Рішення № 81945176, 24.05.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2019
Номер справи
240/5336/19
Номер документу
81945176
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2019 року м. Житомир

справа № 240/5336/19

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання призначити та виплачувати пенсію,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у встановленні пенсії за особливі заслуги перед Україною;

- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити та виплачувати з 18.05.2018 пенсію за особливі заслуги перед Україною, відповідно до вимог п.3 ст.1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 18.05.2018 звернувся до органу Пенсійного фонду України із відповідною заявою про можливість призначення йому пенсії відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", відповідач листом №М-2735 від 01.06.2018 повідомив, що для встановлення такої пенсії необхідно надати нагородні документи (орденські книжки, дипломи тощо) та повідомив, що при наданні нагородних документів буде розглянуто питання про призначення пенсії за особливі заслуги.

Позивач зазначає, що на виконання листа №М-2735 від 01.06.2018, подав до органу Пенсійного фонду України диплом від 01.10.2017 де зазначено, що він зайняв перше місце на чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства. В липні 2018 року відповідач звернувся до Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту для роз"яснення. Однак, листом від 11.10.2018 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило позивача про відмову у призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, оскільки він приймав участь у складі збірної команди України з сучасного п"ятиборства та здобув перше місце саме в командному заліку на чемпіонаті Європи.

Позивач також зазначає, що його представник звертався із адвокатським запитом до Міністерства молоді та спорту України з проханням надати роз"яснення та підтвердження наявності у нього статусу чемпіона Європи, на що було надано відповідь на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно приймав участь у чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів і був нагороджений пам"ятною медаллю за перше місце у командному заліку і дипломом та має статус чемпіона Європи.

На думку позивача, на підставі поданих ним документів, статус його, як чемпіона Європи підтверджений, що в свою чергу дає йому право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Вважаючи протиправною відмову органу Пенсійного фонду України в призначенні пенсії відповідно до п.3 ч.1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", позивач звернувся до суду за захистом свого порушеного права.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи ( у порядку письмового провадження).

Ухвала про відкриття провадження була направлена позивачу та відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вказана ухвала отримана відповідачем 19.04.2019, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача у поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження надіслав до суду відзив на позовну заяву за вх.№11006/19.

Зазначає, що у позивача відсутнє право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, оскільки згідно з наданими ним документами, він здобув перше місце в командному заліку в складі збірної команди України з сучасного п"ятиборства серед ветеранів на чемпіонаті Європи, тому підстави для призначення йому пенсії відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" відсутні.

Окрім того, зазначає, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки позивач звернувся до органу Пенсійного фонду України 25.06.2019, а за захистом свого права до суду - лише 09.04.2019.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що з 01.05.2010 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", що сторонами не заперечується.

Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України "Про проведення та участь офіційної делегації спортсменів-ветеранів України з сучасного п"ятиборства у чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів" №3877 від 15.09.2017 затверджено склад офіційної делегації спортсменів-ветеранів України з сучасного п"ятиборства, до якого включено - ОСОБА_1 (а.с.15).

Листом від 20.02.2019 №1/26 Федерація сучасного п"ятиборства України підтвердила участь ОСОБА_1 у чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів, який проходив з 27.09.2017 по 01.10.2017 у м.Харкові та вказано, що він приймав участь в особистій та командній першості з чотирьохборства (а.с.35).

За результатами участі на чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства, категорії "masters", ОСОБА_2 нагороджено дипломом від 01.10.2017 за І місце в командному заліку на чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства (а.с.12).

18 травня 2018 року позивач звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою, в якій просив посприяти у детальному та об"єктивному розгляді його звернення щодо можливості призначення йому пенсії відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (а.с.16-17).

Листом від 01.06.2018 №М-2735 позивачу повідомлено, що для призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною надаються, зокрема нагородні документи (орденські книжки, дипломи тощо). Також зазначено, що при наданні нагородних документів буде розглянуто питання про призначення пенсії за особливі заслуги (а.с.18).

Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації листом від 24.09.2018 за №1360/03-23/18 на запит Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило, що ОСОБА_1 у складі збірної команди України з сучасного п"ятиборства, серед ветеранів, що проходив у м.Харкові з 27.09.2017 по 01.10.2017, здобув перше місце в командному заліку на чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів (а.с.20).

