
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 травня 2019 року 17 год. 05 хв.Справа № 280/5096/18 м.ЗапоріжжяСуддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., за участі секретаря судового засідання Серебрянниковій О.А., та сторін
від позивача: Шевченко Ю.В. ,
від відповідача: адвокат Мажара О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовом: Головного управління ДФС України в Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146)
до відповідача - Публічного акціонерного товариства «Запорізькій Виробничий Алюмінієвий Комбінат» (юридична адреса: 69032, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 15, код ЄДРПОУ 00194122)
про зупинення видаткових операцій на рахунках та забороні відчуження майна.
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДФС України в Запорізькій області (далі по тексту - позивач) до Публічного акціонерного товариства «Запорізькій Виробничий Алюмінієвий Комбінат» (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:
- зупинити видаткові операції на рахунках та заборонити відчуження майна відповідачем до дня складання акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта опису майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на час звернення до суду за товариством обліковувається податковий борг у сумі 85444384,75 грн. З метою забезпечення погашення податкового боргу ПАТ «ЗАлК» протягом 2015 - 2016 років у податкову заставу описано активи ПАТ «ЗАлК» 39 266 389,8 тис. грн, про що складені акти опису від 11.07.2016 №1/2131,18.08.2015 № 26, від 31.08.2016 № 1, від 21.04.2016 № 14,01.02.2016 № 2.
З метою опису майна у податкову заставу до суми податкового боргу, а також перевірки стану збереження описаного майна, що також входить до функцій податкового керуючого, та враховуючи той факт, що зазначене підприємство є режимним об`єктом, 11.09.2018 керівнику ПАТ «ЗАлК» направлено лист з проханням повідомити дату можливого виходу податкового керуючого на підприємство з метою проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, опису активів у податкову заставу та проведення співбесіди щодо перспектив погашення податкового боргу підприємства та боргу з ЄСВ.
На виконання вимог п. 91.4. ст. 91 Податкового кодексу України податковим керуючим ПАТ «ЗАлК» складено Акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим від 16.10.2018 № 3. Також, контролюючим органом проведена перевірка стану збереження описаного майна, про що складено акт про перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі від 05.11.2018 № 6.
Від надання переліку ліквідного майна до опису до суми податкового боргу керівництво ПАТ «ЗалК» відмовилось, що підтверджується листом підприємства №011-0784 від 05.11.2018.
Відповідно до вимог п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України податковим керуючим ПАТ «ЗАлК» складено Акт відмови від опису майна у податкову заставу від 05.11.2018 № 1. Факт ненадання документів, необхідних для проведення опису майна у податкову заставу, що встановлено актом про відмову платника податків від опису майна у податкову заставу надає право контролюючому органу на звернення до суду в порядку ст. 283 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою суду від 04.12.2018 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання на 27.12.2018 о/об 17 год. 00 хв. Відповідачу надано 15 - ти денний строк для подачі відзиву на позовну заяву.
Представником відповідача через канцелярію суду (вх. №42686) поданий відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач вважає вимоги необгрунтованими на підставі наступного.
28.12.2016 Постановою Кабінету Міністрів України ПАТ «ЗАлК» було включено до переліку підприємств, які підлягають приватизації у 2017 році. 22 червня 2018 року Фондом державного майна України включено ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» до переліку об`єктів малої приватизації, частка Держави в яких підлягає приватизації у 2018 році. Також, відповідно до р.20 Статуту ПАТ «ЗАлК», генеральний директор комбінату не має права вчиняти дії предметом яких є обтяження земельних ділянок, іншого нерухомого майна та/або основних фондів Товариства та/або майнових прав на вищезазначені об`єкти, без надання згоди на те Наглядової ради ПАТ «ЗАлК» (на сьогодні члени наглядової ради - працівники Фонду державного майна України). А відтак ГУ ДФС у Запорізькій області не мас права вимагати здійснення дій генеральним директором ПАТ «ЗАлК», що мають ознаки перевищення службових повноважень (р. 20 Статуту ПАТ «ЗАлК») та порушують норми ст.12 ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна». Відподачу не зрозуміло, з яких міркувань введення простою на комбінаті позивачем було розцінено як перешкоджання виконанню функцій податкового керуючого, адже дане рішення було прийнято ще 03 серпня 2018 року (надалі простій було подовжено додатковими наказами) та і взагалі є частиною самостійної господарської діяльності, в яку втручатися ГУ ДФС у Запорізькій області не мас права згідно з чинним законодавством.
Також в Акті контролюючого органу було зазначено, що документів, підтверджуючих введення простою на підприємстві не надано. У відповідь на таке повідомляємо, що по-перше Наказ від 03.08.2018 за №ЗАлК-18-П199/02а є внутрішнім документом ПАТ «ЗАлК», а по-друге - Позивачем не направлялась вимога чи то якийсь інший лист з проханням/вимогою надати його копію, хоча відповідно до додатків до листа ПАТ «ЗАлК» від 05.11.2018 за вих.№011-0784 дані накази направлялися Позивачу. З наведених підстав, просить суд відмовити у задоволенні позову.
Ухвалою від 27.12.2018 відкладено підготовче засідання на 30.01.2019 о/об 09 год. 00 хв.
Представником позивача через канцелярію суду (вх. №3786) подані додаткові пояснення до позовної заяви.
Ухвалою суду від 30.01.2019 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 25.02.2019 о 15 год. 00 хв.
Представником відповідача через канцелярію суду (вх. №7424) подані заперечення на додаткові пояснення.
Ухвалою суду від 25.02.2019 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 27.03.2019 о/об 14 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 27 березня 2019 року зупинено провадження по справі для примирення сторін до 20.05.2019 до 16 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 20.05.2019 поновлено провадження по справі та призначено судовий розгляд на 20.05.2019 о/об 16 год. 00 хв.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила суд їх задовольнити. Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог та просила суд відмовити в їх задоволенні.
Дослідивши матеріали справи, обставини якими обґрунтовуються позовні вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.
Публічне акціонерне товариство «Запорізький Виробничий Алюмінієвий Комбінат» зареєстровано як юридична особа 30.09.1994 та має податковий борг у сумі 85444384,75 грн.
До відповідача з боку контролюючого органу застосовувалися заходи стягнення визначені Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI.
На виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу України позивачем були складені податкові вимога форми «Ю» № 1636-23 від 10.07.2015, 325-25 від 09.07.2018 та № 610-23 від 01.07.2015, яка були направлені засобами поштового зв`язку та повернені з відміткою про вручення.
Суму податкового боргу відповідачем погашено не було.
З метою забезпечення погашення податкового боргу ПАТ «ЗАлК» протягом 2015 -2016 років у податкову заставу описано активи ПАТ «ЗАлК» 39 266 389,8 тис. грн, про що складені акт опису від 11.07.2016 №1/2131, 18.08.2015 № 26, від 31.08.2016 № 1, від 21.04.2016 № 14, 01.02.2016 № 2.
Підставою для складання зазначених актів опису стали рішення про опис майна у податкову заставу від 13.04.2016 №64, від 22.06.2015 № 199 від 21.04.2016 №41.
Балансова вартість майна ПАТ «ЗАлК», що описано у податкову заставу, не забезпечує погашення податкового боргу.
З метою опису майна у податкову заставу до суми податкового боргу, а також перевірки стану збереження описаного майна, що також входить до функцій податкового керуючого, та враховуючи той факт, що зазначене підприємство є режимним об`єктом, 11.09.2018 керівнику ПАТ «ЗАлК» направлено лист з проханням повідомити дату можливого виходу податкового керуючого на підприємство з метою проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, опису активів у податкову заставу та проведення співбесіди щодо перспектив погашення податкового боргу підприємства та боргу з ЄСВ.
