
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.000037
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2019 року м. Львів
11 год. 49 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представниці позивача Зданевич Л.І., представника відповідача Вакули А.Я., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8) про визнання дій протиправними, -
у с т а н о в и в:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі – позивач, ФОП ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Львівській області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними, просив визнати дії Головного управління Держпраці у Львівській області при здійсненні заходу державного контролю у сфері праці щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в період з 09.07.2018 – 23.07.2018 протиправними та такими, що суперечать вимогам пунктів 5, 10, 18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 та вимогам статті 12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V в частині дотримання принципу пропорційності порушення і покарання.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач при проведенні інспекційного відвідування позивача на предмет додержання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин, тривалості робочого часу, часу відпочинку, оплати праці діяв не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, порушив пункти 5, 10, 18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295, а також вимоги ст. 12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V, оскільки визначений відповідачем розмір штрафу не відповідає критерію пропорційності, є занадто великим відносно розміру порушення і відносно легітимної мети держави, що покладає на позивача очевидно надмірний тягар.
Порушення пункту 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, на думку позивача, полягає в тому, що, враховуючи норми Порядку обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 29.05.2017 №11-1, відсутній порядок обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Державною службою України з питань праці на територіальному рівні, відтак, у ГУ ПФ України у Львівській області були відсутні повноваження надсилати Головному управлінню Держпраці у Львівській області листа №3536/06-24 від 30.03.2017, та, відповідно, у відповідача були відсутні правові підстави щодо проведення інспекційного відвідування на підставі такого повідомлення.
Порушення пункту 10 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, на думку позивача, полягає в тому, що, враховуючи той факт, що позивач є суб`єктом мікропідприємництва, тривалість інспекційного відвідування не могла перевищувати 2 робочих днів, проте, фактично інспекційне відвідування тривало 3 робочих дні: 09.07.2018 (здійснена спроба провести інспекційне відвідування, складено Акт про неможливість його проведення, направлено Вимогу про надання документів), 20.07.2018 та 23.07.2018.
Порушення пункту 18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, на думку позивача, полягає в тому, що терміни інспекційного відвідування згідно з наказом відповідача від 09.07.2018 №1568/1-П були перенесені з 06.07.2018-09.07.2018 на 20.07.2018-23.07.2018, а не зупинені строки інспекційного відвідування, як цього вимагає відповідний Порядок.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 08.01.2019 відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.
29.01.2019 на адресу Львівського окружного адміністративного суду від Головного управління Держпраці у Львівській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач у справі зазначив, що інспекційне відвідування у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 було проведено в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України, жодних порушень відповідачем допущено не було та правомірно накладено штраф згідно абзацу 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП України.
Ухвалою суду від 31.01.2019 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про об`єднання справ в одне провадження.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 21.02.2019 закрито підготовче провадження в адміністративні справі, справу призначено до розгляду по суті.
У судовому засіданні Львівського окружного адміністративного суду 16.04.2019 допитано в якості свідка ОСОБА_2 , яка пояснила, що в ході інспекційного відвідування позивача керувалась виключно чинним законодавством України, жодних порушень нею допущено не було.
У судове засідання Львівського окружного адміністративного суду 14.05.2019 з`явилась представниця позивача ОСОБА_3 , яка доводи, викладені в позовній заяві (а.с.4-11), відповіді на відзив на позовну заяву (а.с.121-122), письмових поясненнях (а.с.169-170), підтримала у повному обсязі, просила позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_4 А.Я. проти задоволення адміністративного позову заперечив, підтримав доводи, викладені у відзиві на позовну заяву (а.с.77-80) та запереченні (а.с.126-127), просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Суд, заслухавши вступне слово учасників судового розгляду, дослідив матеріали справи, встановив наступні правовідносини та при вирішенні справи керується таким.