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 11.10.2018 №900 повідомило позивача про відмову у призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, оскільки ОСОБА_1 у складі збірної команди України з сучасного п"ятиборства здобув перше місце в командному заліку на чемпіонаті Європи, дана категорія не належить до осіб визначених п.3 ст.1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (а.с.21).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Саттею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Згідно ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Тобто, конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості, пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, виконанням трудових обов`язків і є однією з форм соціального захисту, цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Порядок, підстави та особливості встановлення громадянам, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров`я, фізичної культури і спорту тощо, пенсій за особливі заслуги перед Україною передбачено Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" від 01.06.2000 №1767-III (далі - Закон України №1767-III).

Пунктом 3 частини 1 ст.1 Закону України №1767-III передбачено, що пенсія за особливі заслуги перед Україною (далі - пенсії за особливі заслуги) встановлюються громадянам України: видатним спортсменам - переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи.

Згідно з ст. 2 Закону України №1767-III пенсії за особливі заслуги встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України.

Відповідно до ст.4 Закону України №1767-III пенсії за особливі заслуги встановлюються громадянам, зазначеним у статті 1 цього Закону, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років відповідно до закону.

Сторонами не заперечується, що позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно зі ст. 9 Закону України №1767-III заяву про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги розглядає територіальний орган Пенсійного фонду України та в 10-денний строк з дня її подання з усіма необхідними документами приймає рішення про встановлення (перерахунок) або про відмову у встановленні (перерахунку) пенсії за особливі заслуги.

Порядок подання документів для встановлення пенсії за особливі заслуги та вимоги до них затверджуються правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Не пізніше 10 днів після прийняття рішення про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги чи про відмову в її встановленні (перерахунку) територіальний орган Пенсійного фонду України видає або надсилає особі повідомлення про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги чи про відмову у її встановленні (перерахунку) із зазначенням причин відмови та порядку оскарження такого рішення.

Матеріали справи свідчать, що 18 травня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою в якій просив посприяти у детальному та об"єктивному розгляді його звернення щодо можливості призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (а.с. 16).

У подальшому, 25.06.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною за реєстраційним номером №151 у зв"язку із здобуттям першого місця в командному заліку на чемпіонаті Європи із сучасного п"ятиборства (а.с.13).

Відповідно до п.1 «Регламенту Про проведення чемпіонату Європи з сучасного п`ятиборства серед ветеранів» затвердженого заступником Міністерства молоді та спорту України №1142/55 від 12.09.2017 (далі - Регламент), XII відкритий чемпіонат Європи з сучасного п`ятиборства серед ветеранів проводиться у суворому дотриманні з правилами Міжнародної федерації сучасного п`ятиборства для ветеранів (UIPМ).

Проведення чемпіонату Європи з сучасного п`ятиборства серед ветеранів, який проходив з 27 вересня 2017 року по 01 жовтня 2017 року у м. Харкові був затверджений Міжнародним календарем UIPМ, що підтверджується наказом Міністерства молоді та спорту України від 15.09.2017 №3877 та листом Федерації сучасного п"ятиборства України від 20.02.2019 №1/26.

З урахуванням зазначеного, чемпіонат Європи з сучасного п`ятиборства серед ветеранів, який проходив з 27 вересня 2017 року по 01 жовтня 2017 року у м. Харкові є офіційним міжнародним заходом.

Участь спортсмена Місіка Олександра Вікторовича у чемпіонаті Європи з сучасного п`ятиборства серед ветеранів, який було проведено з 27 вересня 2017 року по 01 жовтня 2017 року у м. Харкові підтверджується наявними у справі матеріалами, окрім того відповідачем не заперечується.

Відповідно до листа Федерації сучасного п"ятиборства України від 20.02.2019 №1/26, залік командної першості згідно з Правилами міжнародних змагань від 2017 року формується з результатів трьох найкращих представників країн (особистий результат ОСОБА_1 . складає - 996; особистий результат ОСОБА_3 . - 1133 бали; особистий результат Давидкіна ОСОБА_4 . - 983 балів), загальна сума трьох найкращих представників збірної України складає 3112 балів, що стало підставою для отримання перемоги між іншими країнами-учасницями.

Викладені обставини підтверджуються Протоколом чемпіонату Європи з сучасного п`ятиборстві серед ветеранів, який було проведено з 27 вересня 2017 року по 01 жовтня 2017 року, складеного суддівською колегією та підписаного головним суддею чемпіонату Європи з сучасного п`ятиборства серед ветеранів згідно з п.6 наказу Міністерства молоді та спорту України №3877 від 15.09.2017 «Про проведення та участь офіційної делегації спортсменів-ветеранів України з сучасного п`ятиборства у чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів" (а.с.32, 33).

