
Справа № 633/169/19
провадження № 3/633/41/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.05.2019 року суддя Печенізького районного суду Харківської області Смирнов В.А. за участю прокурора Романова Р.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адмінвідповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що народився в смт. Печеніги, Печенізького району, Харківської області, громадянина України, працював на момент вчинення адміністративного правопорушення на посаді старшого пожежного-рятувальника 29-ДПРЧ смт. Печеніги Головного управління ДСНС України у Харківській області, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді старшого пожежного-рятувальника 29-ДПРЧ смт. Печеніги Головного управління ДСНС України у Харківській області, 03.05.2017 звільнено з вищезазначеної посади, будучи згідно з підпунктом. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, (далі по тексту – Закон- № 1700-VII), а також за ст. 1 ст. 45 зазначеного Закону суб`єктом декларування, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення абз. 2 ч. 2ст. 45 Закону №1700-УІІ, подав декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 19.01.2019 р. чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, визнав повністю та щиро розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, пояснивши при цьому, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції».
Факт вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 329 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 26.04.2019 року (а.с.5-16), рапортом о/у УЗЕ в Харківській області ДЗЕ НП України (а.с.17), витягом з наказу про призначення на посаду старшого пожежного-рятувальника 29-ДПРЧ з 28.05.2013 року (а.с.27), витягом із наказу Головного управління ДСНС України в Харківській області від 23.05.2017 р. по особовому складу (а.с.28), пам`яткою при звільнені із служби цивільного захисту (роботи) ДСНС України (а.с. 29), службовою характеристикою (а.с.31), посадовою інструкцією (а.с.32-36), скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб (а.с.56), а також іншими матеріалами справи.
Суд вислухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходить до наступного.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому суб`єктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов`язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» ( далі –Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у п.1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначає порядок та підстави подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Зокрема, абзац 1 ч.2 вказаної статті зазначає, що особи,зазначені у п.1, п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Після ж припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави, особа відповідно до абзацу другого ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подає декларацію за інший період, а саме за весь минулий рік. Із зазначеного випливає, що особа має подати декларацію під час припинення повноважень та після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Частина друга розділу XIII Прикінцевих положень ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб`єкти декларування подають декларації про майно, доходи витрати і зобов`язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», частиною 1 статті 12 якого передбачено, що суб`єкти декларування зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи ( служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Суб`єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб`єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб`єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Виходячи з телеологічного (цільового) тлумачення вказаної правової норми треба зробити висновок, що ця норма відокремлює етапи подання декларації особам, які є декларантами і а) які виконують функції держави або місцевого самоврядування - подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру щорічно до 1 квітня за місцем роботи ( служби) за минулий рік; б) які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру в момент звільнення; в) крім того особи, вказані у пункті «б»- зобов`язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи ( служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію 19.01.2019 року.
Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що гр. ОСОБА_1 , порушив встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.24, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, п.4 ч.1 ст.213, ст.ст.221, 256, 283-285 КУпАП,суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) грн.00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави: в особі Державної судової адміністрації України, м.Київ, вул. Липська,18/5, 01601 у розмірі 384 ( триста вісімдесят чотири) грн., 20 коп., отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - Судовий збір, пункт ставок збору-5.
1.Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме: 1700 (одна тисяча сімсот) грн.00 коп.
2.Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Печенізький районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
3.Термін пред`явлення постанови на виконання до 21.08.2019 року.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу:
Отримувач УК Печенізьком рн/Печеніг/Р21081100
код ЄДРПОУ 37519896
Банк ГУДКСУ в Харківській області
МФО 899998
Розрахунковий рахунок: 31111106020406
Суддя: В.А.Смирнов