадках: відповідно за дорученням голови якщо сільський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий термін після настання умов, коли сесія не збирається, за пропозицією не менше як 1/3 депутатського складу ради або за пропозицією виконавчого комітету.

У разі якщо посадові особи у двотижневий термін не скликають сесію на вимогу суб`єктів, зазначених вище, сесія може бути скликана депутатами ради, які становлять не менше як 1/3 складу ради або постійною комісією.

Рішення про скликання сесії доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках, не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення, та питань, які передбачаються винести на розгляд сесії.

Сесія є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Сесію ради відкриває і веде сільський голова, в разі неможливості по дорученню секретар ради або за дорученням групи депутатів один з депутатів ініціативної групи депутатів - відкриває сесію, а веде депутат, що входить до складу ради.

Пропозиції щодо питань на розгляд сесії можуть вноситися сільським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради або загальними зборами громадян.

У письмовому відзиві представник відповідачів вказав на незадовільну роботу позивача на посаді голови сільської ради, посилаючись на те, що сільський голова ОСОБА_1 не забезпечує здійснення наданих йому повноважень та порушує Конституцію та закони України, у зв`язку з чим депутати сільської ради прийняли рішення про розгляд на черговій сесії сільської ради вирішити питання про висловлення недовіри сільському голові ОСОБА_1 та достроково припинити його повноваження.

Відповідно до протоколу чергової LI сесії Єлизаветівської сільської ради VІІ скликання від 11.09.2018 року та результатів таємного голосування на сесії з присутніх 11 депутатів у режимі таємного голосування 8 депутатів проголосували "ЗА" висловлення недовіри сільському голові ОСОБА_1 та про дострокове припинення його повноважень, 3 - "ПРОТИ".

Рішенням від 11.09.2018 року Єлизаветівська сільська рада вирішила висловити недовіру Єлизаветівському сільському голові ОСОБА_1 та припинити достроково його повноваження як голови Єлизаветівської сільської ради.

У вказаному протоколі сесії також зазначено, що дострокове припинення повноважень сільського голови с. Єлизаветівка Артеменко ОСОБА_3 зумовлено тим, що він не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, порушує закони України.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для дострокового припинення повноважень сільського голови суд також враховує, що згідно частин 6, 7статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", при здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Сільський, селищний, міський голова щорічно звітує відповідно сільській, селищній, міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради. Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов`язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

Статтею 7 та частиною 1 статті 140 Конституції України гарантується місцеве самоврядування, яке є правом територіальної громади жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Відповідно до ч. 3 ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до Конституції України, визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський голова, відповідальний перед радою за наслідки роботи виконавчого органу та за свою власну діяльність аж до припинення наданих йому повноважень.

Частиною 2 статті 19 Конституції України, рада, як орган місцевого самоврядування, зобов`язана діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 16 ч. 1 ст. 26 Закону, до виключної компетенції сільської ради віднесено питання прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського голови, у випадках передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 79 Закону, повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

За наявності вказаних підстав, повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

З наявних в матеріалах справи доказів встановлено, відсутність порушення процедури з боку депутатів сільської ради при прийнятті ними рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови.

Щодо доводів позивача стосовно не оприлюднення рішення Єлизаветівської сільської ради від 11.09.2018 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови ОСОБА_1 " як на порушення процедури прийняття рішення, суд не бере вказані доводи до уваги, оскільки, опублікування вказаної інформації не впливає на підстави та мотиви прийняття спірного рішення.

Враховуючи наведене, суд доходить висновку, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Таким чином, у задоволенні позову слід відмовити в повному обсязі, оскільки оскаржуване рішення є правомірним та відповідає вимогам ч.2 ст.2 КАС України, а обов`язок звільнити сільського голову у випадку дострокового припинення його повноважень на підставі рішення сесії чітко визначений законом, що підтверджує законність підстав прийняття оскаржуваного рішення. Інші позовні вимоги є похідними і підлягають задоволенню лише у тому випадку, якщо суд дійде висновку, що вищевказане рішення слід визнати протиправним і скасує його, а оскільки у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправним та скасування оскаржуваного рішення суд відмовляє, то у задоволенні похідних вимог також слід відмовити.

Відповідно до ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Оскільки суд відмовив у задоволенні позову судові витрати, які поніс позивач відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 13, 14, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Лозівської міської ради Харківської області, Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду. Або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений 24 травня 2019 року.

Суддя О.В. Панченко