Окрім того, першість ОСОБА_1 на чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства, категорії "masters", підтверджено копією диплому від 01.10.2017 (а.с.12).

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що наявними у справі матеріали підтверджено статус позивача, як чемпіона Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів в командному заліку.

Суд зауважує, що відповідачем відмовлено у призначення пенсії позивачу за особливі заслуги перед Україною, у зв"язку з тим, що він здобув першість на чемпіонаті Європи з сучасного п"ятиборства саме у командному заліку, в складі збірної команди України, з цього приводу суд зазначає наступне.

Пунктом 3 ч.1 ст.1 Закону України №1767-III передбачено, що пенсії за особливі заслуги перед Україною (далі - пенсії за особливі заслуги) встановлюються громадянам України: видатним спортсменам - переможцям Олімпійських та Параолямпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи.

Нормами статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Відповідно до правових висновків Конституційного Суду України верховенство права - це панування права в суспільстві; верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо; всі ці елементи права об`єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України; справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права; у сфері реалізації права справедливість проявляється, зокрема, у рівності всіх перед законом, цілях законодавця і засобах, що обираються для їх досягнення (підпункт 4.1 пункту 4 мотивувальної частини Рішення від 2 листопада 2004 року № 15-рп/2004).

Згідно з висновками, наведеними в рішенні Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 49, другого речення статті 51 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 07 жовтня 2009 року в Україні як соціальній, правовій державі людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави (статті 1, 3 Конституції України).

Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до яких громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Держава відповідно до конституційних принципів зобов`язана гарантувати право громадянина на одержання призначеної йому пенсії незалежно від того, чи конкретизовано умови та підстави призначення пенсії особі, як має право на її призначення.

Відповідно до статті 8 Конституції України вона має вищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

З огляду на системний аналіз вказаних норм права, суд дійшов до висновку, що положеннями Закону України №1767-III не передбачено розмежування підстав для призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною за критерієм - заслужений спортсмен з числа чемпіонів Європи, які здобули першість у одиночному змаганні чи заслужений спортсмен з числа чемпіонів Європи, які здобули першість у командних заліках, в складі збірної України.

Відповідно до вимог статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, оскільки позивач є чемпіоном Європи з сучасного п"ятиборства серед ветеранів, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 має право на пенсію за особливі заслуги перед Україною відповідно до положень п.3 ч.1 ст.1 Закону України №1767-III, що свідчить про безпідставність відмови відповідача у призначенні пенсії ОСОБА_1

Щодо твердження відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду з позовом, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.2 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З огляду на вказане, строк звернення до суду, в даному випадку обчислюється з моменту отримання позивачем повідомлення про відмову у призначенні пенсії за особливі заслуги, яке оформлене відповідачем у листі від 11.10.2018 №900.

Суд зазначає, що позивач звернувся до суду 09.04.2019, тобто в межах шестимісячного строку, з моменту отримання відмови у призначенні пенсії.

З урахуванням зазначеного, твердження відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду є необґрунтованим.

Частиною 3 ст.5 Закону України №1767-III визначено, що пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за всновленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців з дня набуття права. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами. Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і до неї додаються всі необхідні документи, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. У разі якщо до заяви додані не всі необхідні документи, територіальний орган Пенсійного фонду України повідомляє заявникові, які документи мають бути подані додатково. Якщо такі документи будуть подані не пізніше трьох місяців з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому або відправлення заяви про встановлення такої пенсії.

За таких обставин, враховуючи первинну дату звернення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області - 18.05.2018, пенсія за особливі вислуги перед Україною позивачу має бути призначена з 18.05.2018.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи те що, відповідачем не надано суду доказів на підтвердження правомірності своєї відмови, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та, як наслідок, їх задоволення.

В силу приписів ст. 139 КАС України, сплачений позивачем судовий збір у сумі 768,4 грн підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича, буд.7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов`язання призначити та виплачувати пенсію, - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за особливі заслуги перед Україною відповідно до положень Закону України "Про особливі заслуги перед Україною".

Зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити ОСОБА_1 пенсію за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України "Про особливі заслуги перед Україною", з 18.05.2018.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі розміром 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 (сорок) коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено в повному обсязі 24 травня 2019 року.

Суддя А.В. Горовенко