Матеріалами справи підтверджується та не заперечується сторонами, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області 30.03.2017 звернулось до Головного управління Держпраці у Львівській області з листом № 3536/06-24, в якому, на виконання спільного листа Державної фіскальної служби України від 14.06.2016 № 20631/7/99-99-13-04-01-17, Державної служби України з питань праці від 14.06.2016 № 6470/1/4.З-ДП-16 та Пенсійного фонду України від 14.06.2016 № 19703/0 щодо координації дій по запобіганню «тіньової» зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум податків, зборів, внесків до бюджетів та згідно Плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників, надало інформацію за січень 2017 року, в тому числі щодо страхувальників, які нараховують заробітну плату в розмірі менше мінімальної, серед таких страхувальників вказано фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (а.с.81-82).
Наказом Головного управління Держпраці у Львівській області від 05.07.2018 №1544-П зобов`язано головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області ОСОБА_5 на підставі п.п. 6 п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, листа ГУ ПФУ у Львівській області від 30.03.2017 № 3536/06-24, в термін з 06.07.2018 по 09.07.2018 провести інспекційне відвідування на предмет додержання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин, тривалості робочого часу, часу відпочинку, оплати праці у ФОП ОСОБА_1 (а.с.22).
05.07.2018 Головним управління Держпраці у Львівській області головному державному інспектору відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області Ракубовчук Світлані Богданівні видано направлення № 1405 на проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 (а.с.23).
Актом про неможливість проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування № ЛВ679/1095/НД від 09.07.2018 підтверджується, що інспектором праці Ракубовчук С.Б. здійснено спробу проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 , однак, інспекційне відвідування не можливо повести у зв`язку з відсутністю об`єкта відвідування або уповноваженої ним особи за місцезнаходженням. Крім цього, строк проведення інспекційного відвідування зупинено до 20.07.2018 (а.с.31-34).
09.07.2018 інспектором праці Ракубовчук ОСОБА_6 . складено Вимогу про надання/поновлення документів № ЛВ679/1095/НД/ПД, у якій вказано, що у зв`язку з відсутністю документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, та неможливістю проведення інспекційного відвідування, строк проведення інспекційного відвідування зупинено на 11 календарних днів, та зобов`язано ФОП ОСОБА_1 у строк до 10:00 год. 20.07.2018 надати документи, необхідні для проведення інспекційного відвідування (а.с.35-37).
Наказом Головного управління Держпраці у Львівській області від 09.07.2018 № 1568/1-П, відповідно до службової записки головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області Ракубовчук С.Б. від 09.07.2018, внесено зміни до п. 1 наказу ГУ Держпраці у Львівській області від 05.07.2018 № 1544-П в частині перенесення термінів, перенесено термін головному державному інспектору відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області Ракубовчук С.Б. проведення інспекційного відвідування на НОМЕР_1 у ФОП ОСОБА_1 (а.с.24).
Вказані вище Акт № ЛВ679/1095/НД та Вимогу № ЛВ679/1095/НД/ПД скеровано 09.07.2018 ФОП ОСОБА_1 та отримано останнім 11.07.2018 (а.с.38-39).
На виконання Вимоги від 09.07.2018 № ЛВ679/1095/НД/ПД, ФОП ОСОБА_1 18.07.2018 скеровано Головному управлінню Держпраці у Львівській області витребувані документи (а.с.40-41).
Актом інспекційного відвідування № ЛВ679/1095/НД/АВ від 23.07.2018, складеним інспектором праці Ракубовчук С.Б. за результатами проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 , зафіксовано порушення позивачем ч.ч. 1, 2 ст. 107, ч. 6 ст. 95, ч.ч. 1, 2 ст. 115, ч. 1 ст. 116, ч. 1 ст. 117 КЗпП України, ст.ст. 24, 33 Закону України «Про оплату праці» (а.с.83-97).
23.07.2018 інспектором праці ОСОБА_2 складено Припис про усунення виявлених порушень №ЛВ679/1095/АВ/П, яким зобов`язано ФОП ОСОБА_1 усунути порушення, зафіксовані в Акті інспекційного відвідування № ЛВ679/1095/НД/АВ від 23.07.2018 (а.с.98-103).