У відповідь на зазначений лист ПАТ «ЗАлК» 20.09.2018 (вх. № 37009/10) повідомило позивача, що з 06.08.2018 по 01.10.2018 на підприємстві встановлено простій і вихід податкового керуючого не є можливим з причин перебування у процесі простою як працівників підприємства, так і його керівництва.
03.10.2018 податковим керуючим направлено повторний лист.
16.10.2018 отримана аналогічна відповідь, що простій на підприємстві до 01.11.2018.
Від надання переліку ліквідного майна до опису до суми податкового боргу відповідач відмовився, про що в матеріалах справи є лист №011- 0784 від 05.11.2018.
Відповідно до вимог п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України податковим керуючим ПАТ «ЗАлК» складено Акт відмови від опису майна у податкову заставу від 05.11.2018 № 1.
Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.
Заслухавши пояснення предстаників сторін, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Підпунктом 1 п.1 ст. 20 ПК України, згідно якої контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов`язань платника податків, погашення податкового боргу), у тому числі при недопущенні посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень.
Пунктами 88.1, 88.2 статті 88 ПК України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Згідно пункту 89.1 статті 89 ПК України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Пунктом 89.3 статті 89 ПК України встановлено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред`являється платнику податків, що має податковий борг.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюється у присутності не менш як двох понятих.
Відповідно до пункту 89.4 статті 89 ПК України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов`язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Аналіз змісту вищенаведених правових норм свідчить про те, що право податкової застави та право податкового керуючого здійснити опис майна в податкову заставу виникає лише тоді, коли платник податків має податковий борг. При цьому, факт недопуску податкового керуючого для здійснення опису майна платника податків надає право контролюючому органу звернутися до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов`язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Наявність податного боргу підтверджується витягом інтегрованої картки платника податків та довідкою по запиту користувача станом на 01.11.2018, в яких відображений борг у загальному розмірі 85 444 384,75 грн.
На виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу України контролюючим органом складалися податкові вимоги форми «Ю» № 1636-23 від 10.07.2015, 325-25 від 09.07.2018 та № 610-23 від 01.07.2015, яка були направлені засобами поштового зв`язку та повернені з відміткою про вручення, тобто є узгодженими.
Суму податкового боргу відповідачем погашено не було.
З метою забезпечення погашення податкового боргу ПАТ «ЗАлК» протягом 2015 -2016 років у податкову заставу описано активи ПАТ «ЗАлК» 39 266 389,8 тис. грн, про що складені акти опису від 11.07.2016 №1/2131, 18.08.2015 № 26, від 31.08.2016 № 1, від 21.04.2016 № 14, 01.02.2016 № 2.
Підставою для складання зазначених актів опису стали рішення про опис майна у податкову заставу від 13.04.2016 №64, від 22.06.2015 № 199 від 21.04.2016 №41.
Функції та повноваження податкового керуючого регламентовано Порядком призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкового керуючого, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2017 № 529.
Відповідно до розділу III наказу Міністерства фінансів України від 25.05.2017 № 529 до функцій податкового керуючого належать зокрема, наступні функції:
одержання від платника податків документів, необхідних для опису майна в податкову заставу;
здійснення опису майна у випадках, передбачених Кодексом, та складання акта опису такого майна;
складання акта про відсутність майна, що має бути описане у податкову заставу: складання акта відмови платника податків від опису майна у податкову заставу; здійснення перевірки стану збереження майна, що перебуває у податковій заставі, тощо.
З метою опису майна у податкову заставу до суми податкового боргу, а також перевірки стану збереження описаного майна, що також входить до функцій податкового керуючого, та враховуючи той факт, що зазначене підприємство є режимним об`єктом, 11.09.2018 керівнику ПАТ «ЗАлК» контролюючим органом направлено лист з проханням повідомити дату можливого виходу податкового керуючого на підприємство з метою проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, опису активів у податкову заставу та проведення співбесіди щодо перспектив погашення податкового боргу підприємства та боргу з ЄСВ.
