
_______________________
Справа № 520/11305/19
Провадження № 1-кс/520/6036/19
УХВАЛА
Іменем України
23.05.2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси Прохоров П.А., при секретарі судового засідання Корой А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області Жданюка О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області Данилко А.С. про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42018160000000081 від 24.01.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області Жданюка О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42018160000000081 від 24.01.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Як вбачається з клопотання, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за № 42018160000000081 від 24.01.2018, за фактом неподання колишніми співробітниками Управління патрульної поліції в Одеській області, які відповідно до пп. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» та ст. 45 цього Закону є суб`єктами декларування, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які припинили діяльність, за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - поліцейські є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація) за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В ході проведення досудового розслідування по зазначеному кримінальному провадженню встановлено, що колишні працівники УПП в м. Одесі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 не подали декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняла діяльність (перед звільненням за 2017 рік).
Вказане підтверджується повідомленнями про факт неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, направлених Департаментом фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції на адресу прокуратури Одеської області.
Таким чином, є підстави вважати, що вказаними колишніми співробітниками УПП у м. Одесі навмисно не подано декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які припиняли діяльність передбачених Законом України "Про запобігання корупції», а тому у діях останніх вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтею 366-1 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції», Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про запобігання корупції» до повноважень Національного агентства належать здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, відповідно до пункту 7 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженням рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 суб`єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену декларацію упродовж семи днів після дня подання первинної декларації, до якої подається виправлена версія, шляхом створення та подання виправленого документа у Реєстрі. Слідчий звертається з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до поданих ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Слідчий в судове засідання не з`явився надавши заяву про розгляд клопотання в його відсутність.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Таким чином з урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до переконання, що слідчим в клопотанні доведено наявність обґрунтованої підозри щодо можливого вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, який може бути підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей та документів.
З урахуванням викладеного, враховуючи, що інформація, яка міститься у володінні Національного агентства з питань запобігання корупції в інший спосіб отримана бути не може, відомості, які містяться в ній є необхідними для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, в цілях забезпечення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування, слідчий суддя приходить до переконання про можливість задоволення клопотання слідчого.
З метою запобігання зміні або пошкодження речей та документів, вказане клопотання слід розглянути без виклику осіб, у володіння яких вони знаходяться.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 93, 132, 160, 163, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області Жданюка О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області Данилко А.С. про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42018160000000081 від 24.01.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України – задовольнити.
Зобов`язати представників (співробітників) Національне агентство з питань запобігання корупції, яке розташоване за адресою: м. Київ, бульвар Дружби народів, 28 надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей та документів (з можливістю вилучення їх оригіналів та зняття копій) та інформації, а саме:
- інформації про те чи проходили: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_8 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (РНОКПП НОМЕР_11 ), ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (РНОКПП НОМЕР_12 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (РНОКПП НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_13 (РНОКПП НОМЕР_14 ), ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_14 (РНОКПП НОМЕР_15 ), ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (РНОКПП НОМЕР_16 ), ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_16 (РНОКПП НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_18 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_17 (РНОКПП НОМЕР_19 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (РНОКПП НОМЕР_20 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (РНОКПП НОМЕР_21 ), ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_22 ) етап реєстрації в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», якщо так, то прошу повідомити дату та час такої реєстрації, а також IP- ОСОБА_25 з якої відбулася така реєстрація;
- поданих ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_8 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (РНОКПП НОМЕР_11 ), ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (РНОКПП НОМЕР_12 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (РНОКПП НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_13 (РНОКПП НОМЕР_14 ), ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_14 (РНОКПП НОМЕР_15 ), ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (РНОКПП НОМЕР_16 ), ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_16 (РНОКПП НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_18 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_17 (РНОКПП НОМЕР_19 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (РНОКПП НОМЕР_20 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (РНОКПП НОМЕР_21 ), ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_22 ) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених чч.1,2,3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме за 2016 рік, особи, яка припиняє та припинила діяльність за 2017 рік;
- повідомлень та звернень наступних осіб: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_8 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (РНОКПП НОМЕР_11 ), ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (РНОКПП НОМЕР_12 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (РНОКПП НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_13 (РНОКПП НОМЕР_14 ), ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_14 (РНОКПП НОМЕР_15 ), ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (РНОКПП НОМЕР_16 ), ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_16 (РНОКПП НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_18 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_17 (РНОКПП НОМЕР_19 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (РНОКПП НОМЕР_20 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (РНОКПП НОМЕР_21 ), ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_22 ), викладених в письмовій (листування, переписка) або іншій формі про виявлення неповних чи неправильних відомостей в поданих ним деклараціях, передбачених чч.1,2,3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» з можливістю отримати належним чином засвідчені копії усіх вищевказаних документів у Національному агентстві з питань запобігання корупції, що знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
Тимчасовий доступ до документів надати (забезпечити) т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області Жданюку О.В., старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області Донченко-Пишкало М.В., старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області Шпитку О.В., старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області Борисову В.І., т.в.о. старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Одеській області Івановій І.Ю., т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області Балабану М.М., старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області Ноздрачову О.В., старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області Хачатуряну М.А., старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області Паєвській О.А., т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області Богдановій Є.М. іншим слідчим слідчої групи або за їх дорученням співробітникам Одеського управління ДВБ НП України.
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.
Попередити посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.
Слідчий суддя Прохоров П. А.