02.08.2018 ФОП Стернатом Євгеном ОСОБА_7 , на виконання Припису № ЛВ679/1095/АВ/П, скеровано Головному управлінню Держпраці у Львівській області документи, що підтверджують усунення виявлених порушень (а.с.64-68).
Згідно з Постановою про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами № ЛВ679/1095/НД/АВ/ФС від 14.08.2018, начальником Головного управління Держпраці у Львівській області, на підставі акта інспекційного відвідування від 23.07.2018 № ЛВ679/1095/НД/АВ, керуючись ст. 259 КЗпП України, ст. 53 Закону України «Про зайнятість населення», ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509, та на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, накладено на ФОП ОСОБА_1 штраф у розмірі 186150,00 грн.
Позивач, вважаючи, що відповідач при проведенні інспекційного відвідування позивача діяв не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, а також визначений відповідачем розмір штрафу не відповідає критерію пропорційності, звернувся з цим позовом до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до вимог ст. 259 Кодексу законів про працю України державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Центральні органи виконавчої влади здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні, крім органів доходів і зборів, які мають право з метою перевірки дотримання податкового законодавства здійснювати такий контроль на всіх підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу з питань праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 96 від 11.02.2015 (далі – Положення № 96), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі – загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Згідно з п. 7 Положення № 96 Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Держпраці відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю (підпункт 6 п. 4 Положення № 96).
Процедура здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю (далі – об`єкт відвідування) визначено Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 26.04.2017 (далі – Порядок №295), який був чинним станом на момент виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до пункту 2 Порядку державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів.
Головне управління Держпраці у Львівській області є територіальним органом Держпраці і утворене постановою Кабінету Міністрів України № 100 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.02.2015.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 «Положення про Головне управління Держпраці у Львівській області», затвердженого наказом Держпраці від 22.06.2017 №75 (далі – Положення про Головне управління) завданням Головного управління Держпраці у Львівській області є, зокрема, реалізація державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
За змістом підпункту 5 пункту 4 Положення про Головне управління, відповідач на виконання покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю. У відповідності до підпункту 49 вказаного пункту Головне управління накладає у випадках, передбачених законом, штрафи за порушення законодавства, невиконання розпоряджень посадових осіб Головного управління.
Відповідно до вимог підпункту 6 п. 5 Порядку № 295 інспекційні відвідування проводяться, в тому числі, за інформацією Пенсійного фонду України та його територіальних органів про: - роботодавців, які нараховують заробітну плату менше мінімальної; - роботодавців, у яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу; - роботодавців, у яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків; - працівників, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року; - роботодавців, у яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці (відпустка без збереження заробітної плати без дотримання вимог Кодексу Законів про працю України та Закону України «Про відпустки»); - роботодавців, у яких протягом року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації; - роботодавців, у яких 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів; - роботодавців з чисельністю 20 і більше працівників, у яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників.
Враховуючи наведене а також те, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області 30.03.2017 звернулось до Головного управління Держпраці у Львівській області з листом № 3536/06-24 (а.с.81, 82), в якому, на виконання спільного листа Державної фіскальної служби України № 20631/7/99-99-13-04-01-17 від 14.06.2016, Державної служби України з питань праці № 6470/1/4.З-ДП-16 від 14.06.2016 та Пенсійного фонду України № 19703/0 від 14.06.2016 щодо координації дій по запобіганню «тіньової» зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум податків, зборів, внесків до бюджетів та згідно Плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників, надало інформацію за січень 2017 року, в тому числі щодо страхувальників, які нараховують заробітну плату в розмірі менше мінімальної, серед таких страхувальників вказано фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 , та, відповідно, Наказом Головного управління Держпраці у Львівській області № 1544-П від 05.07.2018 зобов`язано головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області ОСОБА_2 . провести інспекційне відвідування на предмет додержання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин, тривалості робочого часу, часу відпочинку, оплати праці у ФОП ОСОБА_1 (а.с.22), суд дійшов висновку про відсутність порушень п. 5 Порядку № 295 зі сторони відповідача.
