
Справа № 132/1119/19
3/132/571/19
ПОСТАНОВА
іменем України
15.05.2019 року м. Калинівка
Калинівський районний суд Вінницької області в складі головуючого судді Аліменко Ю.О., за участі секретаря Безула К.В., прокурора військової прокуратури Пастернак Д.О.
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , головного спеціаліста відділення комплектування Калинівського районного військового комісаріату Вінницької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається із протоколу №69 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 22 березня 2019, ОСОБА_1 , працюючи на посаді головного спеціаліста відділення комплектування Калинівського районного військового комісаріату Вінницької області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, тобто особою, яка відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», набувши 30.05.2017 року у власність 37/100 житлового будинку загальною площею 119,8 кв.м., житловою площею 82,1 кв.м., за АДРЕСА_1 вартістю 215256 грн. станом на 22.03.2019 року 14 год. 40 хв. письмово не повідомила Національне агентство із запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи, про причини неявки не повідомила. Згідно пояснень наданих у протоколі, ОСОБА_1 з порушенням незгодна, оскільки їй не було роз`яснено вимоги та норми діючого законодавства.
Прокурор Пастернак Д.О. в судовому засіданні просив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши пояснення прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №69 від 22.03.2019, скріншотом подання декларації з веб-сайту НАЗК, декларацією ОСОБА_1 за 2017 рік від 20.03.2018 р. та іншими документами, які долучені до матеріалів справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №69 від 22.03.2019 року, ОСОБА_1 будучи згідно підпункту «в» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення ч.2 ст.52 зазначеного Закону, в установлений законом термін, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинила правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2ст.172-6 КУпАП.
Згідно наказу Військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату від 01.03.2017 № 39, ОСОБА_1 , призначено на посаду головного спеціаліста відділення комплектування Калинівського районного військового комісаріату Вінницької області.
Таким чином, відповідно до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до даного Закону.
Частиною другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Матеріалами справи встановлено, що 30 травня 2017 року ОСОБА_1 набула право власності на житловий будинок площею 119,8 кв.м., житловою площею 82,1 кв.м., який знаходиться по АДРЕСА_1 , вартістю 215256 грн., сума перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Отже, в результаті придбання вказаного будинку у ОСОБА_1 виник обов`язок, передбачений ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», повідомлення про суттєвої зміни у майновому стані. У десятиденний строк з моменту придбання майна ОСОБА_1 зобов`язана була повідомити про це Національне агентство. Проте нею цього зроблено не було.
Будь-яких об`єктивних даних, щодо неможливості відправлення повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, у встановлений законом строк, ОСОБА_1 в ході розгляду справи не надала, інформація відносно придбаного житлового будинку була відображена у щорічній декларації за 2017 рік, яку вона подала тільки 20.03.2018 р.
Враховуючи положення статті 33 КУпАП суд бере до уваги, що обставин обтяжуючих покарання встановлено не було, а відтак суд приходить до переконання, що необхідним та достатнім буде адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з метою недопущення ОСОБА_1 нових порушень у майбутньому.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.33, 40-1, 172-6, 283,284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень в дохід держави, ОТРИМУВАЧ: УК у Калинів.р-ні/Калинiв.р-н/21081100 ,Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37503268 ,Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО): 899998 ,р/р 31119106002222 , Код класифікації доходів бюджету: 21081100 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн., ОТРИМУВАЧ: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО): 899998, р/р 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти діб після проголошення.
СУДДЯ: