Ухвала суду № 81915599, 21.05.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.05.2019
Номер справи
640/8381/19
Номер документу
81915599
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 травня 2019 року м. Київ № 640/8381/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1 доДепартаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Українипровизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулось до суду з позовом про:

- визнання протиправним та скасування рішення державного виконавця, викладене у повідомленні від 08.04.2019 про повернення виконавчого документу стягувану без прийняття до виконання, надіслане у поштовому конверті від 23.05.2019;

- зобов`язання Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень, вчинити дії з метою відновлення прав позивача, свобод та інтересів - прийняти до виконання виконавчий лист, виданий Окружним адміністративним судом м. Києва 26 грудня 2013 року по адміністративній справі №2а-1957/12/2670, та відкрити на його підставі виконавче провадження.

Відповідно до частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в позовній заяві зазначається: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5).

Як убачається зі змісту позовної заяви позивачем наведених вимог не виконано: в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на лист з ідентифікатором №0100172686421 та зазначає про відбиток штемпеля про прийняття поштовим відділенням відправника 23.04.2019, водночас позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення державного виконавця, викладене у повідомленні від 08.04.2019 про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, надіслане у поштовому конверті від 23.05.2019; у позовній заяві відповідачем визначено Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, проте оскаржуване повідомлення прийнято Відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Відповідно до частини третьої статті 287 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.

Статтею 6 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" від 02.06.2016 №1403-VIII систему органів примусового виконання рішень становлять: Міністерство юстиції України, органи державної виконавчої служби, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

На думку суду, в даному спорі органом державної виконавчої служби є відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Згідно зі статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга). Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина третя).

Статтею 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (частина перша). Позовну заяву може бути подано до суду в десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (пункт 1 частини другої).

У позовній заяві зазначено, що повідомлення державного виконавця про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 08.04.2019 вручено позивачу 05.05.2019 консьєржем під`їзду за місцем проживання, а тому з урахуванням приписів Закону України "Про виконавче провадження" подано в межах 10 робочих днів.

Відповідно до інформації з офіційного сайту Укрпошти поштове відправлення 0100172686421 відправлення вручено особисто 25.04.2019, водночас до суду позовну заяву направлено лише 14.05.2019, тобто з порушенням десятиденного строку.

Відповідно до частини першої статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити:

позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам статті 160 КАС України в частині визначення відповідача та чіткого обґрунтування змісту позовних вимог;

заяву про поновлення строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності причин пропуску строку з урахуванням наведених судом обставин.

Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу десять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суддя В.А. Донець