Відповідно до вимог п. 10 Порядку № 295 тривалість інспекційного відвідування, невиїзного інспектування не може перевищувати 10 робочих днів, для суб`єктів мікропідприємництва та малого підприємництва – двох робочих днів.
За вимогами п. 18 Порядку № 295 у разі відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, об`єкту відвідування надсилається копія акта про неможливість проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування та письмова вимога із зазначенням строку поновлення документів. На час виконання такої вимоги строк проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування зупиняється.
Проаналізувавши матеріали справи та вищенаведені норми, суд зазначає, що фактично інспекційне відвідування ФОП Стерната Євгена Юрійовича тривало 2 дні – 20.07.2018 та 23.07.2018. 09.07.2018 інспекційне відвідування не було проведено, про що складено Акт про неможливість проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування № ЛВ679/1095/НД від 09.07.2018, згідно з яким інспекційне відвідування не можливо повести у зв`язку з відсутністю об`єкта відвідування або уповноваженої ним особи за місцезнаходженням. Також, строк проведення інспекційного відвідування зупинено до 20.07.2018. Цього ж дня складено Вимогу про надання/поновлення документів № ЛВ679/1095/НД/ПД, у якій вказано, що у зв`язку з відсутністю документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, та неможливістю проведення інспекційного відвідування, строк проведення інспекційного відвідування зупинено на 11 календарних днів, та зобов`язано ФОП ОСОБА_1 у строк до 10:00 год. 20.07.2018 надати документи, необхідні для проведення інспекційного відвідування. В подальшому, Наказом Головного управління Держпраці у Львівській області від 09.07.2018 № 1568/1-П, відповідно до службової записки головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області Ракубовчук С.Б. від 09.07.2018, внесено зміни до п. 1 наказу ГУ Держпраці у Львівській області від 05.07.2018 № 1544-П в частині перенесення термінів, перенесено термін головному державному інспектору відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Львівській області Ракубовчук С.Б. проведення інспекційного відвідування на НОМЕР_1 у ФОП ОСОБА_1 .
Таким чином, під час проведення інспекційного відвідування у ФОП ОСОБА_1 , відповідачем не було допущено порушень підпунктом 10, 18 Порядку № 295, а доводи позивача в цій частині є необґрунтованими.
Щодо дотримання принципу пропорційності порушення та покарання, суд зазначає таке.
Відповідно до постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами № ЛВ678/1095/НД/АВ/ФС від 14.08.2018 до позивача за допущені ним порушення, зафіксовані у акті інспекційного відвідування від 23.07.2018 № ЛВ679/1095/НД/АВ до ФОП ОСОБА_1 відповідач керуючись ст. 259 Кодексу законів про працю України, статтею 53 Закону України «Про зайнятість населення», ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2013 № 509 та на підставі абзацу 4 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України до ФОП ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі 186150,00 грн (а.с.71).
Принцип пропорційності передбачено ст. 12 Закону України № 877-V.
Одним із завдань Держпраці та його територіальних управлінь є реалізація державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідальність за порушення законодавства про працю передбачена ст. 265 Кодексу законів про працю України.
Разом з тим, суд вважає за доцільне зазначити, що оскільки предметом дослідження у межах цієї справи є дії відповідача при здійсненні заходу контролю, а не рішення за його наслідками, суд позбавлений можливості оцінювати на пропорційність порушення і застосованого покарання у вигляді штрафу у межах цієї справи. Доцільно зауважити, що відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України пропорційність є одним із критеріїв оцінки правомірного рішення суб`єкта владних повноважень.
У відповідності до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши долучені до матеріалів справи письмові докази, суд дійшов висновку, що оскільки відповідачем у повному обсязі доведено правомірність дій при здійсненні заходу контролю стосовно позивача, відтак позов задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 139 КАС України відшкодування судових витрат відповідачу, якому у задоволенні позову відмовлено, не передбачено.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -
в и р і ш и в:
1. У задоволенні позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8; код ЄДРПОУ: 39778297) про визнання дій протиправними, - відмовити.
2. Судові витрати покласти на позивача.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 24.05.2019.
Суддя Качур Р.П.