У відповідь на зазначений лист відповідач 20.09.2018 (вх. № 37009/10) повідомив, що з 06.08.2018 по 01.10.2018 на підприємстві встановлено простій і вихід податкового керуючого не є можливим з причин перебування у процесі простою як працівників підприємства, так і його керівництва.
03.10.2018 податковим керуючим направлено повторний лист з зазначеного питання керівництву ПАТ «ЗАлК».
16.10.2018 отримана аналогічна відповідь, в якій зазначено, що простій на підприємстві до 01.11.2018.
Таким чином, посилання представника відповідача на той факт, що вимога податкового керуючого про проведення додаткового опису майна до суми податкового боргу, була висловлена в усній формі не відповідає дійсності та спростована поданими документами позивачем.
На виконання вимог п. 91.4. ст. 91 Податкового кодексу України податковим керуючим ПАТ «ЗАлК» складено Акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим від 16.10.2018 № 3.
05.11.2018 здійснено вихід податкового керуючого за юридичною адресою ПАТ «ЗАлК». Проведена перевірка стану збереження описаного майна, про що складено акт про перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі від 05.11.2018 № 6.
Відповідно до п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
Під час перевірки податковим керуючим запропоновано надати для опису у податкову заставу додаткові активи вартістю до суми податкового боргу.
Від надання переліку ліквідного майна до опису до суми податкового боргу керівництво ПАТ «ЗалК» відмовилось, що підтверджується листом відповідача №011- 0784 від 05.11.2018, яке є в матеріалах справи.
Відповідно до вимог п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України податковим керуючим ПАТ «ЗАлК» складено Акт відмови від опису майна у податкову заставу від 05.11.2018 № 1.
Посилання відповідача на Закон України «Про ведення мораторію на примусову реалізацію майна» як на підставу у задоволенні позову, не поширюється на дії контролюючих органів, які діють відповідно до вимог Податкового кодексу України. Так, статтею 2 Закону України «Про ведення мораторію на примусову реалізацію майна» встановлено, що для цілей цього Закону під примусовою реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об`єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних капіталів цих підприємств, якщо таке відчуження здійснюється шляхом звернення стягнення на майно боржника за рішеннями, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою. Жодні дії податкового керуючого вчинені в межах ст. 89 ПК України не спрямовані на реалізацію майна ПАТ «ЗАлК».
Тому, доводи наведені відповідачем судом до уваги не приймаються, оскільки зазначене не спростовує наявність обставин (фактів), що обґрунтовують позовні вимоги.
Оцінка судом обставин справи базується на наданих доказах, їх належності та переконливості, в поєднанні з принципами КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частини 1, 2 ст.77 КАС України).
З огляду на викладене та враховуючи те, що Публічне акціонерне товариство «Запорізькій Виробничий Алюмінієвий Комбінат» не надало документи, необхідні для складання акту опису майна у податкову заставу, що повністю підтверджується належними і допустимими доказами, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви Головного управління ДФС у Запорізькій області та зупинення видаткових операцій на рахунках Публічного акціонерного товариства «Запорізькій Виробничий Алюмінієвий Комбінат» до дня складання акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта опису майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу.
З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління ДФС України в Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) до Публічного акціонерного товариства «Запорізькій Виробничий Алюмінієвий Комбінат» (юридична адреса: 69032, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 15, код ЄДРПОУ 00194122) про зупинення видаткових операцій на рахунках та забороні відчуження майна - задовольнити у повному обсязі.
Зупинити видаткові операції на рахунках та заборонити відчуження майна Публічного акціонерного товариства «Запорізькій Виробничий Алюмінієвий Комбінат» (юридична адреса: 69032, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 15, код ЄДРПОУ 00194122) до дня складання акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта опису майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі виготовлено та підписано 23 травня 2019 року.
Суддя Р. В. Сацький