
Справа №515/518/19
Провадження №3/515/1092/19
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 травня 2019 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі: головуючого-судді Семенюк Л.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
19 березня 2019 року в 00 год. 01 хв. ОСОБА_1 в м.Татарбунари, на 143 км а/д Одеса-Рені керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ-2103 з д/з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (нестійка хода, порушення мови, різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився у присутності двох свідків.
ОСОБА_1 тричі викликався в судове засідання. Судові повістки, надіслані на його адресу, повернулися до суду з відміткою «адресат відсутній» (а.с.11,13, 16), про причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи у відсутність чи його відкладення, не надав, в зв`язку з чим, відповідно до ст. 268 КУпАП, суд прийняв рішення про розгляду справи у його відсутність.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення та дослідивши наявні в ній докази, дійшла таких висновків.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001року №1306 (далі - Правила), водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює об`єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №073978 від 19.03.2019 року, з якого слідує, що 19 березня 2019 року в 00год.01хв. ОСОБА_1 в м.Татарбунари на а/д Одеса-Рені,
143 км, керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 2103 з д/з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (нестійка хода, порушення мови, різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився у присутності двох свідків (а.с.3);
-довідками, виданими інспектором ГРПП з обслуговання СП ГУНП в Одеській області капітаном поліції Брінза І.В., з яких слідує, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками ч.1 ст. 130 КпАП України, впродовж календарного року, не притягувався, згідно облікових даних посвідчення водія не отримував (а.с.1-2);
-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 (а.с.4), ОСОБА_3 (а.с.5) з викладенням обставин скоєного ОСОБА_1 правопорушення, який відмовився від проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння в установленому законом порядку в їх присутності;
- рапортом поліцейського ГРПП з обслуговування СП ГУНП в Одеській області старшого сержанта Горінчой В.В. від 19.03.2019 року (а.с.6);
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДПО18 №453263 від 19.03.2019 року (а.с.7), з якого слідує, що 19 березня 2019 року ОСОБА_1 керував транспортним засобом без посвідчення водія на право керування відповідної категорії.
Обставин, що обтяжують та пом`якшують адміністративну відповідальність, при розгляді справи не встановлено.
За відсутності доказів на підтвердження об`єктивної неможливості пройти медичний огляд ОСОБА_1 на час складення протоколу, вважаю, що в його діях вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за частиною першою вказаної статті з призначенням стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень. Разом з тим, не вбачається можливості призначення одночасно, передбаченого санкцією статті стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік, оскільки, згідно облікових даних адміністративної практики, останній посвідчення водія не отримував (а.с.2).
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У цьому зв`язку, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 384грн.20коп.
Керуючись ст.ст. 32-35, 40-1, ч.1 ст.130, ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу розміром шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, що підлягає сплаті на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 , судовий збір на користь держави в розмірі 384 (трьохсот вісімдесяти чотирьох) гривень 20 коп. (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 37993783, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Києві/ м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу). Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП - стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк пред`явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору – 3 місяці.
Суддя Л. А. Семенюк