
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків
та відкриття провадження у справі
23 травня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1923/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви представника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) в інтересах ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (93650, Луганська область, смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, 52) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
06 травня 2019 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду засобами електронної пошти надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області.
Ухвалою суду від 11 травня 2019 року позовну заяву ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - залишено без руху. Запропоновано позивачеві протягом 7-ми (семи) днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду: позовної заяви в паперовій формі засобами поштового зв`язку або нарочно безпосередньо до канцелярії суду із копіями відповідно до кількості сторін у справі; належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви відповідно до кількості сторін у справі.
21 травня 2019 року на виконання ухвали суду від 11 травня 2019 року від позивача надійшла позовна заява в паперовій формі.
Таким чином, позивачем усунено недоліки позовної заяви в строк встановлений в ухвалі суду від 11.05.2019.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що після апеляційного оскарження, яке залишило у силі рішення суду по справі № 1240/2853/18, позивач 05.02.2019 оформила довідки ВПО та поновила заяву від 23.07.2018 про оформлення допомоги по народженню дитини. Рішенням 228 від 28.03.2019 довідки скасовані за тією ж самою підставою, яка рішенням суду по справі № 1240/2853/18 визнана протиправною - подання завідомо неправдивих відомостей. Рішенням від 29.03.2019 б/н у призначенні допомоги по народженню дитини відмовлено.
Через портал Міністерства соціальної політики 23.07.2018 позивач подала в електронному вигляді заяву про призначення допомоги по народженню. Така ж сама заява у електронному вигляді з електронним підписом подана до відповідача 02.08.2018 та відправлена рекомендованим листом. Управління рішення за заявою позивача від 02.08.2018 року, не прийняло. Повідомлення № 2528 від 10 серпня 2018 року не є юридичною формою рішення владного органу, оскільки в межах компетенції управління актами правової дії є повідомлення про надання або відмову в призначенні соціальної допомоги. Зміст вищезазначеного повідомлення містить фактично відмову в розгляді заяви, а не відмову в наданні соціальної допомоги. Таким чином, заява позивача не розглянута органом по суті. Відтак відповідачем порушене право позивача на розгляд його заяви. В даному випадку має місце бездіяльність органу праці та соціального захисту населення щодо не розгляду заяви позивача від 02.08.2018 про виплату допомоги при народженні дитини. Таким чином, позивач надала пакет документів про оформлення допомоги по народженню дитини раніше, ніж 12 календарних місяців. Позивач вважає такі дії протиправними.
На підставі вищевикладеного позивач просить суд:
- визнати незаконним та скасувати рішення начальника Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області №228 від 28.03.2019 щодо відмови у видачі довідки тимчасово переміщеної особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області поновити довідки тимчасово переміщеної особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , і внести відповідні відомості до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Станично-Луганської РДА призначити ОСОБА_2 , державну допомогу при народженні дитини ОСОБА_3 , допомогу при народженні дитини в розмірі, що встановлений ст. 12 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми»;
- винести окрему ухвалу, якою звернути увагу Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області на ігнорування судових рішень, які набули чинності, порушення Конституції та діючого законодавства, порушення присяги держслужбовця та зловживання службовим становищем начальником Управління соціального захисту населення ОСОБА_4 .
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Щодо клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною другою статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та відстрочення сплати судового збору позивачу до ухвалення судового рішення у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Таким чином, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.
Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов`язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
З вищевикладених підстав суд вважає за необхідне витребувати від Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області справу внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), усі наявні заяви ОСОБА_2 про призначення виплати допомоги при народженні дитини з усіма доданими до них документами, також надати заяву, яка досліджувалась при прийнятті рішення від 29.03.2019 про відмову ОСОБА_2 в призначенні допомоги при народженні дитини.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 80, 132, 133, 160, 161, 167, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом представника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) в інтересах ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (93650, Луганська область, смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, 52) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду та позивачу відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Витребувати у Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області:
- заяву справу внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 );
- усі наявні заяви ОСОБА_2 про призначення виплати допомоги при народженні дитини з усіма доданими до них документами;
- заяву, яка досліджувалась при прийнятті рішення від 29.03.2019 про відмову ОСОБА_2 в призначенні допомоги при народженні дитини.
Витребувані судом документи надати до 10 червня 2019 року.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяО.В. Ірметова