Ухвала суду № 81915489, 21.05.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2019
Номер справи
240/7626/19
Номер документу
81915489
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 травня 2019 року м. Житомир справа № 240/7626/19

категорія 112030300

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , яка також діє в інтересах: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка також діє в інтересах: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у якій остання просить:

- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати їй та її неповнолітнім дітям, з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області провести їй та її неповнолітнім дітям - з 17 липня 2018 року нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв`язку обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, яг постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі, що дорівнює 40% від мінімальне заробітної плати встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Суддя перевіряючи адміністративний позов на його відповідність вимогам ст.ст.160,161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) дійшов наступного висновку.

Пунктом 8 частини першої статті 4 КАС України визначено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.

Згідно пункту 4 частиною першою статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист, зокрема шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку (ч.5 ст.5 КАС України).

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси має право особисто подати відповідний адміністративний позов до адміністративного суду або її законним представником.

Відповідно до п. 5 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Дана позовна заява подана до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, яким позивачу було відмовлено у нарахуванні та виплаті щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

При цьому в матеріалах справи відсутня відмова Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" її неповнолітнім дітям.

Таким чином, позовна вимога щодо зобов`язання відповідача провести донарахування та виплату такої щомісячної грошової допомоги ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 є передчасною.

Крім того, враховуючи викладене, вважаю за необхідне зазначити, що вимогами КАС України не передбачено подання адміністративного позову колективно декількома позивачами, що свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.

Таким чином, позивачу необхідно звернутись до суду з окремими позовними заявами, в тому числі в інтересах осіб, які не досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, оскільки ОСОБА_1 є законним представником ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Крім того, відповідно до ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Приписами частин 4, 5 статті 94 КАС України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В порушення зазначених норм, позивачем до матеріалів позовної заяви долучено копії письмових доказів, засвідчених особою, повноваження якої не підтверджено матеріалами доданими до позовної заяви. Таким чином, у зв`язку із відсутністю доказів в матеріалах справи на підтвердження наявності у в.о. старости с.Замисловичі ОСОБА_6 права завіряти документи додані до позовної заяви, вони не можуть вважатися засвідченими у відповідності до ст.94 КАС України.

Відповідно до частин 1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху зі встановленням терміну для усунення недоліків, які можуть бути усунуті шляхом надання до суду:

- звернення до суду з окремими позовними заявами:

ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області;

Костюк ОСОБА_7 , яка також діє в інтересах ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області;

Костюк ОСОБА_7 , яка також діє в інтересах ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області;

Костюк ОСОБА_7 , яка також діє в інтересах ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області;

Костюк ОСОБА_7 , яка також діє в інтересах ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області.

- копій документів доданих до матеріалів справи, засвідчених у відповідності до ст.94 КАС України;

Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 , яка також діє в інтересах : ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя С.В. Черноліхов