Ухвала суду № 81915314, 23.05.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2019
Номер справи
1.380.2019.000538
Номер документу
81915314
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.000538

УХВАЛА

з питань передачі адміністративної справи з одного

адміністративного суду до іншого

23 травня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого-судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку загального позовного провадження клопотання представника відповідача про передачу справи за територіальною підсудністю в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Плюс Україна» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, головних інспекторів будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Хар Марти Іванівни та Гончара Тараса Андрійовича, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся з позовною заявою, в якій з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог (а.с.89-91) просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області №92-мб/пз від 06.12.2018 року про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва на будівництво двох багатоповерхових житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями, місцями для зберігання індивідуального автотранспорту, дошкільним закладом з групами короткотривалого перебування дітей та двома трансформаторними підстанціями на вул.Княгині Ольги, 1-5 (вул.Княгині Ольги-вул.Куликівська), Львівського гарнізону, військове містечко №1 у м.Львові зі знесенням існуючих нежитлових будівель, які затверджені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 23.03.2018 року №314;

- визнати протиправними дії головних інспекторів будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Хар Марти Іванівни та Гончара Тараса Андрійовича в частині винесення рішення №92-мб/пз від 06.12.2018 року про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва на будівництво двох багатоповерхових житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями, місцями для зберігання індивідуального автотранспорту, дошкільним закладом з групами короткотривалого перебування дітей та двома трансформаторними підстанціями на вул.Княгині Ольги, 1-5 (вул.Княгині Ольги-вул.Куликівська), Львівського гарнізону, військове містечко №1 у м.Львові зі знесенням існуючих нежитлових будівель, які затверджені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 23.03.2018 року №314.

Ухвалою судді від 06.02.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Від представника відповідача надійшло клопотання про передачу справи за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду м.Києва. Обґрунтовуючи клопотання, посилається на ч.1 ст.25 Кодексу адміністративного судочинства України та вказує, що оскільки зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем знаходження позивача є м.Київ, тому, на його думку, справа територіально підсудна Окружному адміністративному суду м.Києва.

Позивач явку уповноваженого представника в підготовче засідання не забезпечив, подав до суду клопотання, в якому просить розглядати справу без його участі.

Згідно положень ч.9 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає клопотання у письмовому провадженні.

Постановляючи ухвалу, суд враховує наступне.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно визначення у п.19 ч.1 ст.4 КАС України, індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Позивач у даній справі не погоджується з рішенням №92-мб/пз від 06.12.2018 року про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва на будівництво двох багатоповерхових житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями, місцями для зберігання індивідуального автотранспорту, дошкільним закладом з групами короткотривалого перебування дітей та двома трансформаторними підстанціями на вул.Княгині Ольги, 1-5 (вул.Княгині Ольги-вул.Куликівська), Львівського гарнізону, військове містечко №1 у м.Львові зі знесенням існуючих нежитлових будівель, які затверджені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 23.03.2018 року №314, а також з діями в частині його прийняття.

Оскаржуване рішення прийняте головними інспекторами будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Хар Мартою Іванівною та Гончар Тарасом Андрійовичем за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання ТОВ «Енерджі Плюс Україна» вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області є територіальним органом, який утворений як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, не має зареєстрованого в ЄДР місцезнаходження та ідентифікаційного коду. В силу норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади.

У зв`язку із незгодою позивача на заміну Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області іншою особою - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, суд на стадії підготовчого провадження залучив Державну архітектурно-будівельну інспекцію України як другого відповідача.

Крім того, за заявою позивача суд залучив до участі в справі співвідповідачів - головних інспекторів будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Хар Марти Іванівни та ОСОБА_1 , службовою адресою яких є місцезнаходження Державної архітектурно-будівельної інспекції України - бульвар Лесі Українки, м.Київ, 01133.

Відповідно до ч.1 ст.25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно ч.2 ст.26 КАС України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Отже, в силу наведених норм КАС України адміністративні справи щодо оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті, вчинені, допущені стосовно конкретної юридичної особи, вирішуються адміністративним судом або за місцезнаходженням позивача, або за місцезнаходженням відповідача.

Як видно з матеріалів справи, позивач, ТОВ «Енерджі Плюс Україна», зареєстроване як юридична особа за адресою: вул.Зоологічна, 4а/оф.139, м.Київ, 04119 (код ЄДРПОУ: 38544771), а відповідач, Державна архітектурно-будівельна інспекція України, за адресою: бульвар Лесі Українки, 26, м.Київ, 01133 (код ЄДРПОУ: 37471912).

Відповідно до п.3 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

А тому, оскільки зареєстрованим у встановленому законом порядку місцезнаходженням позивача є не м.Львів, а м.Київ, відтак суд приходить висновку, що дана адміністративна справа територіально підсудна іншому суду, відповідно до вимог ч.1 ст.25 КАС України.

Враховуючи викладене, суд, з урахуванням правил територіальної підсудності адміністративних справ, вважає за необхідне передати справу №1.380.2019.000538 на розгляд іншого адміністративного суду, а саме - Окружного адміністративного суду м.Києва.

При цьому, суд звертає увагу, що розгляд цієї справи Львівським окружним адміністративним судом по суті, в силу вимог ч.1 ст.319 Кодексу адміністративного судочинства України, незалежно від змісту прийнятого рішення суду, призведе до порушення прав учасників справи, оскільки порушення правил юрисдикції адміністративних судів, встановлених статтею 19, є обов`язковою підставою для скасування рішення із закриттям провадження незалежно від доводів апеляційної скарги.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.30 Кодексу адміністративного судочинства України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Керуючись ст.ст.19, 29, 30, 243, 248, 250, 256, 286, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

передати адміністративну справу №1.380.2019.000538 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Плюс Україна» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, головних інспекторів будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Хар Марти Іванівни та Гончара Тараса Андрійовича, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій на розгляд Окружного адміністративного суду м.Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.